kebir reklamı

Şener'den çarpıcı açıklamalar!

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Beşiktaş maçındaki olası bir kötü sonuçta yönetim olarak kendi durumlarını da değerlendireceklerini söyledi. Şener ayrıca hakem hatalarıyla ilgili olarak da Türkiye FUtbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ile görüştü

Şener'den çarpıcı açıklamalar!

banner197

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Beşiktaş maçındaki olası bir kötü sonuçta yönetim olarak kendi durumlarını da değerlendireceklerini söyledi. Şener ayrıca hakem hatalarıyla ilgili olarak da Türkiye FUtbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ile görüştüğünü kaydetti.
Spor Toto Süper Lig'in 25. haftasında kendi saha ve seyircisi önünde Beşiktaş’ı konuk edecek olan Trabzonspor’da başkan Sadri Şener maç öncesi Trabzon’a gelerek, teknik direktör Tolunay Kafkas ve yöneticilerle görüştü. Mehmet Ali Yılmaz Tesislerinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Şener önemli açıklamalarda bulundu.

"BAŞARISIZLIĞIN EN BÜYÜK SORUMLULUĞU BANA AİT"
Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, dün gece Trabzon’a geldiğini belirterek, “'Hoca ile toplantı yaptık sıcağı sıcağına. Bugün diğer arkadaşlarla toplantı yapacağız. Önümüzü görmek istiyoruz. Üzücü bir noktadayız. Sevimsiz bir yerdeyiz. Kim suçlu kim suçsuzu ayırt etmek mümkün değil ama tabi başarısızlığın en büyük sorumluluğu bana ait. Bir takım radikal tedbirleri geç aldık. O benim hatam. Hoca değişimi daha önce olmalıydı. Devre arasından önce olmalıydı ki devre arasında bir çözüm üretmeliydik. Şimdi mevcut kadroyla işi götürmemiz lazım. Büyük camia ve büyük kulübüz. Bunları aşarız, aşmamız da lazım. O tecrübeye sahibiz. Beşiktaş maçında alacağımız galibiyet psikolojik olarak işleri yoluna sokar. Bizim sorunumuz da gördüğüm kadar psikolojik” dedi.

"YILDIRIM BEY’LE HAKEMLER KONUSUNDA GÖRÜŞTÜM”
Hakemler hakkında fazla açıklama yapmadığı hatırlatılan Başkan Şener, sözlerine şöyle devam etti.
“Benim demeç verme şeklim de bazen sivri oluyor herhalde. Hemen ceza alıyorum. Bu sene çok ceza aldım. Sadece hakem kulvarında değil şike kulvarında da demeç verme durumunda kaldık sık sık federasyonla ilgili. Arkasında cezalar geldi. Bir demeç vermedik yakınmada bulunmadık hakemler hakkında. Ama dün en sonunda Yıldırım Bey’le görüştüm. 'Hakem konusunda canımızı yakmazsanız memnun olurum' diye ifade kullandım. Burada Bülent Yıldırım’ın maçı. Kasımpaşa maçı. Gol girip gol vermeyen hakem bile vardı. İnsanda şöyle görüş oluyor, hiç bir tepki koymazsanız onlar da bildiğini okur. Tek sevinç duyacağım durum şu; bilerek yaptıklarına inanmıyorum. Önümüzdeki Beşiktaş maçı var. İnşallah o maçı yönetecek tipte bir hakem verirler. Federasyon şunu yapıyor; hakemle ilgili konuştun mu inadına öbür hafta ona maç veriyor ya da çok az ceza veriyor. Biz böyle tavır sergiledik. Doğru yanlış tartışılabilir ama biz de iyi top oynamadık yani. O da bir gerçek."

