Fikret Orman'dan anlamsız benzetme: "Caner değil Yusuf Yazıcı Yapsa..."

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman Caner ile ilgili yaptığı benzetmede Yusuf Yazıcı'yı örnek gösterdi.

Spor 27.10.2017, 22:46
Fikret Orman'dan anlamsız benzetme: "Caner değil Yusuf Yazıcı Yapsa..."
Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından Caner Erkin'e verilen 6 maçlık ceza hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan Orman, "Maç içerisinde bazen agresif durum sergileyebiliyor. Buranın Beşiktaş olduğunu ve bu hareketleri tasvip etmediğimizi söyledim. Caner de herkesten özür diledi. Bunu alıp da, futbolcumuzla alakalı bir cezayı abartarak vermenin yanlış olduğunu düşünüyorum” dedi. 

Alanya Beşiktaşlılar Derneği'nin balosunda konuşan Orman, yükselen bir kulübü hep beraber yukarı çıkartıp, diğer takımları da o seviyeye getirmek gerektiğini söyledi.

Yükseleni aşağı çekmememiz lazım diyen Orman, "Yükselen bir kulübü hep beraber yukarı çıkartmak, diğer takımları da onun seviyesine getirmemiz gerekir. Yani bizim işimiz içimizdeki kavgadan değil, yükselene hizmet etmek, önde giden takımın yanında olmak gerekir. Hep beraber Türk futboluna hizmet etmemiz gerek. Ben sürekli diyorum ki, Türkiye'nin futbolcunun marka değerini yukarı çekmeliyiz. Beşiktaş ileri giderken, aşağı çekilmeye çalışılıyor” dedi.

Caner Erkin'e verilen 6 maçlık ceza hakkında da konuşan Orman, şunları söyledi: 

"Caner bilinmedik bir oyuncu değil. Caner, Manisaspor, Galatasaray, Fenerbahçe sonrasında Beşiktaş’a gelen bir oyuncu. Caner ilk defa, futbol kamuoyunun önüne çıkan bir oyuncu değil. Trabzonspor'da yeni genç bir arkadaşımız var. Yusuf Yazıcı yeni çıktı. O böyle bir hareket yapmış olsa, böyle bir şeyler diyebilirsiniz ama Caner zaten bilinen bir oyuncu ve çok düzgün bir çocuk. Saha içerisinde bazen agresif durum sergileyebiliyor ve son maçta da bunun gibi bir olay oldu.”

Bugüne kadarki kariyerinde hiç böyle bir durum olmadığını savunan Orman, başka takımlarda oynarken bu konuda bir şey yapılmadığını aktardı. Orman, "Peki bu durumu başka bir oyuncularda olmuyor mu? Ben şimdi isim vermek istemiyorum. Kimseyi de rencide etmek istemiyorum. Ama bunu çok daha beterleri olmuş vaziyette. Bu adrenalin yüklü bir oyun. Maç bittikten sonra, kulübün başkanı olarak, buranın Beşiktaş olduğunu ve bu hareketleri tasvip etmediğimizi söyledim. Caner de herkesten özür diledi. Bunu alıp da, futbolcumuzla alakalı bir cezayı abartarak vermenin yanlış olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.
Yorumlar (12)
duzgun fiko 3 yıl önce
Sen azizden bile daha tehlikeli birisin.canere sahip cikiyorsuj daha.gecen soyonma odasinda talisca ucurmustu onu y.y azina alma kendi canagini yaala
İrfan Aktaş 3 yıl önce
Art niyet olduğunu sanmıyorum yeni futbolcu eski futbolcu benzetmesi demekki Orman Başkan yusufumuzu belleğıne kazımış çok sevıyor verdiği örnek yanlış kendi takımından genç bir oyuncuyu örnek verebilirdi. Kısacası Başkan diyorki Caner kaşarlaşmış şimdimi terbiye bekliyorsunuz önceden yapsaydınız
ahmet 3 yıl önce
Caneri bilmesek yutturabbilirsin.
İLAN ERTEM 3 yıl önce
Bunları büyük takımlarda oynadıkları için koruyan hakemler bu hale getirdiler. Herhangi biri Anadolu takımı oyuncusu yapsa derhal sarı veya kırmızı kart gösteriliyor. Caner veya bilinen o oyuncular asla cezalandırılıyor. Maç içerisinde elini kolunu sallaya sallaya oyunu yönlendiriyorlar. İzlesinler.
Ali Fuat 3 yıl önce
Sen eğer canere düzgün bir çocuk diyebiliyorsan asıl sende büyük bir bozukluk var...
Seyfigo 3 yıl önce
Caner bilindik bir oyuncu diyor ama düzgün bir oyuncu diyor. Bence caner ile yusufu karıştırmış o kadar. Yoksa caner oynadığı her takımda hakem ile sorun yaşayan hakeme küfreden karaktersiz bir şahsiyet.
Uğur şirin 3 yıl önce
Fikret bey trabzonsporu ve futbolcusunu türk futbolunda önemli bir yere koymuş niye kızdık ki
Eyüboğlu 61 3 yıl önce
Efendi Beşiktaş'ın efendi başkanına da zaten bu yakışırdı!!!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@