Turhan'ın görevden alınmasına CHP'den ilk yorum

Bakan Turhan'ın görevden alınmasına Özgür Özel'den yorum geldii

Siyaset 28.03.2020, 12:46
Turhan'ın görevden alınmasına CHP'den ilk yorum

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan'ın görevden alınmasına ilişkin CHP'den ilk yorum Grup Başkanvekili Özgür Özel'den geldi. Özel, "Bu memlekette, bu mevcut düzende Kanal İstanbul İhalesi'ni ertelemedi diye gece 02.00'de bakan görevden almazlar. Büyük ihtimalle ihaleyi alan firmada bir yanlışlık olmuştur" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan Atama ve Görevden Alma Kararlarına göre Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan görevden alınırken yerine Adil Karaismailoğlu atandı.

Turhan'ın görevden alınmasına ilişkin CHP'den ilk değerlendirme Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel'den geldi.Özgür Özel, Twitter hesabından yaptığı paylaşımında şu ifadeleri kullandı:"Arkadaşlar; Bu memlekette, bu mevcut düzende Kanal İstanbul İhalesi'ni ertelemedi diye gece 02.00'de bakan görevden almazlar. Büyük ihtimalle ihaleyi alan firmada bir yanlışlık (!) olmuştur. Bu düzende bunun cezasını sabaha bırakmazlar."

CUMHURBAŞKANLIĞI KABİNESİNDE İLK DEĞİŞİKLİK

Mehmet Cahit Turhan'ın görevden alınması, 2018 yılında geçilen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile kurulan kabinedeki ilk değişiklik oldu.

Yorumlar (2)
Ersan 11 ay önce
Sorumlu kişilerin bilgi sahibi olmadan bu şekilde beyanat vermeleri bana göre doğru değildir. Dedi-kodu bile denilmeyecek bir ifade... Yakıştıramadım....
Fikret 10 ay önce
Bu chp her başlıgi tersinden okur.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@