"FUTBOLCU DÜZELECEK”
“Futbolcular neden kendine gelemiyor, üzerlerindeki ölü toprağını atamıyorlar?” şeklindeki soruyu da Şener, “Benim bildiğim yönetimler transfer yapar. Bu tip konular hocanın konusudur. Yönetimin yapması gereken paraları ödemektir. Bizim öyle bir sorunumuz yok. Paralar ödenmiştir, fazla primler ödenmiştir. Diğer psikolojik konular hocalar tarafından çözülmesi gereken konular. Şenol Güneş bir noktaya geldi bu sene başarısızdı. O başarısızlıktan maddi kaybımız 12 Milyon Sonra da diyorsun ki borsada da satmayalım, ama futbolculara da para ödeyelim. 12 Milyon para alamamışım. Onun çözümünü bulmak mecburiyetindeyim. Tolunay hoca, 'Bu benim görevim' diyor. Net konuşuyor. Onda sıkıntı olmuyor. Dediğime net cevap veriyor. Bir cümleyi söylerken şaşırmıyor. Başı başka sonu başka çıkmıyor. Tolunay’a o yönden bütün yönetim olarak destek veriyoruz. İnşallah muvaffak olur. Sorunuzun cevabı, psikolojik ve düzeltmesi lazım. Başka çaresi yok" diye konuştu.

"KADRO DIŞILAR OLABİLİR. AMA BU HOCANIN YETKİSİNDE"
Bir basın mensubunun kamuoyunda futbolcuların kadro dışı kalması yönünde bir beklendi var şeklindeki sorusuna ise Şener, "Hocanın yetkisi kadro dışı konusu. Zannedersem öyle şeyler yapmayı planlıyor. İsim olarak bilmiyorum. 2 - 3 sene önce yine bir Kasımpaşa maçından sonra 4-5 kişiyi dışarıda bıraktık. O kararı alabiliriz. Faydası olmayacaksa, niyeti yoksa kadro dışı bırakırsın. Biraz daha öteye gidersin, satmazsın. Seneye de kadro harici olur. Bu da bizim yetkimiz. Futbolculara o disiplini vermek önemli. Hocanın dediği, disiplin kaybı çok. Umarım hepsi düzelir. Ama bu Trabzonspor’dur öyle bir patlama yapar ki arkası gelir. Ama bizim futbolcular koşmadan kazanmaya istiyor. Öyle bir teori yok zaten. Koşan bütün takımlar seni yeniyor" diye cevap verdi.
Şener, bazı oyuncuların Trabzonspor’u kafasında bitirdiği şeklindeki söylentileri de değerlendirdi, parasını getiren gider diyen Şener, "Trabzonspor’u kafasında bitirdi de nereye geliyor, Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş’tan birine değil herhalde. Onlardan birine giderse güle güle gitsin. Parasını getirsin gitsin. Trabzon doğumlu olmayan oyuncuların bir kısmı buraya uyumda sıkıntı çekiyor. Burası kendi şartlarına göre iyi şehir. Para da kazanıyorsunuz. Ama yine de İstanbul’a gitmek istiyorsa söyleyecek işe olmaz" dedi.

"GİTMEK KADAR BASİT BİR ŞEY YOK AMA”
Şener, Beşiktaş maçında alınabilecek olası bir kötü sonuçta yönetim olarak kendi durumlarını da değerlendireceklerini vurgulayarak, "Beşiktaş ile kötü bir sonuç alırsak şimdiden planlamamız lazım ne yapmamız gerektiğini. Kendimiz için de konuşmamız lazım. Halk çok isterse, tabi bunlar matematik bilmeden konuşulan konular. Diyelim ki; ben gittim. Seçimin 20 - 25 gün hukuki süreci var. 10 maç var nasıl oynayacaksın. Zor bir iş. Yoksa hepsi buyursun arkadaşların gelmek istiyorlarsa. Sonra bakacaksın ki; finansal ilişkilerin var. Finansman işlerinde, karşındaki kişiler başta bankalar olmak üzere, sende en ufak bir zafiyet görürse önüne duvarı çeker. Bunlar hep buranın perişan olması demektir. Onları da düşünüp masaya yatırmamız lazım. Yerel gazetelerde sorumsuz arkadaşlar yazıyor. Gitmek kadar basit bir şey yok. Yazarsın bir dilekçe, koyar yola gidersin. Ama Trabzonspor’un ne olacağını da iyi düşünmek lazım” dedi.

