banner518

Platini Aday mı Oluyor ?

FIFA yöneticileri, başkanlık seçimi için tarih belirlemek üzere İsviçre'de olağandışı toplandı.Mayıs ayında beşinci kez başkan seçilen ancak tarihi yolsuz skandalının patlak vermesi üzerine, seçildikten 4 gün sonra görevinden istifa eden Sepp Blatter'in a

Spor 20.07.2015, 12:34
Platini Aday mı Oluyor ?

FIFA yöneticileri, başkanlık seçimi için tarih belirlemek üzere İsviçre'de olağandışı toplandı.

Mayıs ayında beşinci kez başkan seçilen ancak tarihi yolsuz skandalının patlak vermesi üzerine, seçildikten 4 gün sonra görevinden istifa eden Sepp Blatter'in ardından FIFA genel kurulu seçim için tarih belirleyecek.

FIFA seçimleri tüzük gereği en erken Aralık ayında yapılabilecekken, FIFA'ya yakın kaynaklara göre seçimin 2016 yılında gerçekleşmesi daha olası.

FIFA başkanlık adayları arasında hâlihazırda UEFA başkanlığı görevini yürüten Michel Platini'nin ismi öne çıkıyor. FIFA'ya bağlı konfederasyonların büyük bölümünün desteğini aldığı belirtilen 60 yaşındaki Fransız futbol ise kararını henüz vermiş değil.

Mayıs seçimlerinde de ismi öne çıkan Michel Platini aday olmamış, ve Sepp Blatter yerine Ürdün Prensi Ali Bin Al Hussein'e destek vermişti.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@