banner556

Şenol Güneş'ten Ağaoğlu'na: Bu büyük başarı

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş açıklamalarda bulundu

Spor 26.11.2020, 15:00 26.11.2020, 15:27

Türkiye A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş Uluslararası Futbol Ekonomi Forumu'nda açıklama yaptı.

Şenol Güneş açıklamasında şöyle konuştu;

Ahmet Ağaoğlu, Yusuf’u sattı bir para kazandı, döviz kazandırdı. Kulübün şartlarını bilemem. Aynı zamanda yabancı oyuncu aldı onu da sattı. Bu büyük bir başarıdır. Hiç Hata yapmıyormu yapıyor tabiki. Ama doğru da yapıyor. Ülkemize döviz getiren işler yapmamız gerekiyor futbolun ekonomik tarafını düşünürsek. Aynı zamanda futbolcu da üretmeliyiz.

Haber61 Spor Servisi

Yorumlar (10)
ali osman 2 ay önce
Hakan formdayken Yusuf'u, Yusuf formdayken Hakan'ı oynatmak nasıl bir futbol zekası anlayamadım Şenol Hocam. Macaristan'a 2 maçta da yenilip C ligine düşmek, hemde bu jenerasyonda kabul edilebilir değil bence.
AZİZ CAN 2 ay önce
avrupada ses getiren oyuncu seni gözünde 15 dk lık oyuncu buda senin başarısızlığın..
Halil akgun 2 ay önce
Onun icin mi urettiği furbolculari milli takimda değer vermiyorsun
Kemal SAKA 2 ay önce
Sempatik ilişkileri güzelleme çabası, küme düşen milli takımda yeterli süre bulamayan Uğurcan ve Yusuf'un durumunu izahtan vareste olmakla birlikte başarısızlığımızın forma dağıtımında TS'lu oyunculara karşı aleni bir tavrın içiçe geçmiş halidir. Adil bir milli takım oyuncu seçilimi olsa idi, bu milli takımın ölüsü bile küme düşmezdi. Ortada ciddi bir milli takım kenar yönetimi ve oyuncu tercihlerinde anlaşılması/anlatılması mümkün olmayan tablo var.
Tursun 2 ay önce
Şenol hocanın teknik direktörlüğünü eleştirmek...gittiğı her takımda futbolcuya değer katmış burağı cenk iva baştan yaratmış ne diyim sizin aile yaşantınızı düşünüyorum çocuklarınız ne acı çekmiştir sadece sizin çocuğunuz olduğu için
Önder 2 ay önce
Halil Akgün, aziz can, ali osman, kemal saka sizi buralarda harcıyorlar TRT aspor bienspora çıkmalısınız siz çok biliyorsunuz.
Önder 2 ay önce
Sayın Kemal saka türkiye milli takımını fatih terim yıllarca çalıştırdı sanki ondan başka adam yokmuş gibi en son yine Terim'in kurduğu kadro ve başarısızlıklarına baktığımız zaman ve türkiye deki teknik direktör yelpazesine bakarsak birde türkiye deki futbolcu kalitesine tabiki Şenol hoca ya haksızlık edildiğini düşünüyorum sizlere sıra gelince sizin milli takımın küme düşmesinden çok Trabzonlu futbolcu nun kadroda fazla olmaması ve Yusuf yazıcı nın oynatılmaması tek derdiniz milli takım küme düşmüştü zorunuza gitmiş gibi bir yorum yaptığınızı zannetmiyorum.
Kemal SAKA 2 ay önce
Sn. Önder, çok bildiğime dair bir iddiam yok. Hangi sebeple rahatsız olduğunuzu anlamadım fakat size tavsiyem, sizde tez ve antitezlerinizle fikirlerinizi güçlü şekilde savunmayı deneyin. Örneğin Şenol hoca'nın eleştirilmesi hususunda doğrudan eleştiriler üzerinden düşünce geliştirmeniz bunu ifade etmeniz gayet saygıdeğer bir çabadır nazarımda. Gerçi Şenol hocada gayet hakkımız olan eleştirilere somut cevaplar vermek yerine başka yollara giriyor ancak yapacak bir şey yok meselelere baktığımız minvalden "milli takımın küme düşmesinden rahatsızım" ve baş antrenörün adı-sanı kim olursa olsun imkanı bulsam, nerde görsem haklı olduğunu düşündüğüm eleştirilerimi umuma açık yaparım. Sonuçta kapalı kapılar ardında gizli saklı hesaplarımız yok ki bu da önemli bir şeydir. Koskoca Türkiye Milli takımının düştüğü durumda sorumluluğunun gereğini yapıp, derhal istifa etmesini bekliyorum. Bu düşüşte en büyük sorumluluğun kendisinde olduğunu O'da bende gayet net biliyoruz. Gayet açık ki, son derece başarısız olmuştur. Ben onun yerinde olsam, bahsettiği futbolcu üretimine katkı verecek Şenol Güneş futbol akademisini kurar, azalan ömrümü genç futbolcuların yetişmesine vakfederdim. Modern futbolun hızına Şenol Güneşler, Fatih Terimler, Mustafa Denizliler, Luçeskularla yetişebilmemiz mümkün değil. Tablo ortada. Dramatik bir dönüşüm önce zihin dünyamızda mevcut olacak ki, sahada meyvelerini toplayabilelim. Bu ülkeye yazık, yapamayan herkesten önce kendisi yapadığını itiraf edecek; illaki tazminata konu görevden alınmayı beklemek bu "hoca kesiminin" teknik-taktik anlayışı sanırım.
Hasan DOĞAN 2 ay önce
Önder, bana kalırsa Şenol Hoca'da pek çok verimli oyuncuyu form durumlarına bile bakmadan harcadı. Sonunda da küme bile düştük, artık yeni rakiplere bak: Faroe Adaları, Cebelitarık, Lüksemburg, Azerbaycan, Makedonya, Gürcistan, Kosova, Litvanya, Bulgaristan, Slovakya. Revamı bu kadar başarılı oyuncu ile cebelitarıkla maça cıkmak. Hepsi istifa etsin, formalarıda alın bi daha vermeyin. İnsanlar o ay yıldız için canını veriyor canını!!! Ama nerde hiç bişey olmaz, burası Türkiye.
TS61 2 ay önce
Ya boşa giden dövizler sattı para kazandı aldı par kaybetti aynı şey değilmi?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@