Trabzon Belediye Meclisi toplandı

Trabzon Belediye Meclisi Şubat ayı ilk toplantısını Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu başkanlığında gerçekleştirdi.Gümrükçüoğlu toplantının açılışında belediyenin yaptığı çalışmaları değerlendirdi.İkinci El Oto Galericileri Sitesi’nin

Siyaset 01.02.2012, 17:01
Trabzon Belediye Meclisi toplandı

Trabzon Belediye Meclisi Şubat ayı ilk toplantısını Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu başkanlığında gerçekleştirdi.

Gümrükçüoğlu toplantının açılışında belediyenin yaptığı çalışmaları değerlendirdi.

İkinci El Oto Galericileri Sitesi’nin yapımına başlandığını kaydeden Gümrükçüoğlu, “Deliklitaş mevkiinde Belediye Teknik Hizmet Birimleri ile İpekyolu Sanayi Sitesi arasında kalan 20 dönüm arazi üzerinde 13 blok halinde yapılacak ve içerisinde 52 adet galeri ile birlikte sosyal tesislerin yer alacağı İkinci El Oto Galericileri Sitesi’nin yapımına başlandı. Sitenin tamamlanması ile birlikte esnafımız daha modern ve rahat bir ortamda mesleklerini icra edecek” şeklinde konuştu. 

Uğurlu-Karşıyaka yolu yapım ihalesi sonuçlandığını belirten Gümrükçüoğlu, “Trabzon’un kuzey güney ulaşımında önemli ana arterlerden biri olacak Karşıyaka- Uğurlu Yolu’nun yapım ihalesi tamamlandı. İhaleyi kazanan firmaya sözleşme yapılmak için davet gönderildi. Sözleşmenin bu hafta sonuna kadar yapılması bekleniyor. 5.200 metre uzunluğunda olacak Karşıyaka-Uğurlu yolu bölünmüş (duble) yol olarak planlandı. 

Beşirli sahil yolu Orman Bölge Müdürlüğü’nün batısında bulunan refüj kesmesinden başlayacak yol, mevcut Karşıyaka- Uğurlu yolunu takiben Uğurlu ilköğretim okulu yanında son bulacak” şeklinde konuştu.

Van’da meydana gelen depremzede çocuklara ulaştırılmak üzere‘Trabzon’dan Van’a Oyuncak Kardeşliği’ projesinin başlatıldığını ifade eden Gümrükçüoğlu, “ Trabzonlu çocuklar, Belediyeye bağışlayacağı oyuncaklarla Vanlı depremzede çocukların yanında olacak. 

Kampanya çerçevesinde Belediye Kültür Müdürlüğü’ne bağışlanacak oyuncaklar daha sonra düzenlenecek törenle Van’daki çocuklara ulaştırılacak. Böylece Van’daki depremzedelerin yanına koşarak üzüntülerine ortak olan Trabzonlular ‘Oyuncak kardeşliği” projesiyle de Vanlı çocukların sevinçlerine ortak olacak” dedi.

Sosyal Yardımlarda yeni bir anlayışı uygulamaya koyduklarına dikkat çeken Gümrükçüoğlu, “Bilindiği gibi daha önceki uygulamada ihtiyaçlı vatandaşlara poşetler içinde kuru gıda yardımında bulunuyorduk.

Yeni uygulama ile1200vatandaşımız belediyenin kendilerine verdiği “Kart 61” ile birlikte mahallelerinde anlaşması bulanan bakkal ve marketlerden kendi tercihlerine göre alış veriş yapabiliyor.

Aynı şekilde ekmek yardımından faydalanan vatandaşlar bu kartlarla birlikte ekmeklerini anlaşmalı market ve bakkallardan alabiliyor” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@