Rusya'dan Türkiye'ye çok çirkin tehdit!

Suriye'deki son gelişmelerle ilgili olarak RİA Novosti'ye konuşan Rusya Parlamentosunun üst kanadı Federasyon Konseyi’nin Uluslararası İlişkiler Komitesi Başkanı Konstantin Kosaçev, "Batı, Türkiye'ye destek vereceğini garanti edemiyor. İran'ın, daha da kö

Siyaset 15.02.2016, 18:03 20.05.2019, 16:12
Rusya'dan Türkiye'ye çok çirkin tehdit!
Suriye'deki son gelişmelerle ilgili olarak RİA Novosti'ye konuşan Rusya Parlamentosunun üst kanadı Federasyon Konseyi’nin Uluslararası İlişkiler Komitesi Başkanı Konstantin Kosaçev, "Batı, Türkiye'ye destek vereceğini garanti edemiyor. İran'ın, daha da kötüsü Rusya'nın katılımıyla muhtemel bir savaş çıkması riski var" dedi.

Türkiye’nin gerilimi tırmandırdığını iddia eden Kosaçev, "Ancak Türkiye şunu bilmeli ki Batı kendisine destek vermeyi garanti etmedi, Batı şu an müzakerelere güveniyor ve gerilimin tırmanmasını istemiyor. İran'ın ve daha da kötüsü, ağırlığını ispatlayan ve bunu kullanmaya hazır olduğunu gösteren Rusya'nın katılımıyla kapsamlı bir savaş çıkma riski var. Rusya'nın desteğiyle hareket eden Suriye ordusu, Türkiye'nin saldırılarına karşı çıkan her gruba destek vermek için tüm gerekçelere sahip olacak" dedi.
Yorumlar (8)
ali duran 5 yıl önce
Rusya ile geçmişte 12 defa savaş yaptık 13. savaşıda yaparız burada tek korkması gereken Rusya 25 İslam ülkesi Suriyeye asker gönderirken, bu söylemler Rusyanın tutuştuğunu gösterir
ŞEHZADE. 5 yıl önce
İranla Türkiyeyi savaştırmak.Daha sonrasında haçlı ordusuyla bölgeyi kontrol altına almak.

Hataya sürüklemek ve bu ortamdan nemalanmak.
ŞEHZADE. 5 yıl önce
Bölünmeye doğru gider.Arka plan oyunlarına dikkat etmek gerekiyor.Türkiye veya İran bir tanesi tuzağa düşsünde ne olursa olsun.Aslında bütün Müslüman ülkeler bir olup bu oyuna gelmemeli.
Tatava yapma 5 yıl önce
25 İslam ülkesi bir olsa konvensiyonel savaşta bir hafta dayanamazlar ki aksine 25 ülkenin çoğunluğu rusyanın yanında.Türkiye nin orta doğudaki tek müttefiği arabistan.
Tatatata öldün cııkkk 5 yıl önce
1973 de 10 arap ülkesi birleşerek israile saldırdı.Sonuç hüsrann.Bugün de suriyede savaş çıksa sonuç farklı olmaz.Ayrıca İslam devletleri rusyanın yanında katar ve suudi arabistan hariç.
Asdfg 5 yıl önce
Suriyede ki durum akpnin felaket dış politikalarının sonucudur.Türkiyenin bölgede çatışmadığı komşusu kalmadı.Rusya alenen ültimatom veriyor.Uçak düşürme olayından beri tek bir türk jeti sınırdan burnunu geçiremedi.
ali duran 5 yıl önce
Asdfg sen komünistmisin merak ettim
Altındereli 5 yıl önce
Biran önce seferberlik ilan et ve bir milyon kaliteli askeri birlik alımı yap sonra geç kalırsınız ülke elden giderse sizde BAŞKAN falan olamazsınız

Gelişmelerden Haberdar Olun

@