Alexander Sörloth'tan transfer itirafı

Geçtiğimiz sezon Trabzonspor'da harika bir performans gösteren ve Almanya ekibi Leipzig’e transfer olan Alexander Sörloth, transferinin nasıl gerçekleştiğiyle ilgili itirafta bulundu.

Spor 08.10.2020, 08:19
Alexander Sörloth'tan transfer itirafı

Trabzonspor’da bir sezon kiralık oynayıp Süper Lig Gol Kralı olan Alexander Sörloth, takımda kalması beklenirken Almanya ekibi Leipzig’le anlaşmıştı. Norveçli golcü transferinin nasıl gerçekleştiğiyle ilgili itirafta bulundu.

24 yaşındaki oyuncu, “Şampiyonlar Ligi’nde geçirdikleri sezonun ardından onlarla anlaşmıştım bile. Oraya gideceğime yüzde 100 emindim. Çok hareketli aylar geçirdim. İşler iyi gidip, sözleşmeyi imzaladığımda gerçekten bir rahatlama hissettim” dedi.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (3)
Tursun 13 ay önce
Parayı tercihetmek hakkındır ama eğer menejerin o sistemin oyuncuauaun demişse yanıldınız bu sene 10 gol atamazsın seneyede acaba kitalıkmı diye söylenir yusuf aklına girenlerin yüzünden gitti ilerimi gitti gerimi lille maçlarımdan belli iyimi oldu kötümü bilmem ama biz gençken abilerimiz öğütverirdi hemde hayatı ablatırlardı biz zararını görmedik şimdi profösyönellik diye koçlar menejerler var iyimi para hetşeyi bozuyor başta delikanlıyı
Hep gelsin gitmesinler 13 ay önce
Bizim taraftarlarımızın fikirlerini tuhaf buluyorum mesela fatih tekkeyi düşünüyorum adam Trabzonsporda 31 gol attığı senede dünyanın en iyi golculeriyle aynı listede maç başı puan katkısı olarak üstlerinde yer alıyordu. Üstelik gollerin çoğunu kendi attı. Fatih tekke avrupaya çok geç gitti. Ama iyi de iş çıkardı. O da gökdenizde geç avrupaya gittiler eğer bu taraftar futbolcu takımı aman satmasın gitmesin demek istiyorsa yanlış yapıyor burada sosa ve novakla karıştırılan sörloth var sörloth almanyaya giderken diğer ikisi istanbula gitti ben sörlotha minnettarım hem bir sezonda olsa bize güzel şeyler yaşattı sonu gelmedi belki de yanlış sezon da burada oldu hazır bir takım olsaydık ipi çok önce gögüsleyebilirdik para futbolcu profesyoneldir ne me lazım futbolcu kendini geliştiriyor. Trondsen geldiğinde sörloth un kalacağına emindim ama kalmayacağı bir yerde vardı. Futbolcu gelir gider ve Trabzonspor bu şekilde gelişir. Takımın alması gereken mantalite Avrupa gören futbolcularda var. Dün Almanya Türkiye maçında iki ülkenin farkını net gördük Türkiye istekli Almanya ise direk pas organizasyonu ile oynuyor. İstek biterse futbol biter ana pas organizasyonu biterse yerine yenisi gelir. İkisi de futbolda var. Eskiden futbol topun peşine koşmaktan ibaretken şimdi akıl ve yetenek ön plana çıktı. Siz futbolcu almaz yetiştirip satarsınız bir şekilde gelişirsiniz. Yusuf yazıcı yarın üstdüzey bir futbolcu ya da bir antrenör olarak geri dönecek öğrendikleri resmen gelecek jenerasyona ilham olacak. Eğer aldık dursun dersek aman satmasın dersek vazo değil vitrin süslesin eğer bir futbolcuya bağlıysa takım ( değiliz) batsın gitsin yenileri gelecek sıkıntı çekilir ama yolumuzu buluruz.
SALİH 13 ay önce
SAYENDE LEIPZIG Lİ OLDUK.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@