alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Emre kararında şok iddia !

2 maç ceza alan Emre Belözoğlu’nun ‘Sertifika sahibi dudak okuma uzmanı’ bulunamadığı için ağzının okunamadığı ve oyuncunun savunmasına göre ceza uygulandığı ortaya çıktı.Habertürk Gazetesi'nin haberine göre; Fenerbahçe ile Trabzonspor arasında oynanan ma

Spor 21.04.2012, 13:07
Emre kararında şok iddia !

2 maç ceza alan Emre Belözoğlu’nun ‘Sertifika sahibi dudak okuma uzmanı’ bulunamadığı için ağzının okunamadığı ve oyuncunun savunmasına göre ceza uygulandığı ortaya çıktı.

Habertürk Gazetesi'nin haberine göre; Fenerbahçe ile Trabzonspor arasında oynanan maçta Emre Belözoğlu ve Didier Zokora arasında yaşanan ‘ırkçı söylem krizi’, tüm sıcaklığını koruyor. Profesyonel Disiplin Kurulu’na sevkedilen ve 2 maç ceza çıkan toplantıda dudak krizi yaşandığı öğrenildi.

Emre’nin Zokora’ya söylediği iddia edilen ırkçı söylemin kanıtlanması ve maç görüntülerinin izlenerek Sarı-Lacivertli oyuncunun ağızının okunması için ‘sertifika sahibi dudak okuma uzmanı’ bulunamadığı ortaya çıktı. 

Federasyonun başta İşitme Engelliler Federasyonu, Sakatlar Federasyonu, İstanbul Üniversitesi ve Adli Tıp ile yazışma içine girerek ‘Dudak okuma uzmanı’ talep ettiği, ancak bu kuruluşlardan olumsuz yanıt gelmesi üzerine toplantıyı uzman olmadan düzenlediği ifade edildi.

Piyasada bulunan çok sayıda dudak okuma uzmanının resmi kurumlarda çalışmaması ya da resmi sertifika sahibi olmaması nedeni ile federasyonun çıkmaza girdiği öne sürüldü. 

Resmi görevi bulunmayan bir uzmanın vereceği raporun da yarınlarda çok büyük hukuki sorunlara yol açacak olması nedeni ile böyle bir krizin yaşandığı kaydedildi.

 

OLUMLU YANIT ALAMAMIŞLAR

Disiplin Kurulu toplantısı sırasında bir konuşma yapan Başkan Halit Fahri Gültekin, resmi kurumlarla yapıldığı belirtilen yazışmayı detaylı bir şekilde tüm üyelere aktardı.

Federasyona olumlu yanıt gelmemesi nedeni ile toplantıda uzman bulunamadığını belirtti. Daha sonra Emre’nin yazılı savunması okundu.

Emre’nin savunmasında “Zokora’ya ayrımcı bir yaklaşımda bulunmadım. Söylediğim iddia sözleri kesinlikle kullanmadım. Sadece küfür ve hakaret ettim” şeklindeki yaklaşımı dikkati çekti.

Daha sonra da görüntüler izlendi. Üyelerin görüşüne geçildiğinde ise tartışmalar yaşandı. Dudak okuma uzmanı olmadığı için bir türlü uzlaşma sağlanamadı.


Yorumlar (10)
alican 10 yıl önce
derler ya, domuz domuzu ısırır mı....adamlar her şeyi ayarlamışlar...her yerde onlar güçlü...bu ülkede, adalet böyle işte....kimse kendini kandırmasın...
ANTİ-BURSA 10 yıl önce
Koskoca ülkede 1 tane dudak okuma uzmanı yok öyle mi? Bence var da siz bulamadınız beceriksizler!
ANTİ-BURSA 10 yıl önce
Bahaneye bak ya seni tahkim başkanı yapanın...
asguzel 10 yıl önce
Trabzonspor-Fenerbahçe maçında tribündeki taraftarlar yüzlerini siyaha boyayarak, hem Emre Belezoğlu hem de Disiplin Kurulu protesto edilebilir...
tayki 10 yıl önce
arkadaşlar şu anda kesinlikle eleştiriyi kesip futbolculara Şenol Güneş'imize ve çok eleştirdiğimiz yönetime destek olmamaız lazım Fenev böyle kazanıyor adamlar haklı veya haksız herkes tek bir ağızmış gibi konuşuyor ve davranıyorlar ve sonuçta diledikleri her şey oluyor HADİ TAM DESTEK
şafak 10 yıl önce
Sadece futboldan değil adaletten de soğudum. Zamanında bizler 28 şubatı eleştirip topa tutarken, uygulamada yenilerin 28 şubatçılardan hiç de farkı olmadığını gördük. Bu mudur bizim özlediğimiz siyasal düzen? 28 şubattan sadece ezme sistemi farklı. Sonucu aynı. Yine bir bahane ile hukuk güçlüler leyhine işlemeye devam ediyor.
sersali 10 yıl önce
bence artik gelece olan gelsin uefami fifami kim gelirse gelsin. yani ha yemenin bukadar normal sayilan bir ülkeden hic bir cacik olmaz. bana sorarsaniz trabzon bundan sonra siyah formalarla maca ciksin
OnAir_TS 10 yıl önce
TÜRKIYE BU AYIBIN ALTINDA EZILMEYE MAHKUMDUR.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@