Ahmet Çakar: CAS'ın kararı Fenerbahçe'yi aklamaz!

Ahmet Çakar, Trabzonspor'un reddedilen itirazı üzerine açıkalamalarda bulundu. Davayı FIFA'ya taşıyacak olan Trabzonspor'un hakkını aramasının normal olduğunu söyleyen Çakar, Fenerbahçe'nin ise aklanmadığını dile getirdi

Spor 29.03.2017, 16:38
Ahmet Çakar: CAS'ın kararı Fenerbahçe'yi aklamaz!

Son olarak UEFA'ya yaptığı itirazdan olumlu sonuç alamayan ve Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) başvuran Trabzonspor Kulübü'nün itirazı CAS tarafından da reddedilmişti. 
 
Trabzonspor ile Fenerbahçe'yi ilgilendiren dava hakkında BİP'teki "10 numara muhabbet" kanalına konuşan eski hakem Ahmet Çakar şöyle konuştu: 
 
"Bir insanın hakkını hukuken araması gayet doğaldır. Niye arıyorsun diye eleştiremezsin. Trabzonspor mağdur olduğunu düşünmüş ve o dönem UEFA'nın Fenerbahçe hakkında aldığı kararlar ile ilgili kendilerine göre haklı nedenleri var. . İtalya'da Juventus küme düşürüldü, diğer büyük takımların puanları silindi. Niye buna ceza verilmiyor diye hakkını aramak istedi. Bu onlar için çok doğaldır, anayasal haktır. Ama CAS bu talebi reddetsiyse de o talebe uymak , saygıyla karşılamak zorundadır."
 

Ahmet Çakar Fenerbahçe'nin henüz aklanmadığını ise şu sözlerle ifade ediyor:
 
"Bakın bu arada herkesin yanlış bildiği bir şey var. Fenerbahçe daha aklanmadi ki. CAS'ın bu kararı Fenerbahçe'yi aklamadı. Fenerbançe UEFA kayıtlarında şimdi herkesin bi sabıkası olduğu gibi bu da onların her zaman sabıkasında yer alacak. Sakın kimse kimseyi kandırmasın CAS'ın reddi Trabzonspor'un şampiyonluk talebi ve kupa talebini reddetmiştir. CAS ben karışmam kardeşim bu UEFA'nın işi dedi attı topu üzerinden"
 
Fenerbahçe CAS'daki davasını neden geri çekti?
Türkiye'de Aziz Yıldırım, yöneticiler ve Fenerbahçe'nin adli açıdan aklandığını dile getiren Ahmet Çakar, "Zamanında Fenerbahçe CAS'taki davasını neden çekti" diye sordu. 5 yıl önce yaşananları hatırlatan Çakar; "Fenerbahçe UEFA ve bunun üst kurulu olan CAS Mahkemesi'nde sportif yönden şike yaptığı gözüküyordu. Öyle gözüküyor hala. Bunun geri çekilmesi için ise Fenerbahçe'nin CAS'a başvurup dava açması gerekiyordu. Zamanında Fenebahçe, CAS'a dava açmıştı ama sonra ne oldu ise oldu bu davayı geri çektiler ama niye geri çekildi bunu Aziz Efendiye soracaksın.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (10)
Adnan 4 yıl önce
Ohh ne güzel Fetöya bagladilar ,varmi baska suc isleyen fetöya baglasin hemen kurtulur Allah cezalarini versin heppisinin basta Demirören kuklasi olmak üzere.
Adnan 4 yıl önce
Ulan 6 yil oldu kan kustum midem yara oldu.Böyle Anti demokratik ülke dünyada yok.Hem kupamizi calan AKP hem oylari ona verenler Trabzonsporlular?Buraya yorum yazanlar Allah bilir akp ye oy veriyor hala.
Adnan 4 yıl önce
Banka soy,adam öldür,her yeri atese ver VE...FETÖ,ya bagla biz APTALIZ ya yeriz.Hala uykuda olanlara UYANIN,uyaninda her anlatilanlara aldanmayin..Ne oldu Atatürk,canakklae kale male diyen AZIZE sikeden sonra agizina aldimi Atatürkün adini?
u 4 yıl önce
boş konuşma ahmet yüregin varsa az adamsan herkesin bildiğini fakat söyleyemediğini söyle şike bizzat ülkeyi yönetenler tarafından aklanmış aziz korunmuş fb kollanmış ve ceza almaması saglanmış ts nin hakkını bizzat ülkenin başındaki yemiştir hadi de
Adnan 4 yıl önce
Ahmet bey CAS kararini geri filan almadilr sanki casa basvurdularmi?Parayi bastilar UEFA yetkililerine onlar bile sikeye yardim etti.Normalde UEFA kupamizi verirdi maalesef para verip onlarida satin aldilar.
Adnan 4 yıl önce
Kukla demiröreni kim atadi oraya suclu odur.Yönetimleri kosmustu TFF,ye hatirlayin caymi icmeye gitmistiler?..Fetöya baglayip kurtuluruz acele etmeyin deyip 6 yil gecti aradan unutacagimizimi sandi sikecilerrrrrr?
Adnan 4 yıl önce
Buradaan Yönetime seslenmek istiyorum.Bu PIS ligten cekilin yazdim yillar önce maalesef para yüzünden cekmediniz takimi.Tüpcü,ve arkadaslari MAFIADIR anlamiyormusunuz bunlarin heppisi ayni.Bu ligte oynanmaz.
Adnan 4 yıl önce
He AZIZ Efendi dar gününde Daragaci mar agaci Nar agaci deyip,Atatürk deyip taraftarlarini uyuttun,bizi nicin uyutamadin?.O ayni taraftarlarin hala sucsuz olduguna inaniyor cünkü AT gözlükle dünya bambaska izleniyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@