Başakşehir'den flaş karar!

Yaşanan olaylar sonrasında kadro dışı kararı alındı

Başakşehir'den flaş karar!
Medipol Başakşehir Kulübü, Rize'de yaşanan olaylar nedeniyle Yalçın Ayhan ve Ufuk Ceylan'ın kadro dışı bırakıldığını açıkladı. Başakşehir Emre Belözoğlu ve Volkan Babacan hakkında ise yaptırımda bulunmadı!

Kulüp Başkanı Göksel Gümüşdağ'ın imzasıyla yayınlanan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Cumartesi günü Rize’de oynanan maç sonrasında, takımımızın bazı oyuncuları, Başakşehir kültürüne hiç de yakışmayan bir şekilde kontrollerini kaybetmişlerdir. Etik değerler ve insana saygı önceliklerimizin, şartlar ne olursa olsun, nasıl bir provakasyonla karşılaşırsak karşılaşalım, hiçbir şart altında ikinci plana atılmaması gerekliliği esastır. Maalesef cumartesi günü bazı arkadaşlarımız her hafta hatırlattığımız bu önceliklerini unutmuşlardır.

Bugüne kadar her yerde, biz centilmenliği ve saygıyı sportif başarıdan daha çok önemseyen bir takım olduğumuzu iddia ettik. Ve bugün samimi olduğumuzu ispat etme zamanı. Hala şampiyonluk şansımız devam etse bile, başkanı ve yöneticileri olarak söylediğimiz şeylerin arkasında durma zamanıdır.

Önümüzdeki iki maç tüm kamuoyu takdir edecektir ki, bu sezonun sportif başarı anlamında en önemli iki maçıdır. Ve biz sözümüzün arkasında durabilmek için belki de sezonun en önemli iki maçından feragat etmek zorunda kalacağız. Ama bunu hemen şimdi ve doğru olduğunu bildiğimiz şekilde yapmaktan vazgeçersek bundan sonra Türkiye’de ne futbol adına ne de centilmenlik adına ağzımızı açma hakkımızın olmayacağının bilincinde olarak yapmalıyız.

Bu kararı almadan evvel Rize’de yaşanan her şeyi en ince detaylarına kadar incelediğimizi bilmenizi isterim. Bugün; Rizespor Başkanı Sn. Metin Kalkavan ve olaydan etkilenen gazeteci arkadaşlarımız sevgili Selman Kutlu ve sevgili Ahmet Çağlar Yıldırım ile bizzat görüştükten sonra, doğru ve hakkani olduğuna inandığımız bir şeyi yapmaya karar verdik.

TFF’nin ve adli mercilerin konu hakkında yasal prosedür gereği vereceği karardan tamamıyla bağımsız bir şekilde, kulübümüzün bügün yaptığı Yönetim Kurulu toplantısı sonucunda; olayların fiilen içinde görülen Ufuk Ceylan ve Yalçın Ayhan’ın kadrodışı bırakılmasına ve idari para ceza verilmesine karar verilmiştir.

Ayrıca Volkan Babacan hakkında, Selman Kutlu’nun görsel basındaki ifadelerinde kendisine herhangi bir fiili müdahelesi olmadığını belirtmesi dikkate alınarak, Türkiye Futbol Federasyonunca alınacak kararı takiben değerlendirme yapılmasına karar verilmiştir.

Olaya karışan kulüp personelleriyle ilgili gerekli yaptırımların uygulanmasına başlanmıştır.

Olayların başlamasına sözlü ve fiili eylemleri ile sebebiyet veren ve kimliği emniyetimizce tespit edilmiş olan kişi hakkında adli işlemlere başlanması için gerekli şikayetleri yapacağımıza ve en ağır şekilde cezalandırılması hususunda konunun takipçisi olacağımızı da bildiririz.

Sadece olaydan etkilenen basın mensuplarımızdan değil tüm basın camiasından, tüm futbol paydaşlarımızdan böylesine görüntülere sebebiyet verdiğimiz için özür diliyoruz.

Saygılarımla"
Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2017, 18:18
inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gürhan Bahadır
Gürhan Bahadır - 3 yıl Önce

Emre nedense her olayın göbeğinde oluyor ama ceza almıyor. Sövdü, tehtit etti, ırkçılık yaptı, hakemleri terbiye etti, türk futbolunu yeri geldiğinde dizayn etti... Ama esaslı olarak ceza çekmedi. Allah yaptıklarından dolayı ondan razı olsun.

Necmi
Necmi - 3 yıl Önce

Sizin etik degerlerinize emre ve vokan hicmi zarar vermedi sayın başkanım o emre her zaman aynı şeyleri yaptı kimse ona bir şey yapamıyor onun babasıkimki bukadar her kez ondan korkuyor şu hepimiz iyi biliyoruzki öncelikle DEVLETİMİZDEN ve sonrada kurumlarımızdan hic bir fert büyük olamaz olmamalıda siz değerli büyüklerimiz böyle yapmanız durumunda bu üç beş capulcu kendilerini bir halt zannedecekler sayın yöneticim mesajımı sayın başkanımıza iletir iseniz cok sevinirim saygılar

şeref
şeref - 3 yıl Önce

yesinler sizin cezanızı.yedeklere ceza onbirde oynayanlara ödül.tam tiyatro dünya bize g.....e gülüyor

Serkan
Serkan - 3 yıl Önce

Gümüşdağ Emre'ye sen deyil senin feriştshın ceza veremez çünkü arkasını sağlam yere dayamış o .... lan güya yedeklere ceza vererek aklınca milletin gazını alıyor bu çakallll

Ali Fuat...
Ali Fuat... - 3 yıl Önce

Bu kararla eyyamcılığın kralını yapmışsınız.Sorsan iş yaptınız. Takımın temel direkleri emre ile as kaleci volkana bir şey yok ama yedek kaleci ile alternatifi hazır yalçını salla millete şirin görün. Büyük bravo...

SIRADAKİ HABER