7m


7m

hyundai

Novak ve Sosa İstanbul'da kayboldu!

Trabzonspor'un sözleşme tekliflerini reddederek Fenerbahçe'ye imza atan Sosa ve Novak gözden çabuk düştü

Spor 26.05.2021, 09:13
Novak ve Sosa İstanbul'da kayboldu!

Trabzonspor'un şampiyonluğa oynadığı 2019-20 sezonunda takımın önemli isimlerinden olan Filip Novak ve Jose Sosa, bordo mavili takımın teklifini kabul etmeyerek Fenerbahçe'nin yolunu tutmuştu. Ancak geçmişte de örnekleri olduğu gibi iki isim İstanbul'da adeta kayboldu.

Fenerbahçe'de şans bulmakta zorlanan iki isim sezonun sona ermesiyle birlikte kendilerini gönderilecekler listesinde buldu.

Sarı lacivertli kulübe yakınlığıyla bilinen basın organlarında da bu durum doğrulanırken, Novak ve Sosa'nın takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor. 

Geçen sezon sol bekteki forma savaşında üstünlüğü Caner Erkin'e kaptıran Novak, yeni sezonda da Fenerbahçe'de düzenli olarak süre alacağını pek düşünmüyor. Çek oyuncunun, ülkesinin önde gelen takımlarından Sparta Prag'dan gelen teklifi değerlendirmeye aldığı gelen haberler arasında yer alıyor.

Sosa'nın ise yüksek maliyeti ve yetersiz performansı nedeniyle gelecek sezon takımda düşünülmediği yazıldı. Fenerbahçe'de yıllık 2.3 Milyon Euro alan Jose Sosa’nın da ülkesi Arjantin’deki Estudiantes kulübüne gitmesi bekleniyor.

Haber61 Spor Servisi


Yorumlar (5)
Kemal 1 yıl önce
Liverpoolun efsane hocalarından birine sormuşlardı Liverpooldan ayrılıp rakibe giden futbolcu hakkında. Bill Shankl demişti ki "Liverpool forması giyen futbolcuyu konuşurum, başka takımın futbolcusu beni ilgilendirmiyor". Büyük kulüp olmak gerek, bize ne sosadan, novaktan
Emre 1 yıl önce
ahımızı aldın fenerbahçe, yüzün gülmez
DÜZCELİ 1 yıl önce
sosa alacağanı aldı..adam 2,3 milyon eoruya oynuyor.zaten yükünü almış..yollasalar ne olacak..
uğur macit 1 yıl önce
novak'a cüzi miktar verin alın geri bence sağda solda sol kanat arayana kadar gelsin affedilsin zaten daha bir yere gitmez
halil bilgin 1 yıl önce
Başkanı peşinden koşturup telefona çıkmayan yüzsüzlerdi diyeceğim ama bizim başkan da aynısını TRABZONSPOR a kendisini verenleri yüzüstü bırakarak yapıyor... Yani deveye diken misali...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@