7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Gümüşhanespor'da Çalhanoğlu dönemi

Hakan Çalhanoğlu'nun babası Hüseyin Çalhanoğlu sportif direktör oldu

Spor 28.08.2021, 19:09
Gümüşhanespor'da Çalhanoğlu dönemi

Misli.com 3. Lig ekiplerinden Gümüşhanespor, sportif direktörlük görevine Hakan Çalhanoğlu'nun babası Hüseyin Çalhanoğlu'nu getirdi.

Kulüpten yapılan açıklamada, "Yeni sezon ve yeni vizyonumuz kapsamında Sportif Direktör olarak Hüseyin Çalhanoğlu göreve getirilmiştir." denildi.

Kulübün tesislerinde yapılan imza töreninde konuşma yapan Hüseyin Çalhanoğlu, "Karadeniz futbol beşiği bir bölge ve Gümüşhane'de Gümüşhanespor'a ve futbola olan düşkünlüğüyle bu beşiğin önemli bir parçası. Bu değerleri bilinçli bir şekilde geliştirmek, değerlendirmek için bugün kulübümüz Gümüşhanespor'da sportif direktör olarak göreve başladık. Başkanımız Ertürk Yakut'un da fikirleri ve çabası gerçekten beni çok etkiledi. Umuyorum ki el birliğiyle Gümüşhanespor'umuza hem yetenekli oyuncular kazandıracağız hem de yetiştireceğiz" dedi.

"KADROMUZ YETENEKLİ İSİMLERDEN OLUŞUYOR"

Genç yetenekleri değerlendirmenin ve geliştirmenin önemine vurgu yapan ve Gümüşhanespor'un mevcut kadrosunu değerlendiren Çalhanoğlu, "Türkiye'de futbol bir yaşam stili ve çocuklar belirli bir yaştan itibaren futbol ile yatıp futbol ile kalkıyorlar. Bu anlamda spor kulüpleri olarak yeteneklerini, isteklerini, azimlerini ölçmek şekillendirmek ve yönlendirmek bizlere düşüyor. Bu bağlamda Altınordu örnek bir kulüp. Biz de bu seviyeye gelmeyi hedefliyoruz. Kadromuz, yetenekli isimlerden oluşuyor. Gelecek vaat eden isimler toplandı. Büyük emekler veriliyor. Verilmeye de devam edilecek. Umut ediyoruz ki Gümüşhanespor, oyuncu yetiştirecek, kendi oyuncusunu satacak. Buradan gelen gelir ile yine kulübü geliştirmek için yatırımlar yapılacak. Belki daha çok gencin hayatına dokunacağız. Hedefimiz bu, inşallah yolumuz da niyetimiz gibi aydınlık olur" diye konuştu.

Futbol tutkunu olduğu bilinen Hüseyin Çalhanoğlu, amatörde uzun yıllar forma giyerken Almanya'da da arkadaşlarıyla kurduğu Turanspor'un teknik direktörlüğünü yaptı.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@