"TACA ÇIKAN TOPU ALMAYA BİLE YAVAŞ GİDİYORLAR”
Trabzonspor başkanı Şener futbolcuların oyun anlayışını ile ilgili olarak ise, "Futbolcuların bizim kadar mesuliyet aldığını düşünmüyorum. O hava verilmemiş onlara. Mesela geçende Burak bir gol attı Galatasaray’da. Hocasına doğru bir koşusu var, ben hayatımda öyle bir heyecan görmedim. Kasımpaşa maçında golü atıyoruz, hakem vermiyor. Halil sadece eliyle bir işaret yapıyor ve koşuyor. Bülent Yıldırım’ın vermediği golde burada bakıyorsun itiraz etmiyorlar. Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş’ta hakemin etrafı sarılıyor. Bunu yapsınlar diye söylemiyorum. Sarı kart gören var, kırmızı kart gören var. O anlamda çok fazla heyecanları yok. Taca çıkan topu almaya giderken ki hızları da o gün galip olmak istemediklerinin bir işareti. Sebebini öğrenebilsem. Paraysa para değil" açıklamasını yaptı.

"KULÜP ORTADA KALIR, KALMADI MI?”
Şener, Mayıs ayındaki yapılması muhtemel bir kongreyle ilgili olarak ise şunları söyledi:
“Kamuoyunda, toplumda işitiyorum, duyuyorum. Bunlar kamuoyunun ciddi bölümü-müdür değil midir bilmiyorum. Kulüple ilgisi olan insanlar mıdır? Başkan mesuliyeti içinde davranıyorum. Trabzonspor ortada bırakılmaz. Herkes diyor, (Trabzon büyük kulüptür, ortada kalmaz, bırakılmaz) diye. Kaç defa kaldı. En eski yönetici benim burada. Dolayısıyla, kulüp ortada kalır mı? Kalır. Mayıs’taki kongre fayda sağlar mı sağlamaz mı bilemem. O da bir çözümdür. Kongre kararı alırız, Mayıs’ta yapılacak diye tüzük maddesi konur. Yeni arkadaşlarımız gelir yani. Transfer yapma açısından faydası vardır bana göre. Yeni gelen yönetim yapar transferi. Aralık’a kalırsa yine biz yaparız transferi. Yine yanlış yaparız transferi falan filan.”

"YÖNETİCİLER İŞLERİNDEN İZİN ALIP BURADA OLMALIYDI"
Trabzonspor Başkan Şener, 'Beşiktaş maçı yönetim için son şans mı?' şeklindeki bir soruya ise "Son şans değil tabi ama futbolcuya bir şey yapamıyorsun. Yöneticiye yapıyorsun. Futbolcuyu kadro harici bırakıyorsun. Ama bizim yönetim kurulunun içindeki arkadaşların da bir takım şeyleri ciddi algılaması lazım. Mesela bugün antrenman var orda. Kasımpaşaspor maçında mağlubiyetten sonraki antrenman. Kaç kişiydik. Ben, Nevzat Bey ve 4 arkadaş daha. 6 kişi. Yönetim kaç kişi; 15, yedeklerle birlikte 20. Bu önemli bir gün diye söylüyorum. Normal bir günde gerek yok tabi. Bize de gerek yok. Ben dün kalktım geldim buraya. Bir şey yapmıyorum belki ama moraldir. O mağlubiyetin önemini mi kavramadılar daha diyorum. Bu hafta herkes işinden izin almalıydı bana göre. Herkes burada olmalıydı bana göre. İnsanların artık bazı şeyleri aşması lazım diye düşünüyorum. Yoksa Sadri Şener’in istifası kolay. Getir kağıdı, at imza hadi eyvallah" diye cevap verdi.

