7m


7m

hyundai

Muharrem İnce'den Kılıçdaroğlu'na teklif

Muharrem İnce'den kurultay ve adaylık açıklaması

Siyaset 03.07.2018, 11:54
Muharrem İnce'den Kılıçdaroğlu'na teklif

Muharrem İnce, "Kılıçdaroğlu'na kurultayı toplama teklifinde bulundum. Kurultay toplanırsa aday olabileceğimi söyledim" dedi. 

Milletvekilliği görevini devretmek üzere TBMM'ye gelen Muharrem İnce basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'yla yaptığı görüşmede neler konuşulduğunu açıklayan İnce, "Olağanüstü kurultayı kendisi toplayarak benim genel başkan olabileceğimi, kendisinin onursal genel başkan olabileceğini söyledim. Kılıçdaroğlu'ndan bana bir teklif gelmedi ama benden bir teklif gitti. Gizlim saklım yok. Genel başkana büyük bir devlet adamlığı yaptığını, kendisine rakip olmuş birini aday yaparak müthiş, milletin gönlünde taht kurduğunu, bunun devam etmesi gerektiğini, kendisi ile bir rekabet içinde olmak istemediğimi, ama milletin de bir umudu var bunu kaybetmememiz gerektiğini, kendisi isterse, olağanüstü kurultayı kendisi toplayarak benim genel başkan olabileceğimi, kendisinin onursal genel başkan olabileceğini, böyle bir teklifte bulundum. 'Evet' ya da 'Hayır' demedi. Kılıçdaroğlu teklifime 'hayır' derse örgüt kendisi çözer" şeklinde konuştu. 


Yorumlar (2)
ahlarvahlar 4 yıl önce
onursal genel başkan ne yahuuu CHP iyice tiyatro ya döndü vah vahhh hem onursal başkan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK değil mi?
İsa Sayar 4 yıl önce
Bir an bu adamlar seçimi kazanırsa nasıl olur diye düşündüm. ALLAH'tan öyle bir ihtimal yok. sürekli kavga, sürekli kaos. Huzurlu bir Türkiye güçlü bir Türkiye demektir bunu da sadece AK Parti gerçekleştirebilir. Siz hiç AK Partililerin kavga ettiğini gördünüz mü? Herkes vatanı için uyum içinde çalışıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@