Hakan Şükür ve Arif Erdem Galatasaray'dan ihraç edildi!

Mali genel kurulunda ihraç edilmeyen ve pek çok çevreden tepki gören Galatasaray yönetimi bugün Hakan Şükür ve Arif Erdem için ihraç kararı aldı.

Spor 26.03.2017, 20:54 26.03.2017, 21:02
Hakan Şükür ve Arif Erdem Galatasaray'dan ihraç edildi!

Galatasaray'da dün yapılan mali genel kurulda kulüp üyeliğinden ihraç talepleri reddedilen Hakan Şükür ve Arif Erdem için sarı kırmızılılar yeniden alarma geçmiş ve üyelikten ihracını tekrar görüşmek için olağanüstü toplanmıştı. Kritik toplantı sonucu Galatasaray Yönetim Kurulu, tüzükteki maddeyi esas alarak Hakan Şükür ve Arif Erdem'i kulüp üyeliğinden aidatlarını yatırmadıkları gerekçesi ile ihraç etti.


Yurtdışına kaçan eski futbolcular Hakan Şükür ile Arif Erdem'in Galatasaray üyelikten ihraç talebi mali genel kurulda oy çokluğuyla reddedilmişti. Bu kararın ardından Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Galatasaray Mali Genel Kurulu’nda Hakan Şükür ve Arif Erdem’in kulüp üyeliğinden ihraç edilmesinin reddedilmesine tepki göstermiş, Galatasaray'ın bu kararı düzeltmesi gerektiğini belirtmişti.

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak'ın da Galatasaray'ın tartışma yaratan kararına ilişkin, "Bu isimlere sahip çıkılıyorsa Galatasaray'a yazık ederler" sözleri üzerine Galatasaray Yönetim Kurulu ani bir kararla Hakan Şükür ve Arif Erdem in üyelikten ihracını görüşmek için saat 17:00 de olağanüstü toplanma kararı aldı.

HAKAN ŞÜKÜR VE ARİF ERDEM İLE BİRLİKTE 2700 ÜYE İHRAÇ EDİLDİ

TT Arena'daki yönetim kurulu toplantısı yaklaşık 2.30 saat sürdü. Toplantıda Başkan Dursun Özbek, yönetim kurulu üyelerini tek tek dinledi. Ve Galatasaray Yönetim Kurulu, tüzükteki maddeyi esas alarak Hakan Şükür ve Arif Erdem'i kulüp üyeliğinden aidatlarını yatırmadıkları gerekçesi ile ihraç etti.

Hakan Şükür ve Arif Erdem ile birlikte 2700 genel kurul üyesi de ihraç edildi.

Dün yapılan genel kurulda; Hakan Şükür, Arif Erdem, Zekeriya Öz, Hüseyin Avni Mutlu, İsmail Demiriz ve Şahabattin Harput'un FETÖ nedeniyle üyelikten çıkarılması oylamaya sunulmuş ve oylama sonucu Zekeriya Öz, Şahabettin Harput, Hüseyin Avni Mutlu, İsmail Demiriz ve Hazım Sesli oy çokluğuyla kulüpten ihraç edilmişti.  


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (8)
Serkan 4 yıl önce
Ya birde bunların kupası çalınsaydı bizim gibi heralde darbeye direk katılırdılar.Bizim kupamızı çaldılar genede hiç çıtımız çıkmadı hatta hırsızları koruyanları her seçimde ödüllendirdik!!
Süleyman Özmen 4 yıl önce
İhraç oylamasında Hakan Şükür ve Arif Erdem'in ihraç edilmemesi için çıkan hayır oyunu alkışlayanlar ve kutlama yapmak için İzmir Marşını Kongre Salonunda Okutan ve alkış tutanlarda ihraç edilmeli
mmnckrgl 4 yıl önce
memleketteki demokrasiye hayran olmamak elde değil.. izmir marşını okuyanları ihraç etmek ne demek, isterseniz sultan ahmette yakalım adamları..
Akçaabatlı 4 yıl önce
Nasıl bir demokrasiymiş bu vatana ihanetede izin veriyor bu demokrasi
ibrahim çevik 4 yıl önce
Demorasi , bazen beğenmediğiniz bir karar çıktığında saygı göstermektir. Diktatörlük ise beğenmediğiniz kararı tankınızı polisinizi vergi müfettişinizi baskı aracı olarak kullanıp tehdit ile kararı istediğiniz şekle çevirmektir. Bunu 7 haziranda yaşadık. ZAT tecelli den Milli iradeyi beğenmedi kasımda seçimi tekrar ettirdi. Bu sefer Milli İrade DAvutoğlunu başbakan yaptı. Ne oldu, gensorumu verildi meclis oylaması yapıldı yada DAVUTOĞLU kendi iradesi ilemi bıraktı. Veda konuşmasındaki şu cümle herşeyin özeti "bu durum benim arzum dışında gerçekleşti" demedimi. Peki yasal olamayan yollar ile bir hükümeti yıkmak darbe deyilmidir. bu memlekette bir sürü insan darbe girişiminden hapislerde yatarken gerçek darbe görmezden gelindi. İşte 16 nisanda bu zihniyeti oylayacağız. Zat tecelli den milli iradeyi beğenmezse 80 milyonun tercihi hoşuna gitmezse bir emir ile meclisi fesih edecek. TC leri istediğinde sökecek, andımızı yasaklatacak kimse gık edemeyecek. İşte bu yüzden HAYIR….
mmnckrgl 4 yıl önce
birader bu adamlar vatana ihanetten yargılanıyor zaten, kimsenin izin verdiği yok.. burada bir SPOR kulübü en yetkili birimi olan kongresinde adamları ihraç etmemiş.. ama bay DEMOKRASİ bunu dahi hazmedemiyor
SALİH 4 yıl önce
GS KÜLÜBÜ SINIFTA KALMIŞTIR. AİDAT ÖDEMEMELERİ NEDENİYLE ATILMALARI SAÇMALIK. GS KÜMEYİ.
EVET 4 yıl önce
İçimizde hala kripto fetöcüler var. Yorumlardan belli. Yetkililer takip ediniz, bu imtiyazcıya yataklık yapanlarda aynı değerlendirilmeli. Alenen devamlı suç işliyor. Saygılarımla.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@