Premier Lig'de tefeci krizi !

İslam dinine aykırı olduğu gerekçesiyle birçok Müslüman ülkede yasak olan faiz tartışması İngiliz Premier Ligi’ni de karıştırdı.İngiltere Premier Ligi takımlarından Newcastle United takımından top koşturan dört Müslüman futbolcu, takımın formasına tefeci

Spor 12.10.2012, 14:15
Premier Lig'de tefeci krizi !

İslam dinine aykırı olduğu gerekçesiyle birçok Müslüman ülkede yasak olan faiz tartışması İngiliz Premier Ligi’ni de karıştırdı.

İngiltere Premier Ligi takımlarından Newcastle United takımından top koşturan dört Müslüman futbolcu, takımın formasına tefeci şirket reklamı alındığı gerekçesiyle forma giymeyi reddetti.
 
El Arabiya televizyonunun Mısır’ın El Ahram gazetesine dayandırdığı habere göre, bir zamanlar Emre Belözoğlu’nun da top koşturduğu Newcastle United takımı 24 milyon sterlin karşılığında formasına Wonga adlı bir tefecilik şirketinin reklamını aldı.
 
İşte bu karar takımdaki Müslüman futbolcular Demba Ba, Papiss Cisse, Cheick Tiote ve Hatem Ben Arfa’nın tepkisine yol açtı.
 
Dört futbolcu İslam’da faiz karşılığında borç alıp vermenin yasak olduğu gerekçesiyle bu şirketin isminin yazılı olduğu formayı giymeyeceklerini yönetime bildirdi.Şimdi Newcastle United’ın buna nasıl tepki göstereceği merak ediliyor.
 
Benzer bir olay yıllar Fredric Könce yine meydana gelmiş, West Ham United takımının eski oyuncusu Kanoute, 888.com adlı bahis sitesinin yer aldığı formayı giymeyi reddetmişti.
 
Takım yönetimi bunun üzerine Kanoute’nin reklamsız forma giymesine izin vermişti.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@