Bilerek kart gördüler PFDK'ya sevk edildiler

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hukuk Müşavirliği, Kardemir Karabüksporlu futbolcu Larrys Destin Mabiala, Bursasporlu futbolcu Josue Filipe Soares Pesqueira ve Kayserisporlu futbolcu İbrahim Dağaşan'ı bilinçli olarak kart görmeleri nedeniyle Profesyonel

Spor 16.12.2014, 19:36 27.08.2018, 11:18
Bilerek kart gördüler PFDK'ya sevk edildiler


Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hukuk Müşavirliği Kardemir Karabüksporlu futbolcu Larrys Destin Mabiala, Bursasporlu futbolcu Josue Filipe Soares Pesqueira ve Kayserisporlu futbolcu İbrahim Dağaşan'ı bilinçli olarak kart görmeleri nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk etti. 
 
TFF'den yapılan açıklamada, Kardemir Karabükspor'un Bursaspor ile oynadığı Spor Toto Süper Lig maçında, Karabük ekibi futbolcularından Mabiala'nın bilinçli olarak kart görmesi, idareci Murat Yolbulan'ın ise sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle tedbirli olarak PFDK'ya gönderildiği bildirildi.

Bursasporlu Joseu'nin, Kardemir Karabükspor maçında, PTT 1. Lig ekiplerinden Kayserisporlu futbolcu İbrahim Dağaşan'ın da Adanaspor karşılaşmasında bilinçli olarak kart gördükleri için PFDK'ya sevk edildiği belirtildi.

Galatasaray, Torku Konyaspor, Kardemir Karabükspor, Bursaspor ve Gaziantepspor da PFDK'ya sevk edildi. Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@