Mehmet Atalay AKP'den aday mı

Gençlik ve spor Genel müdürlüğü görevinde 5 yıl kaldıktan sonra Ankara'da yapılan spor şurası seminerinden sonra görevinden istifa eden Mehmet Atalay spor61.net'e konuştu. Atalay Akyazı projesi dahil Trabzon Belediye Başkanlığı adaylığı konusunda kesin ko

Spor 03.12.2008, 19:15
Mehmet Atalay AKP'den aday mı
Gençlik ve spor Genel müdürlüğü görevinde 5 yıl kaldıktan sonra Ankara'da yapılan spor şurası seminerinden sonra görevinden istifa eden Mehmet Atalay spor61.net'e konuştu. Atalay Akyazı projesi dahil Trabzon Belediye Başkanlığı adaylığı konusunda kesin konuştu.

AKYAZI YAPILACAK
Trabzon'da 2011 de yapılacak olan Avrupa Gençlik Yaz Olimpiyat oyunları ile ilgili Akyazıdaki düşünülen 40 bin kişilik stadın yapılması için çok uğraşan ve yeni kanunun meclisten çıkması için gece gündüz çalışan eski Gençlik ve spor Genel Müdürü Mehmet Atalay”Akyazı stadı için kanun değiştirdik. Kararı aldık. Başbakanımız bunu yakından takip ediyor. Stadın yapılması için çalışmalar devam ediyor.Çünkü dönüşü olmayan bir yola girildi.2011'deki olimpiyatlar için Akyazı stadı yetiştirilecektir”dedi.

MEMURİYETTEN AYRILMADIM
Mart 2009 yapılacak olan yerel seçimler öncesi AK Parti'den Trabzon Belediye Başkan adayları arasında ismi geçen ve Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü görevinden bu yüzden istifa ettiği iddial edilen Atalay bu konuya da açıklık getirdi. Atalay Adaylık için memuriyetten istifa etmesi gerektiğini belirterek " Adaylığı düşünseydim memuriyettin istifa ederdim.Ben memuriyetten ayrılmadım. Sadece Gençlik Spor Genel Müdürlüğü görevimden istifa ettim. Belediye Başkan adayı olabilmem için memuriyetten ayrılmam gerekirdi. Ben ise memuriyetten ayrılmayı düşünmüyorum.Böyle bir programımda olmadı.Benim istifam başka bir görev için oldu.Ben şuan istesem de Belediye başkan adayı olamıyorum. Adaylık başvuru süreside dün sona erdi . Memuriyetten istifa etmediğim için ,benim aday olmak gibi bir şansım da kalmadı.Memuriyete devam edeceğim”dedi.

BAYRAMDAN SONRA BELLİ OLACAK
Yeni görevinin bayramdan sonra belli olacağını belirten Atalay,”Bu görevim Bayramdan sonra belli olacak.Belki başbakan baş danışmanlığı veya başka şeylerde bakıyoruz.Bürokraside verimli çalışabileceğimiz ve eksiklerimizi giderebileceğimiz görevler alacağız.Buda bayramdan sonra netleşecek.Tabi gazetecilik bizim mesleğimiz her zaman dönebileceğimiz bir meslek ama kendi birikimimin olduğu dallarda çalışacağız”diye konuştu.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
spectrando 13 yıl önce
aday olabilmesi için devlet memurluğundan istifa etmesi gerekmez. Ancak Belediye Başkanı seçildiği taktirde istifa etmesi gerekir. Kamu görevinden istifa etmesi ise, aday olması için önkoşuldur. Ayrıca aday başvurusu ise Atalay'ın durumunun ilgisi yoktur. Çünkü kendisi istemekle değil, partisi onu aday göstermek istemektedir. Böylece Atalay ın aday olması için şuan itibariyle hiçbir engel yoktur.
muammercihan 13 yıl önce
sayın atalay müsteşarsın işte bayramdfan son hayırlı olsun diyelim

Gelişmelerden Haberdar Olun

@