Konyaspor başkanından açıklama - "Hakem kararları mücadelelerin önüne geçemez"

Atiker Konyaspor Başkanı Hilmi Kulluk açıklamalarda bulundu.

Konyaspor başkanından açıklama - "Hakem kararları mücadelelerin önüne geçemez"
banner432

Trabzonspor maçı sonrasında değerlendirmelerde bulunan Atiker Konyaspor Başkanı Hilmi Kulluk, Türk futbolunun günden güne eridiğini söyledi. 

Atiker Konyaspor'un, Süper Lig'in 32. haftasında sahasında 2-2 berabere kaldığı Trabzonspor karşılaşması sonrasında açıklamalar yapan Konyaspor Başkanı Hilmi Kulluk, futbol kamuoyunun, Trabzonspor ile oynadıkları maçın hakemi Halis Özkahya’nın verdiği kararları tartıştığını söyledi. Kulluk, “Esasında tartışacak bir şey yok, her şey ortada ve bu kararların tartışılacak bir yanı da yok. Ama illa bir şey tartışılacaksa verilen kararlardan çok hakemlerin sahadaki duruşları, tavırları göz önüne alınarak iyi olmayan niyetleri ve medya görevlimize sarf ettiği ‘Senin ağzını, burnunu kırarım’ şeklindeki tehdidi tartışılmalıdır” diye konuştu. 

“VAR SİSTEMİ YÜRÜRLÜĞE GİRİNCE SEVİNMİŞTİK” 

VAR sistemi yürürlüğe girdiğinde daha az hakem hatası olacak diye sevindiklerini söyleyen Başkan Kulluk, “Anadolu takımlarının bundan böyle en azından alenen hakları yenmeyecek diye düşünmüştük. Ama maalesef üzülerek şahit olduk ki; hiç çekinmeden, bağlı oldukları kurumun yaptırımlarından, uyarılarından korkmadan, göz göre göre güçlülerden yana tavır almaya başladılar. Bu sezon sadece Atiker Konyaspor değil, özellikle Erzurumspor, Sivasspor, Rizespor, Kayserispor gibi birçok Anadolu takımı yukarıda belirttiğimiz düşünce sistemi yüzünden önemli puan kayıpları yaşamıştır. Bu böyle devam edemez. Hakem kararları ortaya konan mücadelelerin önüne geçemez. Bu sezon defalarca sonucu direkt etkileyecek ve lehimize olacak pozisyonlarda hakemlerin VAR’a gitmediklerini, gitmek istemediklerini, maç sonunda da vara yoka saha kenarına gelip pozisyonları izleyenlerin, teknik heyetimizin bu konudaki serzenişlerine, ‘Gitmek zorunda mıyım’ şeklindeki cevaplarıyla karşılaştık. Evet, saçma sapan pozisyonlar için saha kenarına gelenler, spor kamuoyunun vicdanını kanatmamak adına elbette VAR’a gitmek zorunda. Bugün, eşit şartlarda maçlar yönetilmediği için düdüğü çalanın ve o düdüğü çalanı çağırmayanların hak, adalet duyguları üzülerek ifade etmeliyiz ki spor kamuoyu nezdinde maalesef yerle bir olmuştur. VAR sistemiyle her şey düzelecek derken, bu sistemi yanlış kullanan ya da kullanamayanlar yüzünden Türk futbolu tam anlamıyla bir keşmekeş yaşamaktadır. Açık ve net bunun neden kaynaklandığını bir kez daha söylüyoruz. Eğer karar vericiler bu konuyu çözebilirlerse Türk futbolunun rahat bir nefes alacağına eminiz. Hakemler güçlü takımların aleyhlerine yaptıkları hatalar nedeniyle dinlendirilirken, Anadolu takımlarına yönelik skandal kararlarla maç yönetmeye devam etmektedirler. Bunun farkında olduklarından, İstanbul takımları ve onlara ilave birkaç ayrıcalıklı takımın maçlarında korkusuzca ve cesurca kararlara imza atabiliyorlar ama aynı cesareti diğer takımlara karşı gösteremiyorlar. Buna kalıcı bir önlem alınmazsa, hem Türk futbolunun hem de bağlı bulundukları kurumun marka değerini bu arkadaşlar el birliğiyle aşağıya çekmeye devam edeceklerdir” şeklinde konuştu 

“ERİYORUZ, BİTİYORUZ, TÜRK FUTBOLUNU ÖLDÜRÜYORUZ, FARKINDA DEĞİL MİSİNİZ?” 

Türk futbolu için “Eriyoruz, bitiyoruz, Türk futbolunu öldürüyoruz, farkında değil misiniz?” ifadelerini kullanan Başkan Kulluk, “Son olarak yaşananları bir tarafa bırakıyor ve tüm samimiyetimizle Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF), Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) ve Merkez Hakem Kurulu'na (MHK) soruyoruz; herhangi bir kulüp başkanı ya da yöneticisi karşılaşmanın hakemine, ‘Senin ağzını burnunu kırarım’ demiş olsaydı nasıl ceza verirdiniz? Bunu 15 kişinin içinde söyleyen hakeminiz Halis Özkahya için bir yaptırımınız olacak mı? Merakla bekliyoruz” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2019, 14:57

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kazım berk
Kazım berk - 3 ay Önce

Bunların Trabzon ile sorunları nedir, bilen var mı. Çoğu Konya maçında hakem onların lehinde karar verse de fark etmiyor, adamlar yine konuşuyor. Şikeci Aykut ile iyi anlaşıyorlar.

Türker
Türker - 3 ay Önce

her puan kaybında fatihterimin yaptığı gibi suçu hakemlere atan aykut kocamana ekmek verdiğiniz için onun şeytanlıklarına kanıyorsunuz.dün akşam gayet temiz bir maç oldu,bence siz şikeci aykuta sahip olmaktan vazgeçin

Taraftar
Taraftar - 3 ay Önce

Dünkü maçta hangi hata var. Penaltı desen bal gibi penaltı uğur kaleye giden topu kollarıyla blokluyo bumu penaltı değil. Sizin penaltı istediğiniz pozisyonda oyuncunuz ilk olarak sosanın ayağı temas ediyo ve dengesini bozuyor sosada yere düşerken oyuncunuzun üstüne düşüyor. Bırakın çirkeflik yapmayı böyle hak arayım derken komik duruma düşüyorsunuz.

ts61
ts61 - 3 ay Önce

maçı baştan sona seyrettim.. bu böğürme yi anlayamadım.. trabzon 2 puan bırakmıştır nokta. aykuta hanımıda çok seviyoruz

Alperen61
Alperen61 - 3 ay Önce

Trabzonsporla kuyruk acılaŕı var.ts.nin verilmeyen bir penaltısı.konyasporlu oyuncuya vermediği yüzde yüz kırmızı kart.başarısızlarını örtmek için sallayıp döküyorlar.şikeci aykut 1996 sahtekar ali şenle neler yaptıklarını bir hatrına getirsin.2003 cem papila 2oo8 vede 2010-2011de bir yaptıklrları bir baksın.hirsızlik istanbul yalanlarına baksın.kuyruk acıları bitmez vesselam.rize yeniliyor.ses nerden geçiliyor.şikecilerden geliyor.

banner421