7m


7m

hyundai

Fatih Terim'den flaş Arda Turan açıklaması!

Fatih Terim, gazeteciye saldırdıktan sonra milli takımdan ayrılan Arda Turan ile ilgili konuştu.

Spor 10.06.2017, 19:24 10.06.2017, 19:32
Fatih Terim'den flaş Arda Turan açıklaması!

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, 2018 Dünya Kupası Grup Elemeleri'nde yarın oynanacak Kosova maçı öncesi basın toplantısı düzenledi. 


Fatih Terim'in sözleri şöyle: "Birçok konunun aydınlanmasını istediğinizden eminim. Günlerdir kamuoyunu, bizleri, Türk halkını meşgul eden birçok olay oldu. Hatta son bir ay diyebilirim genel baktığımızda. Ancak milli takımda görev yaptığım sürece içinde herkesten birkaç ricam oldu. Allah aşkına şu maçlar bitene kadar 'sabredelim' dedim. Sorun varsa, maçtan sonra; problem varsa, 2 gün 'sabredelim' dedim.

Kavga, hakaret, iftira, çekişme... Yaşanmamış birçok olayı, tartışılacak noktaya getirmeyelim diye ricada bulunmuştum. Bunların milli takımı etkilememesini istedim. Bunu söylemekten yorgun düştüm. Her kampta ben bunları ifade etmekten yoruldum. Aynı şeyleri söyleyip farklı sonuç beklemek delilerin işi. Ne maçtan 24 saat önce TV'ye çıkan oyuncu oldu, ne de maçtan 1 gün önce demeç veren yönetici oldu. Sözümü tuttunuz."

"MİLLİ TAKIMIN BAŞARISINI ÖNLEMEK İSTEDİLER, ARTIK YETER!"

"Birçok insan milli takımın başarısını önlemek adına haraket etti. Açın bakın, kimlerin neler yaptığını göreceksiniz. Artık yeter! Yüreğim hakikaten, hem kabardı, hem de daraldı. Maç öncesinde maçla ilgili sorular dışında soru almayacağım. Yarınki maçtan sonra ne sorunuz varsa hepsine cevap vereceğim. Her şeyi açıklamak niyetindeyim. Maçın ardından istediğinizi sorabilirsiniz. Gri alan bırakmayacağız. Konuşmasam da yalanları, iftiraları, spekülasyonları gerçek zannedeceksiniz."


"SUSMAYA GÖNLÜM RAZI DEĞİL"

"Yaşanmış şeyler var, söylesem, kendime, aklıma, tecrübeme, kişiliğime, ne de karakterime uygun bulmuyorum. Sussam, konuşmuyor demek ki diyeceksiniz. Buna da gönlüm razı değil. Zaman zaman gerginlikten beslendiğimi duyduğum olmuştur. Evet, beslenmem ama, korkmam da."
 

"ARDA TURAN'I BEN GÖNDERDİM"


"Uçakta kabul edilemez bir olay yaşandı, gereğini yaptım. Oyuncuyu çağırdım ve kampta kalamacağını belirtip, eşyalarını toplamasını istedim. Arda Turan'ı kamptan gönderme kararı benimdir. Milli Takım'ı bırakma kararı ise onundur. Onun kararını da, benim kararımı da değerlendirirsiniz."

"MİLLİ FORMAYI PAZARLIK HALİNE GETİRMEM. VAH BENİM MEMLEKETİM VAH..."

"Oyuncu milli takımda oynama şerefini gerekçeye bağlama niyetinde olsa bile, milli takım formasını pazarlık konusu yapar mıyım. Bırakın ona (Arda Turan'a), dünyanın en iyi oyuncularına bile milli takım formasını pazarlık konusu yaptırmam. Oyuncu, taşımanın şeref olduğu bir formayı giymek için pazarlık yapacak? Vah benim milli formam, vah benim memleketim vah... Oyuncuyu almadığım süreçte, saygı duyduğum birçok kişinin kırılmasına sebep oldum ve doğrulardan vazgeçmedim.

"BU OLAYLARIN GİZLİ AKTÖRLERİNİ ZAMAN ORTAYA ÇIKARACAK"

Oyuncu benimle pazarlık yapacak, öyle mi? O dönemi hatırlayın, almayan benim. 'Hocam ben gelirim ama, bunları almazsan...' Böyle mi oldu? Oyuncular, dışarıdan kendilerine iletilen her haberi doğru adledip, ona göre hareket etmemeliler. Esas, yarın maçtan sonra hazırlanın. Herkesi doğru bildiğim şekilde aydınlatma taraftarıyım. Bu olayların gizli aktörlerini zaman ortaya çıkaracak."
 

Yorumlar (5)
zafer turali 5 yıl önce
evet fatuh terim vah ki ne vah "SENI VE TÜPCÜYÜ ORALARA GETIRENE" ANTRENÖR MÜSÜN KÜLHANBEYI KABADAYI MISIN BELLI DEGIL
Serkan 5 yıl önce
Milli takım eskiden maç kaybetimi üzülürdüm artık bu emek hırsızları başarısız oldumu inanın seviniyorum.Senden bağlı olduğun kurumdan seni oraya getirip şikeyi Gündemden düşürenlerden alayınızdan nefret ediyorum daha beter olun.
veli 5 yıl önce
benim cebimde bes liram yok siz yasayin oh gel keyfim gel
Lazcopat 5 yıl önce
Kıskançlık had safhada.ardanin altında ezildi delikanlı gibi şöyle.yoksa silah çekenler adam dönenler hala kadroya alınıyor adam san onlari da almaz din eziksin ezik
Kara 5 yıl önce
Bu Adam burada oldukca basari hayal

Gelişmelerden Haberdar Olun

@