Fatih Terim'e 'pes artık' dedirten işsizlik maaşı: Ayda 1 milyon 193 bin TL!

Türkiye Milli Takımı Teknik Direktörlüğü'nden kafada soru işaretleri bırakarak ayrılan Fatih Terim'in alacağı yüklü tazminatın yanında ayrıca alacağı işsizlik maaşı dudak uçuklattı.

Spor 01.08.2017, 19:25 01.08.2017, 23:09
Fatih Terim'e 'pes artık' dedirten işsizlik maaşı: Ayda 1 milyon 193 bin TL!

Milli Takım'dan ayrılan Fatih Terim, eğer 15 ay boyunca başka takımda görev almazsa Türkiye Futbol Federasyonu tarafından kendisine her ay 291 bin Euro (1 milyon 193 bin TL) işsizlik maaşı ödeyecek.Fatih Terim ile Türkiye Futbol Federasyonu’nun yollarını ayırmasının ardından Terim’e ödeneceği iddia edilen 3.5 milyon euroluk tazminat Türkiye’nin gündemine oturdu. Terim’in sözleşme fesih maddesi TBMM’nin de gündemine gelirken; hem yazılı hem de görsel basında birbirinden farklı iddialar ve yorumlar da gelmeye devam etti.


İŞ BULANA KADAR ALACAK!

15 Kasım 2018’e kadar Türkiye Futbol Federasyonu ile sözleşmesi bulunan Fatih Terim, bu tarihe kadar (15 ay) herhangi bir takımda teknik direktör ya da sportif direktör olarak görev almazsa TFF tarafından her ay 291 bin euro (1 milyon 193 bin lira) tazminat alacak ve Terim’in 15 ay sonunda alacağı para toplam 4 milyon 365 bin euro olacak.

Terim, bu ay 15 içerisinde herhangi bir takımda görev alırsa görev alacağı tarihe kadar TFF tarafından tazminatlar her ay eşit şekilde ödenecek ve Terim’in göreve başladığı tarihte bu tazminatlar tamamen ortadan kalkacak.

Örneğin; Terim, Ekim ayında Galatasaray’da göreve başlarsa; TFF, Terim’e Ağustos ve Eylül ayları için toplam 544 bin euro tazminat ödeyecek ve Terim’in sözleşme tazminat maddesi ortadan kalkacak.

Fatih Terim, herhangi bir takımda görev almazsa Türkiye Futbol Federasyonu’ndan 1 milyon 193 bin liralık maaşının ilkini Ağustos’un son gününde alacak.

YÖNETİM DE TAZMİNATA KARŞI

TFF yönetimindeki bazı isimlerin, tazminat söylemlerinin ardından Terim’e hiçbir ödeme yapılmaması konusunda TFF Başkanı Yıldırım Demirören’e ilettiği öğrenildi.

 
Yorumlar (8)
sinbaba 3 yıl önce
Devlet malı deniz yemeyen domuz.Verene de, alanada yazıklar olsun.Gözünü toprak doyursun.
Sakaryalı 3 yıl önce
Alana değil verene bak. Bu Demirören kimin malını kime veriyor bol keseden.kendi malından 1 kuruş versin de göreyim.ne diyeyim bu adam neden getirildi, türk futbolunu kurtarmak icin
EsEs 3 yıl önce
Tüpçü cebinden versin bu parayıııııııu
Asil taraftar 3 yıl önce
Böyle bir anlaşmayı hangi delikanlı imzalamaz? Suç onda değil, o sözleşmeyi hazırlayan da, TFF istifa....vs
Horyanlı kazim 3 yıl önce
Yazıklar olsun bu verilen paraya​ Allah yedirmesin bunlar hepsi şebeke adamın işi zaten bitmiş di ekmeğine yağ sürdüler,
Yusuf61 3 yıl önce
Işsizlik maaşına zam gelmiş 100 de 1000 bide devlet çalışmıyor diyorsunuz dur bende isten çıkıp iskura gidiyim de maaşımı alıyım acaba bana kaç milyon verirler :))
Ercan 3 yıl önce
Beyler bu olay sadece Teriiimm için değil bu sektörde pek çok kişi için aynıdır. Milyon Eurolar, sınırsız transfer , menejer paraları, imza parası, sözleşme fesifh bedeli-tazminat falan kulüpler yani taraftar sömürülüyor, soyuluyor. Kimse de dur demiyor. Yazık..
Hakan 3 yıl önce
Devletin malı deniz.....
Allah bin Türlü belanızı versin. O paraları alanın da bu doymaza verenin de

Gelişmelerden Haberdar Olun

@