1. Lig ekibine büyük şok! FIFA'dan ceza...

Eski futbolcuları nedeniyle başları derde girdi

Spor 23.07.2017, 21:49
1. Lig ekibine büyük şok! FIFA'dan ceza...
TFF 1. Lig ekiplerinden Manisaspor'un kulüp ikinci başkanı Hakkı Övünç, eski futbolcuları Aziza Makukula ile ilgili FIFA'daki dosya nedeniyle ceza alabileceklerini belirterek, bu zor dönemde kampanya başlatan taraftarlara teşekkür etti.

Övünç, yaptığı yazılı açıklamada, geçmiş yönetimler döneminden gelen ve kulüp üzerinde büyük bir kambur olan FIFA'daki Makukula dosyası nedeniyle "9 puan" silme cezası alabileceklerini bildirdi.

Manisaspor Kulübü Yönetim Kurulunun, konuyla ilgili geçmiş dönemlerde gelebilecek cezaların önüne geçtiğini ancak durumun artık içinden çıkılmaz bir hale geldiğini belirten Övünç, şunları kaydetti:

"Bu gelişmelerin ardından taraftarımız '#ManisasporDestekİstiyor' hashtagi ile büyük bir farkındalığa imza attı. Taraftarımıza bu zor dönemde verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyoruz. Bu farkındalık Manisaspor'a destek kampanyasının da başlangıcı olmuştur. Bu destek kampanyasında ilgili banka hesabına yapılacak bütün bağışlar Makukula dosyası için kullanılacak ve bağış yapan herkesin ismi, resmi yayın organlarımızda paylaşılacaktır."
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@