7m


7m

hyundai

Fenerbahçeli isim Sürmen'in "2011 şampiyonu Trabzonspor" söylemini kaldıramadı!

Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen'in 2010-11 sezonu şampiyonluğunu kastederek 11 yıl sonra yeniden şampiyonluğa koştuğunu dile getirmesi Fenerbahçe cephesinden ses getirdi.

Spor 28.03.2022, 18:18 28.03.2022, 18:53
Fenerbahçeli isim Sürmen'in "2011 şampiyonu Trabzonspor" söylemini kaldıramadı!

Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük, Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen'in bordo-mavili takımın 11 yıl sonra şampiyonluğa koştuğu yönündeki açıklamalarına tepki gösterdi.  Türkiye'de el birliği ile kurtarılan ancak UEFA'nın şikeye karışan kulüpler arasında gösterdiği Fenerbahçe'nin Türkiye'de kurtarma operasyonuyla aklandığını unutan Küçük, sarı lacivertlilerin FETÖ ile mücadele ettiğini öne sürdü.

Kendi camiasını tatmin etmek için konuşan Küçük, "Bugün Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin dergisinde Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen'in bazı haddini aşan sözleri gündeme yansıdı. '38 değil 11 yıl sonra yeniden şampiyonluğa koşuyoruz' demiş kendisi, '2011'i asla unutmadan' demiş. Çok bedel ödediklerini dile getirmiş. Öncelikle 2010-11 şampiyonu Fenerbahçe'nin ödediği bedelin zerresini bu cumhuriyetin içerisinde hiçbir spor kulübü ödemedi." ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe'nin senelerce ayrı ayrı cephelerde mücadele ettiğini iddia ederek hayali düşmanlar yaratan Küçük "FETÖ denen zavallı terör örgütü ve onun yolunda olanlar, Atatürk'ün kulübü, cumhuriyetin kalesi olan şampiyonluk, kupa bahanesiyle Fenerbahçe'ye var güçleriyle saldırdılar ancak Fenerbahçe topyekun mücadele ederek ne şampiyonluğunu ne kupasını ne atasının izinden gitmeyi bırakmadı, vazgeçmedi. 10 yıl boyunca her gün ayrı bir cephede mücadele etti, hiçbir zaman korkmadı ve bir adım olsun geri atmadı. Bugün konuşanlar, 2011'i sahiplenenler o şampiyonluk kendilerine altın tepside sunulacak sandılar. Ancak karşılarında Fenerbahçe'nin direnişi olunca ne olduklarını şaşırdılar. Onlara önlerindeki her kapı açılırken Fenerbahçe, FETÖ'nün polisiyle savcısıyla medyasıyla savaş veriyordu. Bugün bu mücadelenin hukuki sonucu da ortadadır. Bu durumu reddetmek, buna karşılık bir görüş taşımak, bunu yoruma açmak, Türkiye Cumhuriyeti'nin varlığına kasteden FETÖ'nün bu ülkeye yaptığı tüm operasyonların meşrulaştırılmasından başka bir anlam taşımamaktadır." dedi.

Türk futboluna kara bir leke olarak geçen şike sürecini ve Trabzonspor'un kupasının gaspedilmesini gurur duyarak anlatan Küçük "Tarihimize altın harflerle kazılı bu şampiyonluk, geçmişte kazanılan ve gelecekte kazanılacak tüm şampiyonluklarımızdan ayrı bir yere sahip olacak ve nesilden nesile gururla, onurla anlatılacaktır. Türkiye'nin FETÖ'ye karşı uyanışının simgesi olan Fenerbahçe'ye ve mücadelesine karşı Trabzon şehri dahil herkes saygı duymak zorundadır." şeklinde konuştu.

FETÖ DEDİKLERİNİN BELGELERİYLE ŞİKAYET ETMİŞLERDİ

Öte yandan şikeyi FETÖ kumpası olarak lanse edip şikeyi örtbas etmeye çalışan Fenerbahçe, bugün kumpas dedikleri dosya içerisindeki belgelerle Trabzonspor'u UEFA'ya şikayet etmişti.


Yorumlar (9)
Ali KAYA 3 ay önce
Şeytanı simgeleştirseler ancak bu kadar benzerdi.
çoğunuz bilmez 3 ay önce
kulüplerin Atatürk üzerinden nemalanması bana doğru gelmiyor. DR. NAZIM 3 dönem fenerbahçe başkanlığı yapmış ama Atatürk'e suikastle yargılanıp asılmış bir adam ona bakarsanız. EVET Atatürk'e suikastten asılmış bir fenerbahçe başkanı var tarihte.
Murat69 3 ay önce
gerçeklerin er yada geç ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır birgün bu şikede elbet ortaya çıkacak
MURAT TEKİN 3 ay önce
Meymenetsizler, şike size yapıştı boşuna uğraşmayın.
Murat69 3 ay önce
Bunlar yine rahat durmayacak gibi bir şeylerin kokusunu aldılar ne olursa olsun kenetlenip bu işi bitirmeliyiz sonuç ne olursa olsun dağılmamalıyız
Murat69 3 ay önce
sayın başkanım çok dikkatli olalım bunlardan herşey beklenir
Turgay 3 ay önce
Soru çok basit fetö fb'yi nasıl ele geçirecekti. fb başkanını fb kongre üyeleri seçmiyor mu? fetönün adayı kim olacaktı. Tamam fetönün siyasi ayağını araştırmaktan korkuldu diyelim siz niye böyle bir araştırmanın yapılmasını istemediniz. Bir gazeteci de sormuyor fetönün başkan adayı kim diye. Bir yalandır dolanıp gidiyor.
Vatansever 3 ay önce
Arkalarını yaslayıp konuştukları yargı kararı bile Fenerbahçe şike yapmadı demiyor. Adeta şikenin varlığını tescil eden bir yargı kararına rağmen hala utanmadan konuşabiliyorlar. Ama suç onlarda değil onların konuşmasına sebep olan hukuk diye bize yutturulan tiyatroyu yazan ve yönetenlerde. Trabzonlu ve Trabzonsporlu keşke bunu anlayabilse idi.
Ts 3 ay önce
Avcı erken konuştun. Bu ülkede herşey anlık halledilir bilmiyon mu sen. Dikkat et. Kanırta kanırta şampiyon olun. Demedi deme
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@