7m


7m

hyundai

Sörloth'tan 5 yıllık imza

Alexander Sörloth: 'Bundesliga'da oynamayı dört gözle bekliyorum'

Spor 23.09.2020, 10:18
Sörloth'tan 5 yıllık imza

Trabzonspor'dan Bundesliga takımı Leipzig'e transfer olan Norveçli golcü Alexander Sörloth, imza sonrasında açıklamalarda bulundu. Alman ekibi ile 5 yıllık sözleşmeye imza atan Sörloth, çok mutlu olduğunu dile getirdi. Sörloth ayrıca yeni takımının Şampiyonlar Ligi performansının kendisinin ilgisini çektiğini söyledi.

"BUNDESLIGA'DA MÜCADELE ETMEYİ DÖRT GÖZLE BEKLİYORUM"

Teknik direktör Nagelsmann'ın oyun tarzının kendisine çok uygun olduğunu söyleyen golcü futbolcu, "İlk birkaç görüşmeden sonra Leipzig için oynamak istediğimi fark ettim. Leipzig, geçen sezon ligde ve özellikle Şampiyonlar Ligi'nde gösterdiği performansla çok ilgi çekiciydi. Nagelsmann'ın oynattığı ofansif futbol benim tarzım için de çok uygun. Bundesliga'da mücadele etmeyi dört gözle bekliyorum." dedi.

"TÜRKİYE'DE GEÇİRDİĞİ OLAĞANÜSTÜ SEZONU YAKINDAN TAKİP ETTİK"

Leipzig'in Sportif Direktörü Markus Krösche ise, "Kadromuzda eksik olan bir pozisyonu, hayalimizdeki oyuncu olan Alexander Sörloth ile doldurmayı başardık. Fiziksel olarak çok iyi ve teknik bir oyuncu. Hava toplarında çok güçlü ve çok iyi bitirici. Sörloth, bizim futbolumuza tüm kabiliyetlerliyle birlikte mükemmel adapte olacak. Türkiye'de geçirdiği olağanüstü sezonu yakından takip ettik. Sörloth ile birlikte bu sezon hedeflerimize ulaşacağımıza inanıyoruz." ifadelerini kullandı.

"SÖRTLOTH, YAPBOZDAKİ EKSİK PARÇAYDI"

Leipzig'in Yönetim Direktörü Oliver Mintzlaff, Sörloth'un yapbozlarındaki eksik parçayı tamamladığını söyleyerek, "Alexander Sörloth ile sözleşme imzaladığımız için çok mutluyuz. Oldukça karmaşık olan bu transferin başarılı bir şekilde uygulanması, ancak sportif idarecilerin mükemmel çalışmasıyla mümkün oldu. Sörloth, sadece felsefemize mükemmel uyan bir transfer olmasının yanı sıra kadromuz açısından yapbozdaki eksik parçaydı." ifadelerini kullandı.


Yorumlar (4)
Cüneyt Hanedar.. 2 yıl önce
Kuzeyin Kralı yolun açık olsun.
Tursun 2 yıl önce
Futbolcuları sistemler yaratır vakame sosa novak perera ekyuban olmasa olmazdı nice gençler sistem kurbanı oldular olacaklarda bu adam baktiki çatklar gidiyor kaçtı elimizde benim inandıpım abdülkadir ve uğurcan var ardadanda umutluyum bunları sisteme kurban etmiyelim takumı kuralım sistemimizi oturtup heraene 20 milyon euroluk bir futbolcu satıp 3 senede yenilmez oluruz bunun nefesini hissettik
? 2 yıl önce
61 ide giymiş :))))
Ali 2 yıl önce
Almanyada 10 gol at bende daha futbol.izlemicem

Gelişmelerden Haberdar Olun

@