Köseoğlu'ndan meme kanseri projesine destek

AK Parti Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu, meme kanseri için hazırlanan projeye destek verdi.

Siyaset 06.03.2017, 12:20 06.03.2017, 15:09
Köseoğlu'ndan meme kanseri projesine destek

Kadın vekiller kadın pilotlarla el ele verdi. THY'nin iki kadın kaptan pilotu, Dr. Eda Küçüktülü ile birlikte meme kanserine dikkat çekmeyi amaçlayan 'Gökyüzünde Hayat İzi' isimli projesini tanıtmak için AK Parti MKYK Üyesi ve Trabzon milletvekili Av. Ayşe Sula Köseoğlu'nun girişimleriyle Meclis'te kadın milletvekilleriyle buluştu.


TBMM'deki genel kurul sonrası gerçekleşen buluşmada, AK Parti Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu tüm kadın milletvekillerine proje hakkında bilgi verdi.

KÖSEOĞLU'NA PLAKET VE ŞAPKA HEDİYE ETTİLER

AK Partili Köseoğlu, projenin meme kanseri konusunda farkındalık yaratma amaçlı olduğunu belirterek, "Meme kanseri konusunda farkındalık oluşturmak için hazırlanan 'Gökyüzünde Hayat İzi' projesine biz de kadın vekiller olarak destek verdik. Proje ortakları THY, Türkiye Meme Hastalıkları Dernekleri Federasyonu, Doğu Karadeniz Meme Hastalıkları Derneği ve Sağlık Bakanlığı'nı tebrik ediyoruz. Projede emek veren THY kaptan pilotları Ferhan'a Işık ve Burcu Yiğit'e ve projeye öncülük eden Dr. Eda Küçüktülü'ye ayrıca teşekkür ederiz" dedi.

Kadın pilotlar ve Dr. Küçüktülü, projeye katkılarından dolayı Köseoğlu'na plaket ve pilot şapkası hediye ettiler.

FARKINDALIK İÇİN GÜZEL BİR FİKİR

TBMM'deki buluşmayla ilgili bilgi veren Dr. Eda Küçüktülü, "Hepsinin çok hoşuna gitti. Farkındalık yaratmak ve hastalara umut vermek için iyi bir fikir olduğunu dile getirdiler. Sağlık Bakanlığı'nın 81 ilde yapacağı kemoterapi ünitelerinin gökyüzü fotoğraflarıyla giydirilmesi konusunda kendi bölgelerine sıra geldiğinde bizleri misafir etmek istediklerini söylediler" dedi. Trabzon Milletvekili Salih Cora da kendisini ziyaret eden her iki kaptana plaket verdi.

KEMOTERAPİ ODALARINI FOTOĞRAFLAR SÜSLEYECEK

"Gökyüzünde Hayat İzi" projesi, genç yaşta meme kanserinden hayatını kaybeden Sebahat Aksoy'un hikayesiyle başladı. Tedavilerinin bir kısmını Trabzon'da, bir kısmını da Ankara'da olduğu için sık sık uçak yolculuğu yapan Aksoy, kemoterapi odalarına gökyüzü fotoğrafları konulmasını istedi. Doğu Karadeniz Meme Hastalıkları Derneği, THY ile el ele vererek Onkoloji Uzmanı Doktor Eda Küçüktülü'ye destek oldu ve tüm kemoterapi odalarına kokpitten çekilen gökyüzü fotoğrafları konuldu. Proje kapsamında bütün kemoterapi odalarını gökyüzü fotoğrafları süsleyecek.


AK Partili Köseoğlu'ndan meme kanseri projesine destek
AK Partili Köseoğlu'ndan meme kanseri projesine destek
AK Partili Köseoğlu'ndan meme kanseri projesine destek 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@