Son dakika... Meral Akşener'den seçim sonrası ilk sözler

İYİ Parti genel Başkanı Meral Akşener, 24 Haziran seçim sonuçlarını değerlendirdi.

Son dakika... Meral Akşener'den seçim sonrası ilk sözler
banner432

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener seçim sonrası ilk kez kameralar karşısına geçti. Başkanlık görevini bırakacağı iddialarını yanıtlayan Akşener, İYİ Parti'nin seçimdeki durumunu değerlendirdi. 

'İYİ Parti Türkiye'nin merkez parti ihtiyacını karşıladı' diye konuşan Akşener, Muharrem İnce'nin açıklamaları ve İYİ Parti'nin oy oranıyla ilgili de görüşlerini şu sözlerle belirtti:

"Öncelikle henüz kesinleşmemiş olsa da seçim sonuçlarının ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Bu açıklamayı bugüne bırakmamızın nedeni, yetkili kurullarımızla görüşmeden hiçbir açıklama yapmama gereğimizdir. Seçim sonuçlarının ortaya koyduğu tabloyu, milletvekillerimizin önüne koydum. Tabloyu değerlendirerek yol haritasını çizmelerini talep ettim. Ve buradan çıkarılacak karara da uyacağımı belirttim. Partimizin en yetkili organı olan genel idare kurulumuzun kararı, bütün imkansızlıklar içerisinde alınan bu sonucun ülkemiz ve milletimizin geleceğe olan umudunu artıran bir kazanım olduğu yönündedir.

'İYİ PARTİ BENİM GENEL BAŞKANLIĞIMDA YOLUNA DEVAM EDECEKTİR'

İYİ Parti’nin benim genel başkanlığımda yola devam etmeyi belirtmişlerdir. Kendilerine huzurunuzda bu güvenleri için teşekkür ederim.

Ben ve dava arkadaşlarım hem partimizin kuruluş sürecinde hem de sonrasında karşılaştığımız engellemelerde, büyük devlet güçlü millet şiarıyla kararlılığımızdan vazgeçmedik. İktidar tarafından sayısız tehdit ve iftiralarla karşılaştık. Daha 7’inci ayımızdayken, milleti umutsuz bırakılmış Türkiye’nin siyasal iklimini değiştirdik. Demokrasimize nefes aldırdık. İYİ Parti 24 haziran seçim sürecini anlamlandıran bir partidir.

Öncelikle aziz milletimize, parti teşkilatımızın her bir üyesine, bu süreçte ve önümüzdeki süreçte gösterecekleri insan üstü çaba için teşekkür ediyorum. Kendilerini asla korkmadıkları için kutluyorum. Özellikle gençlere ayrıca teşekkür ediyorum. Ellerinden geleni yaptılar. Bundan sonra da en büyük gücümüz onlar olacaktır.

Bugün artık iyi parti ve kadroları siyasetimizin orta noktasında yerini almıştır. Türk siyasetinde inisiyatif sahibi olacaktır. İyi bir Türkiye, güçlü bir Türkiye yolundaki itibarlı yürüyüşümüze biz daha yeni başlıyoruz. "

 'İNCE'YE KATILMIYORUM'

Akşener, "Muharrem İnce, 'Diğer adaylar beklediğimden az oy aldı' dedi. Nasıl değerlendirirsiniz?" sorusuna ise şu yanıtı verdi: " Sayın İnce, CHP sistemi içinde bakıldığı zaman 100 yıllık bir CHP yüzde 22 oy aldı. 50 yıllık bir MHP yüzde 11 oy aldı. Adalet ve Kalkınma Partisi bütün devlet güçleriyle, imkanlarıyla, kasalarında siyasi partilerin ciddi paralarla bir seçim kampanyası yaptılar o da yüzde 41 oy aldı. HDP yüzde 11 oy aldı. Emeklilerin emekli parası, gönüllülerin harçlıklarıyla, devletten bir kuruş para almadan kurulan 8 aylık İYİ Parti de yüzde 10 oy aldı. Ben sayın İnce’nin bu sözlerine, fikrine katılmıyorum.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
ayhan
ayhan - 12 ay Önce

7 aylık parti olarak bence başarılı netice aldılar. Bir şekilde baraj geçtiler. Ama onların aldıkları %5 lik oylar emanet oylar olduğunu düşünmekteyim. Aynı şekilde HDP partisinin de 3,4 puanlık oyuda emanet oy olduğu ortadır.

Kafkastürk61boğac
Kafkastürk61boğac - 12 ay Önce

Seni Allah bildiği gibi yapsın defolun gidin Türkiyeden

Sen kimsin ?
Sen kimsin ? @Kafkastürk61boğac - 12 ay Önce

Ne hakşa ne cüretle böyle konuşabiliyorsun dün fetoyla beraber olanlar pkk ile iş birliği yapan açılımcılar çoğunluktaki menfaatçiler çıkarcılar ne zamandır milli milliyetçi oldunuzda birilerini kovmaya çalışıyorsunuz ? Haddinizi bilin

vanlı
vanlı - 12 ay Önce

yüğüt delikanlı aplam seninleyiz........

Serkan
Serkan @vanlı - 12 ay Önce

Muharrem İNCE partinin değil akşenerin şahsının düşük oy aldığını söylüyor ama akşener anlamak işine gelmediği için olayı partisine mal ediyor bunun da erdoğandan farkı yok neticede merkez sağ kafası mutlaka kıvıracak yer bulur yüzde yedi buçuk oyla bile utanmadan konuşur

Korganlı
Korganlı - 12 ay Önce

Masoncu MHP ve Akpkk sebetaist Partilerin yanında en temizi İyi Parti'dir rey'im İyi Parti'ye oldu, en azından Ehli Sünneti tahrif etmiyorlar Vehzbiliği meshepsizliği yaymıyorlar, Ak Parti gibi İslam dinin hükümlerini hiçe sayarak kendi görüşlerine göre İslam dinini güncellemeye kslkışmıyorlar, Nakşibendi Tarikatı tüm gücüyle arkanızda Allah muavfak etsin

Merandes
Merandes - 12 ay Önce

heyyyytttttt savulun bre asena gelyor. Ablacığım Korayla yakında birbirinizi yersiniz. Aha buraya yazıyorum. 14 ay geçmez sen yoksun... Ya da IYI partiniz..

Merandes
Merandes @Merandes - 12 ay Önce

Dayanamayan troller, bindirilmiş kıtalar, şişiriciler, cilacılar, parlatıcılar (%20-25 oyunuz vardı ya !) olumsuz yorum veriyor. Ülkücüler de testten geçiyor. Kaçaklar ve korkaklar ortaya çıktı.

fatih aygün
fatih aygün - 12 ay Önce

sen kuklasın ve işini yapıyorsun.sana oy verenlere yazıklar olsun.

Kadirsen
Kadirsen - 12 ay Önce

Sizi meclise chp soktu hdp de keza öyle normalinde chp nin oyu yüzde 28 cıvarında ordan yola cikarak herşey ortaya cıkıyor normal de meral akşenerin aldığı oy yüzde 7.5 hdp de yüzde 8 herşey acık ve net sizi Allah bildiği gibi yapsın.

Metin köse
Metin köse - 12 ay Önce

Yüzde 7 ile mi Muharrem inceye yardımcılık teklif edecektiniz


SIRADAKİ HABER

banner393