7m


7m

hyundai

Kulüpler Birliği'nden TFF'ye yabancı kuralı başvurusu

Kulüpler Birliği TFF'ye yabancı kuralı başvurusu yaptı.

Spor 09.06.2021, 15:58 09.06.2021, 16:08
Kulüpler Birliği'nden TFF'ye yabancı kuralı başvurusu

Trabzonspor dahil 14 kulübün imza attığı dilekçe ile TFF'ye başvuru yapıldı, bazı kulüplerin ise imza vermediği görüldü.

Kulüpler Birliği Vakfı, TFF'nin geçtiğimiz günlerde açıkladığı yabancı kuralının yeni sezonda uygulanmaması için harekete geçti.

7 Haziran Pazartesi günü TFF Başkanı Nihat Özdemir'in de katıldığı bir toplantı yapan vakıf, bugün de resmi sosyal medya hesabından kural hakkında şu bildiriyi yayımladı.

"Aşağıda imzası bulunan kulüplerimiz olarak yabancı sayısının 2021-2022 sezonunda sözleşme imzalama sınırlaması olmaksızın, esame listesinde 14 yabanı yer alabilecek şekilde devam etmesi,

Bu hususta Kulüpler Birliği ile birlikte bir plan dahilinde kademeli düşüşün sağlanması, altyapıya yönelik projeler sunulması amacıyla komisyon kurularak Kulüpler Birliği ile birlikte bir planlama dahilinde oyuncu kriterleri, altyapı tesis yatırımları, rezerv takım gibi yapılacak somut çalışmalar neticesinde uzun vadeli kararlar verilmesi talebimizi bilgilerinize arz/rica ederiz."


Yorumlar (2)
Mantıklı 1 yıl önce
Hayatta bazı takıntılarım vardır. Bazı şeylere çok dikkat ederim. Bazılarının göremediği yada dikkat etmediği şeyler, benim gözüme çarpar !Bu vesile ile, Kulüb Başkanlarının İmzalarına baktım ve en şâşâlı İmza bizim Başkanın :-))
yilpo34 1 yıl önce
11 Kişilik bir takımda oynayacak 3 tane yerli oyuncu yetiştiremeyecek ve alamıyacak takımların başkanları federasyona başvuru yapmış. Türk Futbolun geldiği durumun açık ispatıdır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@