Fatih Terim'den flaş itiraf: Kovuldum!

Fatih Terim: "İstifa etmedim, görevime son verildi"

Spor 30.07.2017, 19:25 30.07.2017, 20:25
Fatih Terim'den flaş itiraf: Kovuldum!
Türkiye eski futbol direktörü Fatih Terim, kişisel Twitter hesabından, yaptığı açıklamada şu sözleri söyledi:

"3.5 yıl görev yaptığım Türkiye Futbol Direktörlüğü görevinden istifa etmedim. Daha net yazayım: Görevime, TFF tarafından son verildi.

Bir süre önce yaşanan olaydan hemen sonra, İstanbul'da başkan Yıldırım Demirören'in ofisinde, Ali Dürüst'ün de bulunduğu konuşmada, kendilerine eğer bu olay kuruma ve kişilere zarar veriyorsa, görevi hemen bırakabileceğimi söyledim. Bunun üzerine Yıldırım Demirören, bana sarılarak; 'Hocam, daha yapacak çok işimiz var' dedi ve böyle bir şeyin asla söz konusu olmayacağını söyledi.

Ben de ekibimle birlikte Dünya Kupası hazırlıklarına devam ettim. 26 Temmuz Çarşamba günü, sabah saatlerinde Ali Dürüst ofisime gelerek, Riva'da Yıldırım Demirören, Cengiz Zülfikaroğlu ve Servet Yardımcı ile yaptıkları toplantıda alınan kararın görevime son verilmesi olduğunu bildirdi.

Ben de şaşkınlıkla Ali Dürüst'e 'Bu iki önemle maçın arifesinde mi?' diye sorduğumda, 'Maalesef öyle' dedi. Servet Yardımcı'nın, bunun bir an önce yapılmasını istediğini söyledi. Ben bu kararı, Demirören'den duymak istediğimi söyledim. Kendisi ile Levent'te buluştuk, bu kararı teyit etti. Kendisine gerekçeyi sordum, 'Hocam seni çok yıprattılar, senin üzerinden de bizi yıpratıyorlar' dedi.

Beraberlikler kadar ayrılıkların da bu işte doğal olduğunu söyleyerek, kendisine bu mevkiinin bir an evvel olması gerektiğini, elimden gelen yardımı da yapacağımı söyledim ve vedalaştık.

3.5 senelik bu süreçte benimle birlikte görev alan tüm çalışma arkadaşlarıma, bu vesile ile bir kez daha teşekkür ediyorum.

Ben susunca yerime konuyan çok oluyor, Yakışıksız iddia ve yorumları, üzüntüyle takip ediyorum. Yaşananlar tüm gerçekliğiyle bu şekildedir. Saygılarımla."

 
Yorumlar (8)
Almanci 3 yıl önce
Hani beni kimse kovamas filan...
Para ne kadar tatli
Rüstem Hacıdokuzoğulları 3 yıl önce
Kendisi istifa etseydi tazminat alamıyacaktı. Mosturoğluna (şikeden hapis yatmıştı) göre. Kovulduğu için parasını alır.
Savatanica 3 yıl önce
Şu para nelere kadir.Bir insan ne icin yaşar ki,onuru icin tabii ki.3.5 m€ daha kazandin ama zaten ayaklar altinda olan onurun daha da yerin dibine girdi.Çakma imparator...
Ahmet Arslan 3 yıl önce
Bunlar senaryo.Sırf çalışmadan alacağı 3.5 milyon euroya gelen tepkileri azaltmak için böyle saçma bir açıklama yapmıştır.Danışıklı dövüştür.Çalışmadan alınan o para helal midir?
aslan61 3 yıl önce
seni paraci !!!
karadeniz61 3 yıl önce
bu adamin neresi imparator olsa olsa paraci imparatoru olur.
garip 3 yıl önce
HARAM OLSUN
Temel Hacımuhittinoğulları 3 yıl önce
Fatih Terim Galatasarayda başarısız olacağını anlayınca Milli Takım onjn için bulunmaz kapı oldu.
Unuttuğu bir şey vardı ki Galatasarayda sıkıntı yaşatan futbolcular milli takımda da muhatabıydı hocanın. Beklenen son çok geç geldi. Milli takıma kim gelse başarı çok zor. Gelen isimlere takılmıyacak ve yeni bir karma yapıp sabredecek. Aksi halde başarı hayal

Gelişmelerden Haberdar Olun

@