alexa metrics

banner536

"Türkiye'nin karşısında kimse şımaramaz"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu önemli açıklamalarda bulundu

Siyaset 09.10.2019, 12:29
"Türkiye'nin karşısında kimse şımaramaz"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'nin Barış Pınarı operasyonu ile ilgili konuştu. Soylu, Bugün Türkiye'ye dönük olarak o bölgedeki barış operasyonuyla ilgili demografik yapıyı bozacağı iddiasında bulunanlar, esasında kendi sosyal hırsızlıklarını örtmeye çalışmaktadır. Bu kadar açık ve net. Batı bu konuda samimiyetsizdir" dedi.

Soylu, terörle mücadele ile ilgili yaptığı açıklamada, "Yurt içindeki terörist sayısı 500’e düştü" dedi.





İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Hiç kimsenin bir ülkedeki istikrarsızlığı fırsat bilerek, fiili durum oluşturarak, bir terör devleti kurmasına bizler müsaade edemeyiz ve sınırlarımızın içinde bizi sürekli rahatsız eden, evlatlarımızı şehit eden bu örgütlere de müsamaha etmemiz söz konusu değildir. Sayın Cumhurbaşkanımızın çizdiği perspektifte bu irini kaynağında kurutmaya kararlıyız" diye konuştu. 

"Türkiye'nin karşısında kimse şımaramaz"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: "Türkiye'nin karşısında kimse şımaramaz. 40 yıldır Türkiye'nin sınırları içinde terör eylemleri yapacaksın, hem insan hem de birçok maliyet oluşturacaksın, insanları göçe zorlayıp ceremesini Türkiye'ye çektireceksin, sonra biz bunun hesabını sormayacağız öyle mi? Bunun hesabını sorarız. Türkiye 15 Temmuz'dan beri tüm güvenlik problemlerini bütüncül bir yaklaşımla çözmektedir, önümüzdeki süreçte de YPG/PKK meselesi, bu işin son darbesi olacaktır" dedi.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@