banner526

banner533

banner513

Sivasspor huyundan vazgeçmedi: Onur Kıvrak'a böyle cevap verdi

Şike süreci sonrasında komplo teorilerinin ardına sığınan Sivasspor huyundan vazgeçmedi.

Spor 29.11.2017, 17:21
Sivasspor huyundan vazgeçmedi: Onur Kıvrak'a böyle cevap verdi

3 Temmuz şike sürecinde Türk futboluna düşürülen kara lekenin baş aktörlerinden olan, Ulusal ve Uluslararası mecralarda şikenin varlığının kanıtlanmasına rağmen komplo teorilerinin ardına sığınan Sivasspor, Trabzonspor'un Spor Toto Süper Lig'in 13. haftasında oynanan müsabakadan 2-1'lik skorla tertemiz bir galibiyet alarak ayrılması sonrasında açıklamalarda bulunan kaptan Onur Recep Kıvrak'a cevap verirken aynı ifadelere başvurdu.

Sivasspor'un resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada şu ifadelere verildi;

26.11.2017 tarihinde oynanan Demir Grup Sivasspor - Trabzonspor A.Ş. müsabakasından sonra, Trabzonspor A.Ş. kalecisi Onur Recep Kıvrak´ın açıklamaları kulübümüzü bu açıklamayı yapmak zorunda bırakmıştır.

Sportmenliğe aykırı davranış ve açıklamalarda bulunmayı alışkanlık haline getiren Onur Recep Kıvrak'ın bu tavrı, Avro bazında aldığı ücretinin hakkını saha dışında da verme çabasının bir neticesi olabilirse de kesinlikle kabul edilebilir değildir.

Kulübümüz lehine verilmeyen iki tane açık penaltı pozisyonu hemen önünde gerçekleşmişken bunlara değinmeden, komploya rağmen tutmamış iftiralara bel bağlama ihtiyacı sağlıklı bir zihnin ürünü olamaz.  

Açıklaması ile yakın tarih dersi verme kisvesi altında şiddet ve düzensizliği teşvik eden, husumet doğmasına hizmet eden ve dolayısı ile futbola zarar veren Onur Recep Kıvrak'a yakın tarih ve hukuk konusunda bazı hususları hatırlatmanın elzem olduğu anlaşılmaktadır.

Kendisinin “Alınmak” ifadesi ile neyi kastettiği tam anlaşılamamakla birlikte bu ifadenin yargılanmanın çok altında bir durumu işaret ettiği şüphesizdir. Onur Recep Kıvrak ilgili yargı kararlarını inceler ise ifadesinin aksine sanık durumunda olan kişilere rast gelecektir. Aynı şekilde yetkili makamların kararlarının iddialarını desteklemediğini de görebilecektir.

Kimlerce ve ne saikle yaratıldığı bugün herkesçe malum olan komplo çerçevesinde kimlerin daha fazla mağdur edilmiş olduğu sadece vatan hainlerinin kimleri hedef aldığını göstermeye yarar.

Aradan geçen bunca zamana, TFF ve yargı kararlarına ve bunların dahi hangi koşullarda ortaya çıktığına ilişkin bugün bilinen gerçeklere rağmen bugün hala vatan hainlerinin ipine sarılmaya çabalamak hukuka, akla, iyi niyete, vicdana ve insanlığa aykırıdır.

Buradan açık bir şekilde belirtmek isteriz ki, kulübümüzün ilgili tüm mensupları bugün yapılacak bir yeniden yargılamayı tüm samimiyetleri ile isterler. Herkes adil bir yargılamadan kulübümüz mensupları kadar mutlu olur mu görmeyi isteriz.

Uygunsuz ifadelerini taraftarımızın tezahüratına bağlama çabasına giren Onur Recep Kıvrak buna bir başka takım arkadaşını da konuya dahi etme çabasını eklemiştir. Bu akıl ve mantık dışı çaba esnasında Hocası Rıza Çalımbay’ı tamamen göz ardı etmiştir. Atıfta bulunduğu dönemde kulübümüzün teknik direktörü olan Sayın Rıza Çalımbay'ın bugün kendisinin hocası olması, Trabzonspor Kulübünün Sayın Çalımbay'a güveninin ne ifade ettiği Onur Recep Kıvrak'ın algısının açıkça dışında kalmıştır.

Ligin 13. haftasında gelen ilk deplasman galibiyeti sorusuna bile Sivas'ta olduğu için ayrı bir mutluluk sebebi olarak ifade edebilen bir profesyonel futbolcunun sadece niyeti değil psikolojisi de son derece kaygı uyandırıcıdır.

Recep Onur Kıvrak'ın bu açıklamaları ile Türkiye Futbol Federasyonu'nu göreve davet ediyoruz.

Kulübümüz genel mevzuat açısından tüm haklarını arayacaktır.
Yorumlar (12)
Doktor TS 3 yıl önce
Şikenin kitabını ve anayasasını yazmış olan Türk sporunun rezil kulübü Şikebahçe, 2011 yılında şampiyonluk turu atsın diye stadyum seyirci kapasitesinin 4'te 3'ünü rakibe vermiş ve alenen şike yapmış rezil bir kulüptür sivasspor kulübü. Meymenetsiz kara sıfatlı yöneticileri ki 'karımı satarım ama maçı satmam' diyerek kendine tarhi bir gol atmıştır, eliyle alenen yemeleri gereken gol sayısını utanmadan sıkılmadan işaret etmiştir. Sonuç olarak, sivas=şike
Gurpetci 61 3 yıl önce
Fenerin istanbul usaklari zorunuzami gitti temiz onurun aciklamalari,kirli tamkalisiniz,bu rezillik size yeter,size birinci lig fazla geliyor amatör ligde devam edin
Cizyo 3 yıl önce
Castillo ya yapilanpozisyonuda yazinda rahatlarsiniz
Gürkan 3 yıl önce
Herşeyi yok saysak bile o sezon sivasspor şikeci hırsızlarla son maçta oynarken kaleci korcanın şike yaptığı yüzde birmilyon hem sahada hemde saha dışında ispatlıdır. Sivassporu camia olarak Kaleci korcanı uzaklaştırmayarak şikeye sahip çıktığını açıkca göstermiştir.Bu yüzden her ne kadar klüp olarak şikenin içinde olmadıklarını saysak bile şikeye sahip çıkarak şike lekesi alınlarına bir leke olarak sürülmüştür.
Ölümüne 61 3 yıl önce
Bu açıklamaları yazarken bile yüzünüzün kızarması lazım. Demekki kızarmıyor. Bir gün utanmanız dileğiyle. Bugün kandil ondan küfür etmeyeceğim. .........
Türkday 3 yıl önce
Bunlar hala sikeci fener maciöncesi baskanlari diyorki fener bize patlamasa fenerliler hernac can cekisiyor yani demek istiyorki bir iki golle yen bizi
Sataşırsanız 3 yıl önce
Zorunuza gittiyse havlayanlarınızı sustursaydınız.
Necip Uzunalioğlu 3 yıl önce
TS taraftarının hepsi bu kadar mı?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@