TFF'den bir flaş erteleme açıklaması daha

TFF: Sadece Malatyaspor Trabzonspor maçı değil bölgedeki tüm maçlar ertelenmiştir.

Spor 27.01.2020, 13:04 27.01.2020, 13:11
TFF'den bir flaş erteleme açıklaması daha

TFF, ertelenen Yeni Malatyaspor Trabzonspor maçıyla ilgili oluşan bilgi kirlilii ve algı oluşturma çabasına karşı bir açıklama daha yayınladı. Açıklamada kimlerle görüşülerek kararlar alındığı da belirtildi.

İşte o açıklama;

Depremin tarifi imkansız acılarını dindirmeye çalıştığımız ve dünyaya dayanışma örneği sunduğumuz bugünlerde, Btc Turk Yeni Malatyaspor-Trabzonspor Süper Lig müsabakasının ertelenmesi ile ilgili kamuoyunda oluşan bilgi kirliliği nedeniyle bir açıklama zorunluluğu doğmuştur.  
 
Deprem sonrası çalışmalarımız hakkında 25 Ocak 2020 tarihli bilgilendirme ve erteleme duyurumuzda da açıkça ifade ettiğimiz üzere; merkez üssü Sivrice olan depremin ardından sadece söz konusu iki kulübümüzün başkanı ile değil bölgede bulunan tüm kulüplerin başkan ve temsilcileri, stadyum yetkilileri, resmi kurum ve kuruluşların görevlilerinin yanı sıra bölgeye maça gidecek takımlarımızla ilgili Yönetim Kurulu üyelerimiz temasa geçerek görüşmeler yapmışlardır.

Yönetim Kurulumuz bu temasların ardından yaptığı değerlendirmeler sonucu, can kayıplarımızın yarattığı üzüntü, olağanüstü durum ve artçı sarsıntıların devam etmesi nedeniyle sadece Btc Turk Malatyaspor-Trabzonspor maçını değil bölgede oynanacak olan tüm profesyonel ve amatör karşılaşmaları ileri bir tarihe ertelemiştir.

Yapılan tüm görüşmelerde deprem ve devam eden artçı sarsıntılar sonucunda bölgede oluşan ortamın insan sağlığına ve karşılaşmaların huzurlu bir şekilde oynanabilmesine yönelik etkisi yönünde ifadeler kullanılmış ve Türkiye Futbol Federasyonu'nun tüm maçları erteleme kararında olduğu taraflara ifade edilmiştir.

Futbol ailemizin sağduyu içerisinde omuz omuza vererek, ülkemizi derin üzüntüye boğan depremin ardından Elazığ ve Malatya'daki vatandaşlarımızın yaralarının sarılması için her zor zamanda olduğu gibi var gücüyle çaba göstermeye devam edeceğine yürekten inanıyoruz.

Yorumlar (12)
Kemal SAKA 13 ay önce
Bu açıklama hiçbir şekilde TS SPOR kulübüne atılan iftirayı ortadan kaldırmamakta veya tesbit etmemektedir. O halde neden web sitesindeki açıklamadan ötürü FB spor kulübü disiplin kuruluna inceleme için sevk edilmemiştir. Sonuçta yine birşey olmadı. Geren yine koca bir şehri gerdiği ile kaldı. Tek bir pet şişe atılmayacak, hicbir küfür olmayacak seyirci en ufak bir hata kulüp TS idarecisi en ufak ayağını yan basmayacak buna mukabil Fenerbahçe sağ sitesi ve başkanı öncesinde canının istediği onu buna, şunu ona tokuşturup istediği tuzakları mayınlayip herkesi sıradan tekme tokat silkeleyebilecek. Sorumlu ve sogukkanli olmak ise sıradan tribündeki taraftardan umulacak. Işte federasyon ve işte FENERasyonunun ülkede ürettiği spor anlayışı.
TRABONSPOLU 13 ay önce
EY FEDERASYON ŞU ALİ KOÇ CEZA ALMAYACAKSA BUNDAN SONRA HİÇ KİMSEYE CEZA VEREMEZSİNİZ
ZEKERİYA. 13 ay önce
BUNLAR İNSANLIKTAN NASİBİNİ ALMAYAN,,,YALNIZCA NASIL ŞAMPİYON OLURUZ ONUN PEŞİNDELER,,KİRLİ OYUNLARLA ELİMİZDEN ALDIĞINIZ KUPALAR SİZLERE HARAM OLSUN ..
usta 13 ay önce
ali koç oku bu yazıyıda düş milletin yakasından.
Vedat6181 13 ay önce
Kapak!!!
Of 13 ay önce
Ali koc yine yalanlar bulur .Wakaemeye onlar ceza verdirdi.Welcome 2011...
ali 13 ay önce
evet asıl bunu tartışsınlar bu topçu neden kırmızı yedi Ali ben bunu konuş Trabzon halkıyla yeter Araştır yardım et Trabzon a ama nerede sende o vicdan pehhh
Hep beraber tek vücut 13 ay önce
Arkadaşlar olan biteni boş verin öncelikle deprem de vefat edenlere Allahtan rahmet kalanlara sabır versin.bizi hep böyle senaryo ile karşı karşıya getiriyorlar bu hafta 5 de yesek takımızın arkasında duralım önemli olan Trabzonspor biz varsak o var Trabzonspor varsa biz varız elbet bir gün ilahi adalet tecelli eder bizim niyetimiz iyi olsun hep destek tam destek TRABZONSPOR ❤️
Tayfur 13 ay önce
Adamlar her şeyi yapıyor herkes onlara biat ediyor ama tek bir il dim dik durup uykularını kaçırıyor.
Oaman yagci 13 ay önce
Ulan baslarim sizin futbolunuza da sizin gibi yaratiklara milletin derdi baska sizin derdiniz baska ordaki insanlar can dedine dusmus ya siz hanki kafadansiniz yaratiklar
Net61 saygilar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@