7m


7m

hyundai

Fransa'da Yusuf, Burak ve Zeki'ye büyük ayıp

Fransa'da sezona damga uran 3 Türk futbolcu yılın kadrosuna alınmadı

Spor 24.05.2021, 14:30
Fransa'da Yusuf, Burak ve Zeki'ye büyük ayıp

Fransa'da son haftaya kalan şampiyonluk yarışında Lille ipi göğüsledi ve tarihinde 4. kez Ligue 1’i şampiyon olarak tamamladı. Milli futbolcularımız Burak Yılmaz, Yusuf Yazıcı ve Zeki Çelik'in bu başarıdaki katkısı ülkemizi gururlandırdı. Şampiyonluğun mimarlarından olan Milli futbolcularımızın 10 yıl sonra getirdiği şampiyonluk Fransa’da gündem yaratırken hiçbirinin altın 11’e seçilmemesi futbolseverlerin tepkisini çekti.

Fransa Ligue 1’de Profesyonel Futbolcular Ulusal Birliği, Profesyonel Futbol Ligi Yönetimi ve CANAL + tarafından ortaklaşa belirlenen sezonun en iyi ilk 11’inde Burak Yılmaz, Yusuf Yazıcı ve Zeki Çelik’ten hiçbiri dahil edilmedi. Lille’in bu sezon attığı 64 golün 38’inde imzası olan Türk futbolcuların ‘Sezonun 11’ine’ seçilmemesi büyük şaşkınlık yarattı.

Özellikle son haftalarda attığı gollerle takımını PSG’nin önünde tutan Burak Yılmaz’ın söz konusu 11’de kendine yer bulamaması büyük bir ayıp olarak yorumlandı.

Şampiyonluğu kaptıran PSG’den 4 futbolcunun (Neymar, Mbappe, Marquinho ve Kimpembe) seçildiği sezonun 11’inde şampiyonluk kupasını kazanan Lille’den sadece 2 isim yer aldı (Mandava ve Benjamin Andre)

Fransa'da Yusuf, Burak ve Zeki'ye büyük ayıp

Sezon genelinde ortaya koyduğu performansla Lequipe’e kapak olan ve Avrupa’da adını duyuran Yusuf Yazıcı’nın haricinde 28 maçta attığı 16 gol ve 5 asistle tarihi zaferin mimarı olan Burak Yılmaz’ın sezonun 11’ine alınmaması tartışma yarattı. 29 maç oynayan Zeki Çelik’in 3 gol, 3 asist ürettiği Lille’e Yusuf Yazıcı ise 7 gol 4 asistlik katkı sağladı.

GOLLERİN YARISINDAN ÇOĞUNU ATAN 3’LÜ KADRODA YOK
Burak Yılmaz, Yusuf Yazıcı ve Zeki Çelik üçlüsü Lille takımının bu sezon attığı 64 golün 38’ine imzasını attı. Fransız ekibine şampiyonluğu getiren skorları üreten üçlüden hiç birinin sezonun ilk 11’ine alınmaması şampiyonluk kutlamalarında en çok konuşulan olaylardan biri oldu.


Yorumlar (3)
Horyanlı Kazım 1 yıl önce
Biz kendi insanımıza önem vermiyoruz gerisini siz düşünün,
Ercan Arslan 1 yıl önce
Batı hayranları konuşsun/buraya yazsın şimdi.. Güya medeniyetin beşiği ya batı !!! Yesinler sizin medeniyeti !! Sadece Kendilerine medenidir onlar. Başkaları 3 ncü sınıf insandır o kadar (ikinci sınıf ta değil, Dikkatinizi çekerim). Bizde o kadar SAF insan da kendini paralar Batıya şirin gözükeceğim diye.
Ne demişti halkı soykırıma uğrarken Seyreden batı için Bilge KRAL Aliya İzzetbegoviç ? “Bunu hiç unutma evlat! Batı hiçbir zaman uygar olmamıştır ve bugünkü refahı; devam edegelen sömürgeciliği, döktüğü kan, akıttığı gözyaşı ve çektirdiği acılar üzerine kuruludur.” NOKTA
Ali 1 yıl önce
Bunun tek sebebi şampiyonluk kutlamaları sırasında Türk bayrağımızla verdikleri pozlar dır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@