kebir

Meclis Başkanı Yıldırım'a büyük onur

TBMM Başkanı Yıldırım'a Devlet Şeref Madalyası verildi.

Meclis Başkanı Yıldırım'a büyük onur

TBMM Başkanı Binali Yıldırım için düzenlenen madalya töreninde konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sözleri üzerine salonda duygusal anlar yaşadı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Bizim burada takdim ettiğimiz madalya, fedakarlıklar karşısında vefa borcumuzun nişanesidir. Bu madalyanın bir başka gayesi de hizmet ehlini yeni projeleri, yeni eserler için teşvik etmektir. 

Son 16 yılda millletvekili, Ulaştırma Bakanı ve Başbakan olarak hizmet eden Binali Bey, bundan sonra Meclis Başkanı olarak hizmet etmeye devam edecektir. Uzlaşmacı, kuşatıcı tavrını Meclis Başkanlığı sürecinde de devam ettireceğine inanıyorum. 

Siyasette aynı değerleri paylaştığınız yol arkadaşlarınızın değeri her şeyin üstündedir. Rabbim bize Binali Bey gibi güzel dostlar nasip etti. Dostluk yolun sıkıntılarına karşı beraber göğüs germektir. 40 yıllık dostluğumuz pek çok imtihanı atlatmıştır. Binali Bey en uzak yollardan kuş kanadıyla gelmiştir. Onun için ulaştırma bakanı olmuştur.

Kendisi 40 yıllık yoldaşlığımızda hiçbir zaman yolda bırakmadığı gibi, hiçbir zaman da yolunu şaşırmadı. Üstlendiği her görevi ehliyet, liyakatla en güzel şekilde yerine getirdi.

Son 16 yılda ulaştırma, haberleşme ve denizcilik alanında Binali Bey'in mutlaka imzası vardır. Pek çok tarihi atılımı birlikte hayata geçirdik. 

-Binali bey bazıları gibi yolunu şaşırmadı. Gücünü millete yaptığı hizmetlerden aldı.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2018, 12:35
Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cizyo
Cizyo - 1 hafta Önce

Gereckten baba adam

been
been - 1 hafta Önce

Ezincanın gururu.. adam gibi adam... toprağımmm helal olsun sana Binali abiii

ŞEHZADE
ŞEHZADE - 1 hafta Önce

MaaşAllah.

İbrahim çevik
İbrahim çevik - 1 hafta Önce

Bu binali’yi, İstanbul belediyesinden Ali Müfit Gürtuna niye kovmuştu bilen varmı..

Timur
Timur - 1 hafta Önce

Basarilar sayin baskan

banner426

banner424