Saadet Partisi'nden hükümete tepki: Bizi Kandil ile yan yana getiriyorlar

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu'ndan "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi" eleştirisi: "Siz benzetmelere kalkarsanız, hiçbir zaman bir araya gelmediğimiz Paralel yapıyı bu memlekette kim besledi, bu noktaya getirdi?"

Siyaset 19.02.2017, 13:10
Saadet Partisi'nden hükümete tepki: Bizi Kandil ile yan yana getiriyorlar

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Necmettin Erbakan'ı Anma ve Şehitler Gecesi'nde yaptığı konuşmada; "Başkanlık sisteminde kuvvetler ayrımına uyulması icap eder. Başkan  bütün yetkiyi elinde bulundurur, parlamentoyu kendisi kabul eder adalet mekanizmasını kendisi kontrol edecek tarzda bir düzenleme olursa burada adalet olmaz. Bu dikta rejimine evrilmek demektir" dedi.


Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı tarafından, ölümünün 6. yılında Necmettin Erbakan'ı anma programı organize edildi. Sultanbeyli Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen programa Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve partililer katıldı. Karamollaoğlu referandum süreci öncesi Anayasa değişiklik teklifi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Karamollaoğlu, "Biz prensip itibarı ile başkanlık sisteminin karşısında değiliz. Hatta taraftarız ancak Başkanlık sistemi kabul edilecekse mutlaka bu başkanlık sisteminde kuvvetler ayrımına uyulması icap eder" dedi.

"YARGI VESAYET ALTINA ALINACAK"

Yeni sistemde Cumhurbaşkanının meclis üzerinde vesayet kuracağını belirten Karamollaoğlu, "Başkan  bütün yetkiyi elinde bulundurur, parlamentoyu kendisi kabul eder adalet mekanizmasını kendisi kontrol edecek tarzda bir düzenleme olursa burada adalet olmaz. Bu dikta rejimine evrilmek demektir. Biz bunları hem hükümete hem mecliste grubu bulunan parti başkanlarına ilettik. Talep ettiğimiz değişiklikler mecliste yapılmadı. Cumhurbaşkanının meclisi fesih etme, seçime götürme yetkisi var mı? yok mu? Böyle bir yetkisi varsa meclisin üzerinde vesayet kuracak. Bu değişiklikle yargı organlarının yarısına yakınını Cumhurbaşkanı, kalanını da meclis seçecek.  Yargı vesayet altına alınacak" diye konuştu.

"BİZİ KANDİL İLE YAN YANA GETİRMEYE ÇALIŞIYORLAR"

Karamollaoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: "Biz böyle bir düzenlemeye evet demeyiz, dedik. Nazik olsun diye de 'Hayır' demedik. Şimdi bizi Kandil ile yan yana getirmeye çalışıyorlar. Siz Avrupa Birliği ile CHP ile yan yana mısınız? Aynı kulübün içinde misiniz? Kandil de o kulübün içinde mi değil mi? onu söyleyin. Siz Ortadoğu'da en güçlü müttefik olarak İsrail'i görüyor musunuz? Görmüyor musunuz?  Kandil de görüyor. CHP de görüyor. Neremiz benziyor bizim onlarla"

"PARALEL YAPIYI  BU MEMLEKETTE KİM BESLEDİ, BU NOKTAYA GETİRDİ?"

"Haksız ithamlara razı olmayacağız. Bunu bu dünyada bir kavga meselesi de yapmayacağız" " diyen Karamollaoğlu, "Siz benzetmelere kalkarsanız, hiçbir zaman bir araya gelmediğimiz Paralel yapıyı  bu memlekette kim besledi, bu noktaya getirdi? 15 yıl beslediniz. Bir ihtilal denemesi olunca milletimiz biz affetsin, Allah bağışlasın diyorsunuz. Milletten özür diliyorsunuz. Sen bu hakkı kendinde görüyorsan, öbür taraftakilerin de aynı tövbeyi yapmaları durumunda onları da serbest bırakman icap eder" şeklinde konuştu.Saadet Partisi'nden hükümete tepki: Bizi Kandil ile yan yana getiriyorlar
Saadet Partisi'nden hükümete tepki: Bizi Kandil ile yan yana getiriyorlar
Saadet Partisi'nden hükümete tepki: Bizi Kandil ile yan yana getiriyorlar
Saadet Partisi'nden hükümete tepki: Bizi Kandil ile yan yana getiriyorlar
 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (5)
Evet 4 yıl önce
İbrahim Peygamberin ateşine kertenkele gibi değil, karınca gibi olalım. Birtakım varsayımlarla yerinizde sayarak nereye varacaksınız. Kervan geçiyor, geç kalmayasın. SAYGILARIMLA.
kemalsdk 4 yıl önce
Merhum ERBAKAN Hocamızın Kemiklerini sızlatacaksınız,,,,saadet parti başkanı ve mensupları,,Kime Hizmet Edersiniz siz ????????
60bir 4 yıl önce
Kimsenin sizi bir yere getirdiği yok. Herkes kendi iradesiyle gidiyor!
Evet 4 yıl önce
Ya Rabbi, Vatanımız,Milletimiz ve bütün İslam alemi için idarecilerimizi Senin rızan istikametinde isabetli ve başarılı eyle. Bizlere de, itaat ve birlik nasip eyle. SAYGILARIMLA.
Turgay karadag 4 yıl önce
Milli görüş her zaman halkı,milleti vemüslüman dünyası için seçilmişler arasında en iyiyi yapandır.Bunu resmi olarakta araştıp görebilirsiniz .O yüzden gerçek inanalar sonunda milli görüşe (Allah düzenini getirmeye çalışan)dönecektir.Bizim amacımız son nefesi vermeden önce bunu anlamaya çalışmanızdır..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@