banner539

banner526

banner533

banner513

Ligler ne zaman başlayacak? Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil tarih verdi

TFF ve Kulüpler Birliği ile yaptığı video konferansta Süper Lig'in haziran ayında seyircisiz olarak başlamasına karar verildi.

Spor 24.04.2020, 18:20
Ligler ne zaman başlayacak? Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil tarih verdi

Kulüpler Birliği Başkanı ve Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, toplantının ardından açıklamalar yaptı.

Sepil'in açıklamaları şöyle:

"Toplantı 2 saatten daha uzun sürdü. 40 kişi civarında katılımla toplantı yaptık video üzerinden. Tüm kulüp başkanları, Bakanlık yetkilileri ve TFF Başkanı ve yetkilileri olarak. Çok faydalı bir toplantı yaptık"

MAÇLAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Maçların geleceğine dair konuşan Sepil, "Bu zorlu bir süreç, bunu hepimizin anlaması gerekiyor. Bu sadece Türkiye'de değil, dünyanın her yerinde sporun ne zaman başlayacağı tartışılıyor. Bununla ilgili öngörü yapmak da oldukça zor. Bu konudaki sorumluluk TFF'dedir. Nihat Başkanımız bir takım öngörülerde bulundu ve bilgiler verdi. KEndisininn söyledikleri bu ay sonunda tekrar toplantı yapılması şeklindeydi. Bu toplantıda en önemlisi karar verici olan Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu'yla yapılacak istişarelerdi. Onlarla yapılan istişareler üzerinde futbol maçlarının ne zaman başlanacağı konusunda fikir ortaya çıkacak. Senaryolar üzerinden bilgiler aldık. Hem Avrupa'da hem de Türkiye'de maçların bitirilmesiyle ilgili yüksek bir irade var. Bugünkü şartlara göre en temel senaryo 12-13-14 Haziran'da başlaması ve 26 Temmuz'da bitmesi..."

MAÇLAR SEYİRCİSİZ Mİ OLACAK?

"Federasyon Başkanı maçların tek bir şehirde oynanmasının mümkün olmadığını aktardı. Maçlar muhtemel olarak seyircisiz olabilir. Maçlar oynanması gereken şehirlerde, takımların bulunduğu şehirlerde oynanması"

.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@