alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Beklenen oluyor! Öncelik Trabzonspor ve Fener'de

Kulüpler Birliği ile Bankalar Birliği arasında sürdürülen projede son aşamaya gelindi. Öncelik Trabzonspor ve Fenerbahçe'ye verilirken 1 hafta içinde imzalar atılacak.

Spor 20.06.2019, 09:42 20.06.2019, 09:45
Beklenen oluyor! Öncelik Trabzonspor ve Fener'de

Kulüpler Birliği ile Bankalar Birliği arasında sürdürülen ‘Kulüpleri mali sıkıntılardan kurtarma’ anlaşması, sessiz ve derinden ilerliyor. Görüşmeler sonunda anlaşmanın, başta planlanan havuz sisteminden çok farklı noktaya geldiği, her kulübün kendi anlaşmasını özel olarak imzalamak için görüşmeler yaptığı bildirildi.

İki kulübün de Avrupa’dan men cezası alması gündemde

Bu noktada en merak edilen konulardan biri ise Trabzonspor ve Fenerbahçe'nin durumu. Zira iki kulübe UEFA tarafından verilen süre bu ay sonunda doluyor. Finansal anlaşma olmazsa, iki kulübün de Avrupa’dan men cezası alması gündemde.

1 hafta içinde imzalar atılacak
Bankalar Birliği’nin de bu nedenle iki kulüple yapılan görüşmelere öncelik verdiği ve anlaşmanın 1 hafta içinde imzalanmasının planlandığı bildirildi. Hem Fenerbahçe hem de Trabzonsporlu ekonomi uzmanlarının konuyla ilgili Bankalar Birliği tarafıyla bir araya geldiği ve uzlaşma zemininde ilerledikleri öğrenildi.

Gelirlerin en az yüzde 60’ı borç ödemesinde kullanılacak
Kulüplere sağlanacak kredilerin 3 yıl geri ödemesiz olacağı ve faizlerin, güncel faiz bareminin altında seyredeceği belirtiliyor. Ancak bu kamuoyunu rahatsız edecek boyutlarda bir indirim de olmayacak. Anlaşma çerçevesinde bankalar kulüplerin mali yapıları üzerinde bir denetleyici rol oynayacak, gelirlerin en az yüzde 60’ı borç ödemesinde kullanılacak.

Ceza ihtimali ortadan kalkıyor
Fenerbahçe ve Trabzonspor’un bu anlaşmaya imza atmasının ardından, UEFA’dan men cezası alma ihtimalleri de ortadan kalkıyor. Diğer kulüplerin görüşmelerinde ise böyle bir zaman problemi bulunmuyor. Borçları yapılandırma konusunda Beşiktaş’ın da kısa sürede uzlaşma sağlaması bekleniyor. Ancak Galatasaray ağırdan alıyor. Bankalar Birliği’nin bu konuda kulüplere yapılacak mali kolaylıklarda ise eşitlik ilkesine riayet edeceği ve bir ayrıcalık tanımayacağı belirtiliyor.

Akşam


Yorumlar (4)
mk61 2 yıl önce
yani şu iş için bu yönetim kadrosu olmasaydı daha farklı düşünürdüm ama şimdi gönlüm rahat ne diyeyim. Bu yönetim Trabzonsporumuza zarar verecek bir adım atmaz diye düşünüyorum.
yazık borc yapanlar hesap vermeli 2 yıl önce
Yazıklar olsun böyle karara imza atanlar.bu kararı alarak kulüplere iyilikmi yapıyorsunuz.Gelen başkanlar keyfi harcamalar yaparak klübleri borçlara sokacaklar sonra başkanlık dönemi doldumu ceketini alıp çıkacak.Böyle bi kararın olması bi vatandaş olarak istemiyorum herkes cezasını çekecek.Bu borçları kim yapmışsa hesap vererek yapmış oldukları borçları cebinden versin..Normal vatandaşlarında kredi borçları var borcu olanlara külüplere vermiş olduğunuz hakları vatandaslarada verin…
Kuzeyli 2 yıl önce
Fenev de 20 yıllık Azize dönemi ile, Hacıosman ile Usta dönemlerinin üzerine bu millet mı su içecek? Hesap sorulmayacak mı bu zatı Humayunlara.
Süleyman 2 yıl önce
Kulüp başkanlarını denetleyen ve kafalarına göre iş yapamayacakları bir sistem olmalı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@