Afrin için sokağa çağıran futbolcu Deniz Naki'ye PFDK acımadı

Amed Sportif Faaliyetler oyuncusu Deniz Naki, PFDK'ya sevk edildi

Afrin için sokağa çağıran futbolcu Deniz Naki'ye PFDK acımadı
Amed Sportif Faaliyetler futbolcusu Deniz Naki, "ayrımcılık ve ideolojik propagandası" nedeniyle tedbirli olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na  (PFDK) sevk edildi.

TFF Hukuk Müşavirliği'nce PFDK'ya yapılan sevk raporu şöyle;

"AMED SPORTİF FAALİYETLER Kulübü futbolcusu DENİZ NAKİ'nin çeşitli internet sitelerinde yayınlanan açıklamaları suretiyle "ayrımcılık ve ideolojik propagandası" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 42. maddesi uyarınca 28.01.2018 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir."

YPG'LİLERİ SAVUNMUŞTU

Amedspor'da forma giyen Deniz Naki, sosyal medyadan yayınladığı mesajla Türk Silahlı Kuvvetlerinin operasyon yaptığı Afrin'deki YPG'li teröristlere destek çıkarak Almanya'nın Köln şehrinde yapılacak mitinge katılmak için çağrıda bulunmuştu. Twitter kullanıcıları, Naki'nin bu açıklamalarının ardından büyük tepki göstermişti. 


 
Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2018, 18:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatansever 61
Vatansever 61 - 2 yıl Önce

Futboldan men edin şu teröristi!

Cizyo
Cizyo - 2 yıl Önce

Hemen lisansini iptal edip sinir disi edilsin

Hakan
Hakan - 2 yıl Önce

Bu vatan haininin lisansını iptal edin bu ne ya

Süleyman Özmen
Süleyman Özmen - 2 yıl Önce

Afrine gidersin savaşırsın öyle ahkam kesmek olmuyor ama biraz sıkar senin canın çok tatlıdır Mehmetçiğe sadece pusu kurmasını becerirsiniz korkaklar

Erhan
Erhan - 2 yıl Önce

federasyon ancak Trabzon düşmanlığı yapar.şu teröristi daha oynatmamaları gerekir.vatanhaini bir terörist sırf futbolcu diye her istediğini yapabiliyor mu yani?

SIRADAKİ HABER

banner513