7m


7m

hyundai

Celta Vigo'ya giden Okay Yokuşlu: Kararımın sonuna kadar arkasındayım

Trabzonspor'dan ayrılarak Celta Vigo'ya transfer olan Okay Yokuşlu, yeni takımı için basının karşısına çıktı.

Spor 09.07.2018, 19:38 09.07.2018, 19:54
Celta Vigo'ya giden Okay Yokuşlu: Kararımın sonuna kadar arkasındayım

Trabzonspor'dan İspanya Birinci Futbol Ligi (La Liga) ekiplerinden Celta Vigo'ya transfer olan milli oyuncu Okay Yokuşlu, kendisini başka takımların da istediğini belirterek, "Hem kendimi daha çok geliştirebileceğimi hem de takıma çok katkı sağlayabileceğimi düşündüğüm için buraya geldim." dedi. 

Celta Vigo, Okay Yokuşlu'yu bir basın toplantısıyla İspanya medyasına tanıttı. Trabzonspor'dan transfer edilen milli oyuncu Okay, Celta Vigo'yu "tam bir aile kulübü" olarak tanımlayarak, "Burada olmaktan gerçekten çok mutluyum. Buraya gelirken ve ilk antrenmana çıkarken gerçekten beni iyi karşıladılar." ifadelerini kullandı. 

Celta Vigo'ya giden Okay Yokuşlu: Kararımın sonuna kadar arkasındayım

"Benim için en iyisinin burası olacağını düşündüm"

Başlamak için sabırsızlandığını vurgulayan Okay, "Açıkçası Celta'yı zaten takip ediyordum ve iyi futbol oynadıklarını biliyordum. İyi bir takıma sahip olduklarını biliyordum. Beni istediklerinde bunu gözden geçirdim. Başka kulüpler de vardı. Ancak benim için en iyisinin burası olacağını düşündüm. Hem kendimi daha çok geliştirebileceğimi hem de takıma çok katkı sağlayabileceğimi düşündüğüm için buraya geldim ve bu kararımın da sonuna kadar arkasındayım." şeklinde konuştu. 

Sahadaki pozisyonuna ilişkin bir soru üzerine ise Okay, "Her zaman orta sahada oynadım, orta sahayı koordine etmekten ve oraya hakim olmaktan her zaman daha çok memnun oldum. Zaman zaman da stoper mevkisinde oynadım. Ancak benim için fark etmez, hoca kafasındaki düşünceyi sahaya nasıl yansıtmak istiyorsa beni nerede kullanmak istiyorsa ben de elimden geleni yaparım." değerlendirmesinde bulundu. 

Celta Vigo'ya giden Okay Yokuşlu: Kararımın sonuna kadar arkasındayım

"Emre Mor beni çok iyi karşıladı"

Okay, Celta Vigo'nun diğer bir Türk oyuncusu Emre Mor ile milli takımda beraber oynadıklarına dikkati çekerek, "Buraya geldiğimde beni çok iyi karşıladı, tekrardan konuşma imkanı bulduk. Kendisi çok iyi bir futbolcu ve bu sene bize çok katkı sağlayacağına inanıyorum." diye konuştu.

Okay, basın toplantısının ardından taraftarlarla bir araya geldi. 

Okay Yokuşlu, 15 Haziran'da Celta Vigo ile 5 yıllık sözleşme imzalamıştı.


Yorumlar (5)
Mustafa karakaya 4 yıl önce
Okay inşAllah İstanbul takımlarına gitmek için böyle bir yol izlememişindir?
yolun acık olsun 4 yıl önce
mayası iyi, istatistiklerde en çok top kesen oyuncu olarak geçti ama çok da top kaybetti, onun kaybettiği her top bize gol oldu. biraz hantaldı gelişip geri dönerse efsane olur. geleceği parlak ama geliştirmesi gereken çok yönü var. yolu açık olsun gencimizin
Halil Karadeniz 4 yıl önce
Ts a katkın tartışılmaz.İspanyada başarılo olursan gururlanırım.Ama olamayıp da İstanbul takımlarına gidersen ,Ts taraftarı olarak hakkımızı helal etmeyiz.İnşAllah başarılo olursun.Allah yardımcın olsun.
ADALET 4 yıl önce
BAHTIN VE YOLUN AÇIK OLSUN GÜZEL İNSAN. GİTTİĞİN YERDE ALLAH UTANDIRMASIN.
Volkan 4 yıl önce
5maç 11 de oynar sonra kesik yer . dahada forma yüzü göremez ispanyada hızlı futbol var okay çok top kaptırıyor. sezon sonu alın beni der trabzon o parayı veremez istanbul kulüpleri almaz başakşehir 1 m a alır

Gelişmelerden Haberdar Olun

@