7m

Çapkınoğlu

Salih Cora CHP'lilere böyle seslendi

AK Partili vekil Salih Cora referandum için böyle seslendi; "Ey CHPli kardeşim Türkiye’nin büyümesini kim istemiyor? İstikrarsızlıklar istikrar hakline döndü! Yeni sistemde belirsizlikleri ortadan kaldırıyoruz”

Siyaset 05.03.2017, 15:41 05.03.2017, 15:57
Salih Cora CHP'lilere böyle seslendi

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, Akçaabat’ta partisinin düzenlediği ‘referanduma başlangıç’ toplantısında konuştu. Salih Cora daha sonra ilçe esnafını ziyaret ederek, “Referandumda neden evet’ diyeceklerini anlattı.


ÖNCE SİSTEMİ DEĞİŞSEYDİK 10 KAT YATIRIM YAPARDIK

“Cumhuriyet tarihinin en büyük anayasa değişikliğini gerçekleştireceğiz” diyen Milletvekili Salih Cora, çarpıcı bir iddiada bulunarak, “Uzun Yıllar parlamenter sistemde çok büyük arızlar ortaya çıkmıştır.Bunu hep birlikte yaşadık. 15 yıldır iktidarız. Değil mi? 15 yıllık iktidarda eğer biz sistemi değiştirip de hizmet etmeye başlamış olsaydık inanın bu yaptığımız hizmetlerin 10 katını yapardık” dedi.

TÜRKİYE GÜÇLENİR DİYE KORKUYORLAR

Salih Cora konuşmasının bir bölümünde CHPlilere seslenerek, “Hayır diyecek olan vatandaşlarımız da olacak. Buna saygılıyız. Ama Türkiye’de ‘hayır’ çıkmasını isteyen Türkiye’nin düşmanları ulusalar arası arenada bunu söyleyen dillendiren düşmanlarımız var. Türkiye’nin büyümesini kabuğunu kırmasını istemiyorlar. İşte bunu gözardı etmememiz gerekiyor. Terör örgütlerinin korkarak, ‘bu sistem çıkarsa Türkiye güçlenir hedeflerimizi gerçekleştiremeyiz’ şeklindeki açıklamalarını bizim sağ duyulu vatandaşlarımız görüyor ve biliyor. Bizim CHPli kardeşlerimiz de bu söylemleri Türkiye’nin düşmanlarının nasıl düşündüklerini elbette çok iyi tahlil edecekler ona göre karar vereceklerdir. Bu mesajın ne anlama geldiğini çok iyi bir şekilde yorumlayacaklardır. Ey CHPli kardeşim Türkiye’nin büyümesini kimler istemiyor?” diye konuştu.

BELİRSİZLİKLER OLMAYACAK

“Bizim önerdiğimiz sistemde istikrarsızlıklar ortadan kalkacaktır” diyerek konuşmasına referandumdaki paketle parlamenter sistemin karşılaştırmasını yaparak devam eden Salih Cora,”Bu sistemde şu anda Cumhuriyet tarihimize baktığımızda adeta ‘İstikrarsızlıklar istikrar’ haline gelmiştir. Önerdiğimiz sistemde istikrarsızlıklar ortadan kalkacaktır. Hükümet 5 yıl süreyle seçileceği için güven oyunu milletten alacağı için istikrarlı yönetimler, güçlü yönetimler oluşacaktır. Yani bu sistem istikrarı sigortalı hale getirecektir. Dolayısıyla böyle bir sistemde kaos ortamı olmayacak, koalisyonlar olmayacak, belirsizlikler olmayacaktır” şeklinde konuştu.


 

Yorumlar (10)
ibrahim çevik 5 yıl önce
Salih kardeş senin ağzından çıkanı kulağın duyuyormu. Ülkede istikrarsızlık istikrar haline döndü diyorsunda benmi döndürdüm. 15 yıldır siz yönetmiyormusunuz ülkeyi, TC ler sizin tarafınızdan sökülmedimi, andımızı siz yasaklamadınızmı? sen ne diyorsun.
ibrahim çevik 5 yıl önce
Bu nasıl milli iradeye saygıdır efendi. benim seçtiğim meclisi senin efendin beğenmezse fesh edebilecek. bumu senin milli iradeye saygın.
marjinal7 5 yıl önce
Eyyy salih Cora!
Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğüne daha önce hiç idarecilik deneyimi olmayan, ehliyet ve liyakat gözetilmeden ataması yapılan yakınının kim olduğunu açıkla.
Mehmet 5 yıl önce
Salih Cora beyfendi çok haklılar efenim.15 yıldır ülkeyi Gılıçdaroğlu yönetimindeki Ce Ha Pe zihniyeti yönettiği için "istikrarsızlık istikrar" haline gelmiş efenim.
KEREM 5 yıl önce
Madem halkın iradesi mevzu bahis hal ister koalisyon der ister size verdiği gibi tek parti hükümet der. Ne oliyi size başkanlıkta başkanlık. 15 yıldır ülkeyi CHP yönetiyor sanki. Bu ülke birdaha kadırılmayı kaldırmaz.
Abdurrahman YILDIZ 5 yıl önce
Sayın CORA Çoook Şaşıracaksınız Çook
Cumhuriyet 61 5 yıl önce
Cumhuriyet düşmanları bizden size su yok
Evet 5 yıl önce
Bu yorumlar fötö kokuyor. Yorumcular size kargalar gülüyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@