Samsunspor'da Trabzonspor tartışması istifa getirdi!

Trabzonspor'a gönderme yapılan pankartın olay olması sonrasında başlayan gerilim başkan İsmail Uyanık'ın istifasıyla sona erdi.

Spor 12.11.2019, 15:17
Samsunspor'da Trabzonspor tartışması istifa getirdi!

Samsun'da geçriğimiz günlerde Trabzonsporlu bir çocuğa Samsunspor forması giydirilmesi ve ardından Samsunspor'un maça çıkarken "Bu şehrin çocukları Samsunsporlu'dur" pankartıyla çıkması sosyal medyada gündem olmuş ve Trabzonsporlular'ın tepkisini çekmiş, bunun üzerine  Yılport Samsunspor A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Yıldırım "Kulüp olarak özür diliyoruz" ifadelerini kullanmıştı. Yıldırım'ın açıklamasının ardından bu kez Samsunspor ulüp başkanı açıklama yaparak "Özür dilenecek bir şey yok, O Yıldırım'ın görüşüdür" demişti. İkili arasında başlayan bu gerilim Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık'ın istifa etmesiyle sonlandı

Samsunspor A.Ş.’deki görevini bıraktığını açıklayan İsmail Uyanık, “Son 3-4 toplantıda benden bırakma kararı duymayı bekliyordunuz. Bugün o gün geldi. Şirketten ve Samsunspor’da üstlenmeye çalıştığım vazifeden bugün ayrılma günü. Ayrılıyorum artık. Samsun’da bu çift başlılığın olmasının Samsun’a zarar verdiğini görüyorum ve kendi kişisel adıma da burada durmamın bir fayda değil, zarar getireceğinin de farkındayım. Geçen hafta İstanbul’da Yüksel Yıldırım ile de bu konuyu konuşmuştuk. Karşılıklı birbirimizle ilgili sıkıntılarımız var. Bu akşam için de bir toplantı organize etmiştik. Gece saatlerinde sosyal medyada yazılanlardan sonra konuşacak pek fazla bir şeyin de kalmadığını düşünüyorum. Dolayısıyla Samsunspor’daki ortaklığımdan ve Samsunspor’da yapmaya çalıştığım görevlerden ayrılıyorum. İstifa etmiyorum, bu kulübün ortağıyım. Şirketi bırakıyorum. Samsunspor’un daha iyi olacağını düşünüyorum. Tek başlılık olduğunda Samsunspor’un daha iyi yönetileceğine inanıyorum. Samsunspor’u yönetecek insanların da performanslarının artacağına inanıyorum” dedi.

Uyanık, konuşmasının sonunda şirket yönetimdeki görevini bıraktığını, Samsunspor Kulübü Derneği’ndeki başkanlık görevinin devam ettiğini belirterek sözlerini sonlandırdı. Uyanık, bırakma kararının ardından toplantıya gelen taraftar ile vedalaştı. Samsunsporlu futbolcular da Uyanık’ın toplantısında kulüp binası önünde hazır beklediler.

450Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (9)
Ercan 2 yıl önce
Bir istatistik yapsınlar bakalım ‘Samsunun çocukları Samsunsporlu mu ?’ diye. %60ı Gese ve Şikecileri tutmuyorsa ben adam değilim
Mert haci 2 yıl önce
Bırakın trabzon spora mesaj vermeyıde işinizi yapın siz nerdesiniz biz nerde
Yusuf61 2 yıl önce
Ben anlamadım bir sürü başkanlık kim kimin başkanı adam haklı çok başlılık sorun getirir
KaradenizSamsun 2 yıl önce
Arastirma yapilsin samsunun en az yuzde 30-40 Trabzonsporlu
Mehmet 2 yıl önce
Konunun Trabzonsporla alakası yok.
Kendi aralarında çıkan anlaşmazlık.
Samsunspor maddi açıdan çok güçlü durumda.
Şampiyon olursa süper lige yakında çıkar.
Durmuş 2 yıl önce
Konunun bununla hiçbir alakası yok bence; Trabzon Lobisi iş başında diyenler haklı mı yoksa?
0661 2 yıl önce
durmuş senin beynin durmuş
mustafa sarı 2 yıl önce
Trabzonspor Karadenizdeki Takımların Babasıdır Unutan Küme düşer Hekimoğluna geliyorsunuz unutmayın
Şanli Hi̇lal 2 yıl önce
İsmail başkan kesinlikle doğru söyledi. Özür dilenecek bir şey yok.
ts bütün karadeniz takımlarını kendi himayesi altında zannediyor.
Ama geçti o dönemler. Onu karadeniz takımlarını birer birer ligden düşürmeden önce düşünecekti.
Karadeniz takımları ligden düştüğünden beri kendisi de şampiyon olamıyor. Beter olsun…
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@