Muharrem İnce Trabzon'da konuştu: Batıyorsunuz beyler...

İnce Trabzon'da basın ve STK'larla buluştu

Siyaset 11.05.2018, 09:16 11.05.2018, 10:33
Muharrem İnce Trabzon'da konuştu: Batıyorsunuz beyler...

Cumhuriyetçi Halk Partisi'nin (CHP) Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Trabzon'da kahvaltı programı düzenleyerek sivil toplum örgütleri ve basınla bir araya geldi.

İnce, Trabzon'un AK Parti döneminde gerilediğini söylereyek "Bu doktor sizi hasta etti" dedi. İnce, Rize'ye hareket edeceği için programını kısa tutarken Trabzon'da Meydan mitingi de yapmak istediğini söyledi.

İşte İnce'nin sözlerinden öne çıkanlar

Bir gönül köprüsü kurmaya çalışıyoruz. Dün Hakkari'deydik. Orada İzmir Marşıyla ellerimizde Türk bayraklarıyla miting yaptık. Yapmak istediğimiz 81 Milyonu barıştırmak. Formülümüz 3B. Barışacağız, birleşeceğiz, bölüşeceğiz. Bölünmeyeceğiz. 

İdeolojik saplantılarımızdan kurtulacağız. Yabancı sermaye bize güvenecek. 

Trabzon, milletvekili 8'di 6'ya düştü. Milletvekili sayısı toplamda 600'e çıktı burada yine aynı kaldı. Batıyorsunuz beyler... Gemi batıyor. 16 yılda 400 bin kişi göç etti. Ama hala Erdoğan'dan ampulden vazgeçmiyorsunuz. Bu doktor sizi hasta etti. Pancar bitti, çay bitti, bitiyorsunuz, bunu değiştireceğiz. Benim bu ülkeyle ilgili hayallerimi sizinle paylaşayım. 100 Bin bilgisayar mühendisi yetiştireceğiz. Bu çocuklara resmi bayramlarımızda burs vereceğiz. Endüstri 4.0'ı Türkiye kavrayamazsa önümüzdeki 100 yıl köle olacağız. Nedir bu endüstri 4.0. İlki buhar gücünden yararlanmak.Attan eşekten buhara geçiş 1.0. Endüstri 2.0 elektrikten yararlanmak. Endüstri 3.0 dijital elektronikten yararlanmak.. Endüstri 4.0 internet fabrikaları internet nesne etkileşimi. Ama bize enerji gerekiyor. Nereden bulacağız bunu. Güneş enerjisi bunun yüzde 30'unu karşılayabiliyor. Bunun için güneş tarlarları oluşturacağız. Bunun için bize batarya gerekiyor. Her yıl dışarıya 10 bin genç göndereceğiz. Bu depolama konusunda uzman gençler yaratacağız. Türkiye'nin geleceğini bu şekilde elde edeceğiz.

Bordrolularda damga vergisi var bu ilkel vergiyi kaldıracağız. Çocuk sınava giriyor 300 -400 lira sınav parası. Koca Türkiye bunu ücretsiz yapamıyorsa yazıklar olsun. Her eve iş, her aileye ev sloganımız bu. Bunu başarabiliriz. Bu ülkede soygunlar yüzünden fakir yaşıyoruz.  PKK, FETÖ, IŞİD farketmez terör nreeden geirse gelsin amansız bir şekilde mücadele edeceğiz. Bunların dış bağlantılarıyla da mücadele eddeceğiz. İkinci kısmı ise yolsuzluklar. Burada da çok sert çıkmalıyız. Dün mal varlığımı açıkladım. Önce sen zenginleşeceksin sonra ben. Tam tersi olursda hesap soracaksın. Siyasetçi bunu yapacak. Siyasetçiye utanma duygusunu yeniden hatırlatacağız. Türkiye'de 3.5 milyon kişi fındık üreticisi 3. 5 Milyar dolarlık ihracat yapıyor. Adam dışarıdan geliyor 22 bin kişi çalıştırıyor fındığı sadece kavanoza koyuyor 11 Milyar dolar... Bu milleti neden soyduruyorsunuz. Bunu birlikt başaracağız. Tıpkı Ecevit dönemindeki esen rüzgar esiyor. 

Eğitim konusunda Amerika'yı yeniden keşfetmeye gerek yok. Eğitim anne karınından başlıyor. 2 en iyi geri dönüşü okul öncesi eğitimde alınıyor bunu geliştireceğiz. Ben Amerika'da okulları gezdim. Kesinlikle buranın okulları da öğretmenleri de daha iyi. En iyi oldukları şey şu; dünyanın en iyilerini topluyorlar. Biz de en iyilerimizi toplayacağız. Nereye tabiki saraya. Orada onlar toplanacak. Ben resmi görüşmelerimi Çankaya'da yapacağım. 1900lü yılların başında okuma yazma oranı yüzde 2'lerdeydi. Japonlarda ise yüzde 90larda. Türkiye'de yapılan en kötü iki şey biri eğitim diğeri dış politika. Öğretmen arkadaşlarımdan sadece bir avuç pirinç istiyorum. Onlara bir kazan pilav yapacağım.

