Mustafa Reşit Akçay'dan Mehmet Topal açıklaması

Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, 1-0'lık Fenerbahçe yenilgisi sonrası Mehmet Topal ile maçın hakemine sitem etti ve "Herkesin bu doğru ve dürüst yapılan işe saygı gerekmez mi" diye sordu."

Spor 05.03.2017, 22:08 05.03.2017, 22:37
Mustafa Reşit Akçay'dan Mehmet Topal açıklaması

Fenerbahçe maçını değerlendiren Mustafa Reşit Akçay, sitemkar bir şekilde "Fenerbahçe'yi tebrik ediyorum. Mehmet Topal çok güzel bir gol attı. Hakemi tebrik ediyorum. Çok güzel bir maç yönetti." dedi. 


Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, Spor Toto Süper Lig'in 23. haftasında Fenerbahçe'ye 1-0 yenildikleri maçın ardından imalı açıklamalarda bulundu.

Müsabaka sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Akçay, uzatma bölümünde Mehmet Topal'ın attığı gol öncesi topa elle müdahalesine göndermede bulunarak, "Fenerbahçe çok iyi oynadı. Mehmet Topal çok güzel bir gol attı. Hakemi de tebrik ediyorum. Bu akşam hepsi çok iyiydiler." dedi.

Takım olarak futbolun gereklerini yerine getirmeye çalıştıklarını vurgulayan Akçay, "Sonuçta başarılı olduğumuz söylenemez. Ama bu akşamdan itibaren endişelerimiz biraz daha arttı. Bir şeylere ayar verilmeye çalışılıyor olabilir. Bunlar benim işim değil. Biz sadece maç kazanmak için uğraşırız." diye konuştu.

Bir maç kaybetmenin kendilerini çok fazla sıkıntıya sokmayacağına dikkati çeken Akçay, "Ancak oyuncular ve teknik heyet olarak birtakım psikolojik sorunlar içine girme durumu olabilir. Ben sadece bir resim çiziyorum ve göstermeye çalışıyorum. Yoksa ben Sokrates değilim. Bir sosyolog veya psikolog değilim." ifadelerini kullandı.

Maç bittikten sonra oyuncusu Koray Altınay'ın ikinci sarı karttan kırmızı kart görmesiyle ilgili olarak da Mustafa Reşit Akçay, "Gücü elinde bulunduranların biraz daha nezaket sahibi olmaları gerekir. Gol yenilmiş ve nasıl yenildiği ortada. Orada markajı yapan oyuncu itiraz ediyor. Bu durumu göğüsleyebilmek önemli." diyerek sözlerini tamamladı.


 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (4)
aslan1461 4 yıl önce
bundan sonra herkes eliyle düzeltip gol atsin..
Forza TS 4 yıl önce
Asıl topal için dediği güzel sözler var.Hani herkes topala kefil olyorya şöyle dürüst böyle adam diye.Hocada insanlara gereğinden fazla ve abartılı bir şekilde hemen kefil oluyoruz,Dürüstlük bumu diye soruyor.topalın bu ilk Vakası deyil.
doğan yıldız 4 yıl önce
hocam çok güzel konuştun. bu sözler okullarda okutulmalı,duvarlara yazılmalı..güç sahibi kimseler biraz nezaket sahibi olmalı.. büyük söz...
SALİH 4 yıl önce
GÜZEL HOCAM NAZAR ALDIN YALNIZ ŞUNUDA BELİRTEYİM BAZI OYUNCULAR ÇOK ŞIMARMIŞ.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@