7m


7m

hyundai

Ömer Hacısalihoğlu: "AKP iktidarı Trabzon'u oyalıyor"

CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu'ndan işsizlik açıklaması.

Siyaset 07.06.2021, 15:43
Ömer Hacısalihoğlu: "AKP iktidarı Trabzon'u oyalıyor"

CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, "Mevcut iktidar Trabzon'u birkaç yol ve istimlak bedelleri ile oyalıyor. Yapılan yatırım yok, gençlerimiz işsiz ve gelecekten umudu yok" dedi.

CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, Trabzon'daki işsizlik durumu hakkında bilgiler verdi.

Başkan Hacısalihoğlu, Trabzon'un Türkiye genelindeki illere bakıldığında en çok çay ocağı olan şehir olduğunu yani işsizliğin oldukça yüksek olduğunu söyledi. 

Hacısalihoğlu, Sanayi hacminin büyümesi gerektiğini belirterek, "Trabzon belkide Türkiye'de en fazla çay ocağı ve kahvehanesi olan şehir. Sanayi olmadığı için en büyük sorun istihdam. Sanayi hacminin Trabzon'da büyümesi lazım. Gençlerimiz işsiz. İşsiz ve umutsuz aynı zamanda. sürekli göçe zorlanıyorlar. Bizim bir tezavantıjımızda şu, biz merkezden kalifiye göç verip kırsallardan göç alıyoruz. Buda hem demokratik yapıyı bozuyor hem de ekonomik ve sosyal yapıyı da etkiliyor. Gençlerimize umut olmamız lazım umut olmamız içinde onlara yeni iş alanları yaratmamız lazım, istihdam yaratmamız lazım. AKP hükümeti yıllardır Trabzon'a geliyor yatırım adası diyor, 5 bin kişiye iş vereceğiz diyor, yeni tersane diyor 3 bin kişiye iş vereceğiz diyor. Diyor diyor ama bunların hepsi kataloglarda seçim projeleri olarak kalıyor. Yaptıkları hiçbir şey yok. Sadece Trabzon'u mevcutta bir iki tane yollarla günü kurtaracak siyaset, istimlak bedelleri ile beraber de şehri ekonomik olarak hareketlendirme düşüncesi ile beraber Trabzon'u oyalıyorlar" dedi.


Yorumlar (7)
Mutlu 1 yıl önce
Kesinlikle katılıyorum akp 20 yılda Trabzon içim tam bir fiyasko
yakun 1 yıl önce
Sadece Trabzon' da değil Türkiye'nin her yerinde işsizlik var. Adamlar işsizliği gidermek için sürekli cami yaptırıyor ama nafile bir camide en fazla iki imam bir müezzin istihdam edersin. Bununla işsizlik mi çözülür?
Civanım 1 yıl önce
Sen işine bak senin aklın ermez o işlere
Osman halil 1 yıl önce
Sayin baskan akp gecte olsa söyledigi projeyi yapiyor ortaya proje koyuyor size volkan canalioglu dönemdeki trabzonu hatirlamanınızı tavsiye ederim o zamanki meydan yollar viyadukler avm ler stadyum ve bu gunku projelerele trabzon adi meydan olan yerde 3 curumus masa vardi bir avuc meydenanin yarisida otobus durugaydi oda mazot kokan cagdısı otobus
Adalet 1 yıl önce
Siz ne yapmayı düşünüyorsunuz? Meselâ, Ankara-Samsun-Trabzon-Rize huzlı tren yolu hakkında gayretiniz ne kadar?
Trabzon öksüz ve yetim 1 yıl önce
Trabzon'a maalesef bakan yok.
Derman 1 yıl önce
Akp oyalıyor sizde uyuyorsunuz. Trabzon'un en kötü CHP il başkanısınız

Gelişmelerden Haberdar Olun

@