Öyle bir devasa haklar verilmiş cumhurbaşlkanına ki. Ben bunların çoğunu kullanmayacağım. Tek başına tüm bütçeyi düzenleyebiliyor. Referandumda evet diyerek bu millet ona bu yetkiyi verdi. Ben cumhurbaşkanı olursam bütçeyi tek başıma yapamam günah bu. O da bunu tek başına yapmamalı. Herkes zannediyor ki, hep Fatih Sultan Mehmetler, hep Kanuni Sultan Süleymanlar var tarihimizde. Ama Deli İbrahimler de var. Yardımcılarımı toplumu kucaklayacak şekilde yapacağım. Hakkari'de söylediğimi burada söyleyeceğim. İzmir Marşı eşliğinde miting yaptım. Demirtaş'ı ziyaret ettim evet var mı birşey söyleyen. Tayyip Erdoğan'ı da ziyaret ettim. Edeceğim de. Hepsi bizim vatandaşımız. AK Partililer'e kızacağız mı şimdi. Hayır. Hep beraberiz. Başörtüsü vs siyasetin konusu değildir, istediğin yerde tak.

Sayın Erdoğan şöyle dedi, Bana oy verip Partime oy vermeyen münafıklar var dedi.. Benim önerim şu ikisine de oy vermeyin kurtulun. Cumhurbaşkanı olmam durumunda OHAL hemen kalkacak.

Bu ülkede en iyi yapacağım işlerden biri şudur. 13 hayvan ırkımız vardır. Bunları yeniden geliştireceğiz. Bir köy çocuğu olarak. Benim babam kamyoncu ve celepti. Bir tavuğumuz vardı onu da gripli diye elimizden aldılar. Domateslerimiz artık doğurgan değil. Gelecek yıl yeniden ekiyorsunuz. Salatalıpın kokusu yok. Hayvanları Sırbistan'dan alıyoruz. 

Meral hanım ikinci tura kalırsa yardımcısı olurum hiç öyle kompleksim yok. Yaparsa olurum. Otobüsün üzerine çıkarım memleketin dört köşesini gezerim. Memleket meselesi bu Muharrem İnce'ye koltuk aramıyoruz. Önce demokrasi gelecek. Yüksek Yargı toplantılarına gittiğimde Cumhurbaşkanıyım diye ayağa kalkanlar istemiyorum. Tayyip Erdoğan'ı yargılamak gibi bir görevim yok. Ben bağımsızım bu yargının görevi. Erdoğan ustalık dönemini yaşadı artık emeklilik dönemini yaşasın.

Yorumlar (28)
adnan 3 yıl önce
kisa zaman inceyi takip ettim guler yuzlu yapici acik sozlu insani seven durusluge onem veren adaletli ve karakterli cok yapici konusan senpatik tam karadeniz delikanlisi helal sana ince iyki tanidimseni medyadan baska sekilde lanse edilmisti ama tamtersi
halim 3 yıl önce
akp olsaydi ? butun devlet imkanlari seferber edilip meydanda buyuk bir miting yapilirdi . ama chp olunca , su bile vermezler bunlar . bunlarda din ile yalan ayni bedende olmustur
cavus81 3 yıl önce
Devlet CHP yede secim yardimi verdi CHP adayi Ince ye yardim etmiyorsa Devlet ne yapsin
Harranli 3 yıl önce
Almanyadan Selamlar....
Bahar gelsin Memleketime...
Trabzonu,Chpyi,Türkiyeyi,Muharrem Beyi Seviyorum....
Gönül Bagimvar Size Sayın Ince.....
Ugur 3 yıl önce
doktor mu?diplomasiz doktor 16 yildir ameliyatlara giriyor,milletde ne dalak birakti ne bagirsak,ne de ciger!vicdanimizi da cigerimizi de söktü atti.can cekisiyoruz
Sertan 3 yıl önce
Aç Tavuk kendini Buğday Ambarında zannedermiş at bakalım at sonra görürsem sölerim misali
ali eren 3 yıl önce
tabakhane evlerine insanları mahkum eden chp. sen ancak ergenleri kandırırsın. onlarda zaten kafasını en geç 2 yıl içinde duvarlara çarpar ben ne yaptım diye. chp kadar geri kalmış kafa dünyada yoktur. tek derdiniz var oda eliti korumak ama gerisini süründürmek. ama dilinizdende çakma insanlık dürüstlük kelimeleri eksik olmaz.
Baran 3 yıl önce
Buda Boş Çıktı Kupa nerde Kupa
Serkan 3 yıl önce
yıllar sonra ilk kez bir siyasetçi ülke nasıl kalkınabilir tarif ediyor bilimden bilişimden teknolojiden dördüncü sanayi devriminden bahsediyor üretimden tarımdan adaletten ama bizim millet anca kupa köprü yol asfalt mı yiyeceksin yoksa metal mi kemireceksin cahil insanımız cahil
Yuh artık 3 yıl önce
Hay senin kupana. Bu kadar salak olunmaz artık ya. Millet ne derdinde, sen ne derdindesin?
hemi 3 yıl önce
milletin derdi sicak yemek as is sen tutmussun kupa,ati alan uskudari gecdi dedi dedi
doğan yıldız 3 yıl önce
millet işsiz. dolar 5 lira olacak . fındık 6 lira. ekonomi batmış.ts nin borcu 1 trilyon.sizin derdiniz kupa.
zafer 3 yıl önce
BUNLARIN ALAYI AYNI
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@