Rüştü Reçber'den Uğurcan Çakır'a övgü: Ender kalecilerden olacak...

Eski A Milli Futbol Takımı kalecisi Rüştü Reçber, günümüzde kulüplerin ayağı iyi olan kaleciyi tercih ettiğini söyledi.

Spor 10.06.2020, 08:33
Rüştü Reçber'den Uğurcan Çakır'a övgü: Ender kalecilerden olacak...

Paris Saint-Germain Kulubü resmi altyapısı "Paris Saint-Germain Academy Turkey"in sorularını yanıtlayan Rüştü Reçber, kendisinin 16 yaşında kaleci olmaya karar verdiğini belirterek, "Kaleci antrenörünü Antalyaspor'da gördüm. Yaşım 19-20 civarındaydı. Günümüzde kulüpler ayağı iyi olan kaleci arıyor. Önceden öyle bir şey yoktu." dedi.

"Artık üst seviyede maç alan kaleci seviyesi çok azaldı"
Reçber, son 20 yılda kulüplerin kalecilik seviyesi iyi olmasa da ayağı iyi olduğu için file bekçisini tercih ettiğini dile getirdi.

"Artık üst seviyede maç alan kaleci seviyesi çok azaldı." diyen Reçber, "Eskiden bir turnuvada kaleci takımını şampiyon yapabilirdi, bu geride kaldı. Takımlar şu an sadece kalecilik mesleğini doğru yapan isimleri alıyor." değerlendirmesinde bulundu.

Uğurcan Çakır yorumu
Trabzonspor'un file bekçisi Uğurcan Çakır'ı çok beğendiği kaydeden Reçber, "Yaşı küçük ama uzun yıllar milli takımımızı koruyacak, Avrupa'ya gidecek ender kalecilerden biri olacak." ifadelerini kullandı.

Ailelere de tavsiyelerde bulunan Reçber, şunları söyledi:

"Ailelerin, çocuğu 'futbolcu olacak' diye şartlandırmaması gerekiyor. Futbolu seven, yapan, diğer taraftan eğitimini bırakmayan nesil olsun. Bu işin temeli çalışmak, inanmak ve öz güven. Yeteneğinizle bu unsurları bir araya getirirseniz niye iyi futbolcu olmayasınız."Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (3)
Trabzonlu 1 yıl önce
Biz o cocukları kücüklüğünden beri altyapıda izlerdik hele bir 95kurubu vardı Barselona gibi top oynardılar hep dağıttılar yoksaşimdi trabzonda cok yerli olacaktı
BenDeniz 1 yıl önce
EyvAllah Rüştü, sende bize karşı hep panter kesilmişsindir 96’yı hiç unutamam çok ballıydın fb sana dua etsin.
FUAT 1 yıl önce
Rüştü sen 96 daki balınla fb yi şampiypn yaptın ,ts u şampiupnluktan ettin.fb sana dua etsin.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@