7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Tansu Çiller'den flaş açıklama! "Merkez sağın başını çekebilirim"

Eski Başbakan Tansu Çiller bağlandığı yayında flaş açıklamalarda bulundu. "Merkez sağın başını çekebilirim"

Siyaset 07.06.2022, 22:50
Tansu Çiller'den flaş açıklama! "Merkez sağın başını çekebilirim"

Eski Başbakan Tansu Çiller, bir televizyon kanalına telefonla bağlanarak gündem yaratacak açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin uluslararası vahim bir sorunla karşı karşıya kaldığının altını çizen Çiller, "Türkiye'nin acil bir şekilde merkez sağa ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Bunun başını çekebilirim. Kararı milletimiz versin" diye konuştu.

Çiller'in daha önce de yeni bir parti kuracağı iddiaları ortaya atılmış ancak avukatı bu söylentileri yalanlamıştı.

Eski Başbakan Tansu Çiller, Karabük'ün il oluşunun 27. yıl dönümü dolayısıyla, Karabük'te yayın yapan bir televizyon kanalına telefonla bağlanarak soruları yanıtladı. Yeni bir dünya kurulduğunu ve iki bloğun da oluştuğunu anlatan Çiller, Türkiye'nin uluslararası bir vahim sorunla karşı karşıya kaldığının altını çizdi.

"EKSİK GÖRDÜĞÜM TEK ŞEY TÜRKİYE'DE MERKEZ SAĞIN OLMAMASI"

Tansu Çiller, "Şu anda eksik gördüğüm bir şey var. Türkiye'de merkez sağ yok. Yani merkez sağ ve merkez sol da yok aslında. Merkez sağım diye ortaya çıkanlar aslında merkez sağ değil. Doğru Yol Partisi'nden kopup sonra AK Parti'nin kurucusu olup sonra MHP'nin elini öpüp sonra ondan çıkıp ben merkez sağ olacağım diye bir takım milliyetçi ayakları kesen, milliyetçi cenahı o parti içinde yok eden bir yaklaşımla merkez sağ olunmuyor. Merkez sağ gerçekten bütün ülkeyi kucaklayan herkesi rahat ettiren ama Türkiye'nin aynı zamanda milliyetçilik ruhunu tek çakıl taşı vermem anlayışıyla icraata koyan, uygulayabilen, uluslararası düzeyde bunu yapabilen bir yaklaşımdır. Türkiye zannedildiğinden çok daha vahim bir sorunla, uluslararası sorunla karşı karşıya" dedi.

"TÜRKİYE'NİN BAŞINA NELER GELEBİLECEĞİNİ GÖRÜYORUM"

Türkiye'nin başına neler gelebileceğini gördüğünü söyleyen Çiller, bunun kurulmasına yardımcı olabileceğini hatta bunun başını çekebileceğini söyledi.

Çiller, "Türkiye'nin başına neler gelebileceğini görüyorum. Onun için bir merkez sağa ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Bunun kurulmasına yardımcı olabilirim. Bunun başını çekebilirim. Bu kapıyı açık tutmak için mücadele verebilirim. Ben karar da vermedim. Milletim karar versin" ifadelerine yer verdi.

ÇİLLER'İN AVUKATI "YENİ PARTİ" İDDİALARINI YALANLAMIŞTI

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, Tansu Çiller'in, İYİ Parti'nin oylarını kırmak üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından görevlendirildiğini ileri sürmüş, konuyla ilgili açıklama yapan Tansu Çiller'in avukatı Dilek Özaşık ise şu ifadeleri kullanmıştı; "Bazı medya organlarında E. Başbakan Prof. Dr. Tansu Çiller'in bir takım amaçlara hizmet etmek için, gizli bir gündemle siyasi parti kuracağına dair yaratılmak istenilen algının gerçekle hiçbir ilgisi yoktur."


Yorumlar (11)
sahbaz sahin 2 ay önce
Bu türkiyede hiç kimse kalmadımı yani sizin gibi eski insanlara eski partilileremi kaldı türkiye.bu ülkede siyaset alanında hiçmi insan yok yetişmedi .. 5 Nisan 1994 krizinin acısını unutmadık
Cengiz61 2 ay önce
defolllllllunnnnn görmek istemiyoruz.
sukenarlı 2 ay önce
Senin başını kim çekecek. Bunadın artık. Otur evinde torunlarınla ilgilen.
ziyaretçi 2 ay önce
Hahaha. Sana acıyarak gülüyorum.
CAPT,M,D, 2 ay önce
BU SEFER İKİ ANAHTARDA YETMEZ,PEŞİNİZDEN GELEN OLURSA NEDEN OLMASIN?,,,
vfore 2 ay önce
iktidar günlerinden ülkede yarattığın onca tahribattan sonra hangi yüzle, hangi amaçla başı çekerim diyebiliyorsunuz şaşılacak şey. 85 milyonluk ülkede sana mı kaldıysak zaten bitmişiz demektir.
Özgür Ustaoglu 2 ay önce
Bi sen noksanidin
Barut Osman 2 ay önce
Herkese 1 ev 1 araba sözünü 30 yıl sonra hayata geçirmek için kolları sıvayan Çiller Allahı sizlere emanet ederek bismillah dedi.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@