Rizespor'dan Burak Yılmaz açıklaması

Çaykur Rizespor Kulübü’nden ‘VAR ve Burak Yılmaz’ açıklaması

Rizespor'dan Burak Yılmaz açıklaması

Çaykur Rizespor Kulübü'nden yapılan açıklamada, Beşiktaş maçında VAR uygulamasının neden çalışmadığı, bunun neden takım kaptanlarına ve yedek kulübelerine bildirilmediği konusunda açıklama beklendiği belirtildi.

Yeşil-mavili Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
"8 Nisan 2019 tarihinde Çaykur Didi Stadyumunda oynanan Çaykur Rizespor Beşiktaş maçında futbolseverlerin gözleri önünde yaşanan bazı hadiselerle ilgili Çaykur Rizespor camiası ve pek çok futbolsever açıklama beklemektedir. VAR uygulaması neden bir kez daha Rizespor maçında çalışmamıştır?  Özellikle maçın hakeminin VAR sistemindeki sorunu takım kaptanlarına ve yedek kulübelerine bildirmemesi hayret vericidir. VAR çizgisi uygulamasının devre dışı olması soru işaretlerini beraberinde getirmiştir. Kalemizde gördüğümüz 2 golün de ofsayt olması ve lehimize verilmesi gereken bir penaltı kararının VAR hakemleri tarafından görülmemesi bir şehrin emeklerinin yok sayılmasıdır. Futbol otoritelerinin ofsayt ve penaltı olarak değerlendirdiği pozisyonları VAR hakemleri incelemeye dahi gerek duymamışlardır.  Maçı seyreden pek çok futbol adamı ofsayt var derken VAR'ın başındaki hakemler hangi görüntüye dayanarak ofsayt değil hükmüne varmıştır. Var'sa bu görüntüler paylaşılmalıdır. Bu durum futbol kamuoyuna ivedilikle açıklanmalıdır. Bu sayede kurallar hakkında yeni bir bilgi güncellemesi sağlanmış olacaktır. Maçın kırılma anlarında Var sayılmayan bu ofsaytlar maçın kaderini belirlemiştir."

"BURAK'A GÖSTERİLEN TOLERANSIN GEREKÇESİ DE AÇIKLANSIN"
Beşiktaş'ın forvet oyuncusu Burak Yılmaz'ın maç içerisindeki davranışlarına da dikkat çekilen açıklamada, "Sezonun futbol seyri açısından en kaliteli maçlarından biri olarak değerlendirilen Çaykur Rizespor Beşiktaş maçı; hakem hataları nedeniyle Rizespor'un büyük motivasyon kaybı yaşadığı bir maç haline gelmiştir. Çaykur Rizespor haksızlığa uğruyor kaygısı Rizespor taraftarının emin olduğu bir düşünce yumağı haline gelmiştir. Çaykur Rizespor ve Rize şehrinin futbol dengesi için denek olarak kullanılması kimsenin haddine değildir. Rize şehri; maç boyunca futbolseverleri tahrik eden milli futbolcu Burak'a gösterilen toleransın gerekçesinin de açıklanmasını bekliyor. Milli Takım sorumluluğundan çok uzak ve binlerce Rizelinin galeyana gelmesini sağlayacak nitelikteki davranışların yetkililerce incelenmesi bir diğer beklentimizdir. Zira, Burak Yılmaz'ın çirkin davranışları genç futbolcular için çok olumsuz bir örnek olacaktır" ifadelerine yer verildi.

inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet aydın
Mehmet aydın - 13 ay Önce

Aynı tepkiyi Fenerbahçe maçında niye göstermediniz..o maçta fener uyduruk penaltıyla maçı almıştı..rizenin başkanı ağzını bile açmadı..aynı hoşgörüyü bu maçta neden göstermiyorsunuz..biraz tutarlı olun

Ahmet TS
Ahmet TS - 13 ay Önce

YA Bİ YORUM YAPMAYIN, EN KALİTELİ MAÇMIŞ, YE 7 TANE SONRA KALİTEDEN BAHSET, KOMEDİMİ BU...

Ömer
Ömer - 13 ay Önce

Fener maçında hakemler sizi dograrken zorunuza gitmedi , çıkıp hatalar olabilir diyordun başkan; 7 gol yediğin maçta niye feryat ediyorsun. 7 gol canım 7 gol.

Ziganoy
Ziganoy - 13 ay Önce

Niye itiraz ediyorsunuz fener macında daha ok hakkınız yendi biz dostuz olur böle şeyler mu mata itiraz fener yalakları hadi ordan

Ercan
Ercan - 13 ay Önce

Eğer bu maç kaliteliyse.Rizespor un vay haline,gelecek çok karanlık. Olur sonra

Burak
Burak - 13 ay Önce

Zırzırzır ağlamaktan başka bir şey yaptığınız yok. 7 gol yerken aklın neredeydi.

cemal
cemal - 13 ay Önce

fenerbahçeye haksız penaltı sonrası kaybettiken sonra: olur böyle şeyler fenerbahçe bizim kardeşimiz diye açıklama yapanların şimdi konuşmaya hakkı yok.

ÖNCE RİZESPORLU OLUN!

takım taraftarı
takım taraftarı - 13 ay Önce

Senin satılmış taraftarın Burak yılmaz a küfretsin yuhlasın neden Trabzonspor da oynadı diye bunu daha önce Uğur Demirok a da yaptınız. Bu futbolcular tepki koydumu suçlu öylemi. Siz önce kendiniz taraftarınız bu trabzonspor düşmanlığın dan kurtulun sonra kendi takımınızı tutun. Siz istanbul takımlarının en başta da fener ve galatasarayin yalakalığını bırakın. Burak 'ın hiçbir suçu yok.

SIRADAKİ HABER