vardallar

TFF'den Dünya Kupası kararına destek

TFF, Dünya Kupasının 4 yılda bir düzenlenmesine destek verdi.

Spor 17.09.2021, 23:10
TFF'den Dünya Kupası kararına destek

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Dünya Kupası’nın, 2 değil 4 yılda bir düzenlenmesini desteklediklerini açıkladı.

Türkiye Futbol Federasyonu, Dünya Kupası’nın iki yılda bir düzenlenmesini de içeren ve uluslararası müsabaka takviminde tümden değişiklik yapılmasını öngören FIFA tasarısına dair, yazılı bir açıklama yayımları. TFF'nin resmi internet sitesinden yayımlanan açıklama şu şekilde:

"Türkiye Futbol Federasyonu, kısa süre önce uluslararası spor medyasında kendisine yer bulan, Dünya Kupası'nın iki yılda bir düzenlenmesini de içeren ve uluslararası müsabaka takviminde tümden değişiklik yapılmasını öngören FIFA tasarısına ilişkin haberleri yakından takip etmektedir.
Öncelikle, dünya futbolunu kökten değiştirecek böylesi önemli bir planın, Avrupa'daki federasyonların rızası alınmadan hayata geçmesinin mümkün olamayacağı açıktır.

Bunun yanında, Dünya Kupası'nın iki yılda bir düzenlenmesinin ve sezon içerisinde tek ve uzun bir milli takım arası bulunmasının federasyonlara, liglere ve kulüplere küresel boyutta çok ciddi etkileri olacaktır. En başta, ekim ayında verilmesi planlanan bu periyot, futbolculara gerek mental yorgunluk getirecek gerekse sakatlanma risklerini arttıracaktır. Bu durum ayrıca, UEFA ile imzaladıkları uzun süreli merkezi pazarlama anlaşmaları sayesinde finansal dengelerini kuran Avrupa federasyonları için de bir risk teşkil etmektedir.
Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonası gibi büyük turnuvaların öneminin ve heyecanının, nadir olarak düzenlenmeleri sebebiyle arttığını da hatırlatarak, FIFA'nın reform önerilerini Avrupa futbolunun paydaşlarıyla da müzakere ederek hayata geçirmesinin gerekliliğine inanıyoruz.
Bu noktadan hareketle, Türkiye Futbol Federasyonu olarak, UEFA'nın Dünya Kupası'nın dört yılda bir düzenlenmesi uygulamasına devam edilmesi ve mevcut maç takviminin korunması yönündeki görüşünü desteklediğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız."


Yorumlar (3)
Grafik. 1 ay önce
Kabul etsinler bence. İlk 2 yılda gitmeye hak kazananlar, 2. 2 yılda haketmeyenler oynasın. Yoksa dünya kupasına rüyada gideriz.
KALYONCU 1 ay önce
Sen önce yabancı sınırlamasını kaldır, ondan sonra Dünya Kupasından bahset.
Ts 61 1 ay önce
Tff nin destek vermesi gayet dogal zaten sayelerinde biz türkiye katilamiyo bence de 10 senede bir olsun belki yeni nesil topcularin haki yenmez forma sansi bulur senol günes gibiler olmadığını düsünerek yaziyorum benim icin bitmistir yalakalik yapmak icin trabzonlu futbolcularin hakini yedi hicbir sekilde unrumda bile degil kac kere sampiyon olmus bence statin ismini bile degissinler

Gelişmelerden Haberdar Olun

@