“FUTBOLCULARLA KONUŞMAK İSTEMİYORUM ARTIK”
Şener, oyuncularla görüşecek misiniz sorusuna ise şu yanıtı verdi:
“Oyuncularla konuşmak istemiyorum. Bir defa geçenlerde konuşmuştum. Yılmaz Büyükaydın konuştu dün gece 8 tanesiyle, teker teker. Bugün devam edecekler. Hocaya da söyledim, 'Bu hafta senin antrenman yaptırmana gerek yok, sırf konuşma yap bunlarla, psikolojiyi çöz'. Zokora’ya 5 Milyon Euro veriyoruz. Değeri 5 Milyon Euro’dur. Ama 5 Milyonluk oynatmak benim işim değil. Adam ispat etmiş kendini. Colman belli., Volkan belli. En çabuk iki oyuncudan biriymiş. Ama oynatamadıktan sonra. Bir ön adale diyor bir arka adale diyor. Ama hiç kimse (Volkan yanlış futbolcu) diyemez. Bilinen oyuncu. Olcan öyle. Ama ne yapayım? Sen gidiyorsun, sağ beki, sol beki orta sahası belli olan takıma yeniliyorsun."

Haberlerinizi Haber61 Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
onur demir - 5 yıl önce
iki senedir aldigin first class futbolculari da hoca bu yuzden oynatamiyor degil mi?
Avatar
ibrahim bayrak - 5 yıl önce
ya başkan miletken dalgamı ceciyon bu ne bicim 15 puanın hakemlerlen gitmiş ancakmı konuşuyon fedarsyonlan ne yapmaya calştığnı bir türlü cözemiyoz sanki yeni hoca gelmiş her macı kazanıyoda diyonki gec yaptık goca değişklğini yaptında ne oldu bu takımı seviyorsan ki artık şühpe duymaya başladım bir an önce lig bitimine kongire kararı al sende secilsen başkasıda secilse yeni bir yönetim sezona girmden en azından takımı bir revizyona sokam şansı olsaun
Avatar
adil türk - 5 yıl önce
Tahammülleri zorlamaya başladın Sayın başkan.Herşeye bir kulp buluyorsun.

İcraatta son iki yıldır bizleri uyutuyorsun.

Zaten siyasette olduğu gibi , ilk yıl hizmet verilir sonra yeme alışkanlıkları oyalama ve bıktırma oyunları devam eder.İlk yılların tamamda son 2 yıl adeta bizleride futbola küstürdün başkan.

Küme düşen takıma bile futbolumuzla eziliyoruz.
Avatar
Ahmet Tabakoğlu - 5 yıl önce
"Beşiktaş maçında alacağımız galibiyet psikolojik olarak işleri yoluna sokar." Yazının gerisini okumadım!!
Avatar
adil türk - 5 yıl önce
Artık sende git.

Bu taraftarın öfkesini kazanma.

Herşeye vakti zamanında nokta koymalı.

Sende öyle yap.

Takım düşeceksede düşsün bu işkenceyi yaşamaktansa .

Trabzonspor tarihi bize yeter.

Böyle bir ligde oynayıp da ne olacak sanki.
Avatar
onur demir - 5 yıl önce
zokoranin degeri 5milyon euro muydu acaba, asil soru bu? zokoraya trabzonspordan baska 5 milyon euro bonservis teklif eden takim var miydi, baskan onun cevabini versin.ispanyada bile 5 milyon euro kalburustu futbolcular icin veriliyor.
Avatar
onur demir - 5 yıl önce
volkan iyi oyuncuymus, peki bursa anlamiyormu,ertugrul saglam bilmiyormuydu onun iyi oyuncu oldugunu da kadro disi birakti.kadro disi kalmis futbolcuya 3 milyon euro bonservis verdik. kaleciler disinda hangi futbolcumuza o parayi verirler, baskan buna cevap verisn.
Avatar
Özcan ÖZKAN - 5 yıl önce
Seni artık istemiyoruz.. Yazık bu taraftara yazık senin talavareların seni bu kadar bu kulübe kalmanı sağladı artık millet ne mal olduğunu biliyor inançları kalmadı sana sen geçenlerde bile spor proğramında apaçık yalan üstüne yalan konuşuyordun utanmada ve dalga bile geçiyordun sen artık orada kalmayı hak etmiyorsun menfaatlerin uğruna şenol hocayı harcadın şimdi tolunayıda bu kafyla harcarsın sen senin dostun olmaz.