Kurtulmuş'tan Fransız Senatosu'nun kararına sert tepki

AK Parti Genel Başkanvekili Sayın Numan Kurtulmuş’un Fransız Senato’su ve Ulusal Meclisi'nin Barış Pınarı Harekâtı hakkında kabul ettiği kararlara sert tepki gösterdi.

Siyaset 31.10.2019, 22:54
Kurtulmuş'tan Fransız Senatosu'nun kararına sert tepki

Fransız Senato’su ve Ulusal Meclisi Barış Pınarı Harekâtı hakkında kabul ettiği kararlar ile Türkiye’nin bölgede sağlamaya çalıştığı birlik ve beraberliğe karşı teröre ve terör örgütleri PYD/YPG’ye açıkça destek vermektedir.

Türkiye’nin sınırlarının güvenliğini sağlama ve terörle mücadele kararlılığı hiç bir ülkenin onayına veya hiçbir ülke parlamentosunun kirli siyasetlerine bağlı değildir. Tarihin çöp tenekesi bu tip ülkelerin riyakâr kararlarıyla doludur.

NATO üyesi bir ülke olan Fransa Parlamentosunun aldığı bu sözde karar Suriye’de içine düştükleri çıkmazların bir sonucudur. Türkiye’nin sahadaki ve masadaki gücünün kırılması arzu edilmektedir.

Hiçbir ülke DEAŞ ile mücadelede Türkiye’ye ders veremez. Suriye’deki DEAŞ mensubu vatandaşlarının sorumluluğunu almakta dahi ikircikli hareket edenler, DEAŞ’a karşı sahada en ciddi mücadeleyi vermiş Türkiye’ye ithamda bulunamaz.

Fransız Parlamentosu’nu ve Hükümeti’ni, terörle mücadelede teröristlerin değil, NATO Müttefiki ve Suriye'deki istikrarsız tablo karşısında en ağır insani yükü omuzlayan Türkiye’nin bu mücadelesinin yanında yer almaya ve saygıya davet ediyorum.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@