banner556

Kılıçdaroğlu ve Akşener'den ortak basın toplantısı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ortak basın toplantısı düzenledi

Siyaset 25.11.2020, 12:40
Kılıçdaroğlu ve Akşener'den ortak basın toplantısı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, burada yaptığı konuşmada, "Türkiye yönetilmiyor, Türkiye savruluyor" dedi. İyi Parti lideri Akşener de, "Biz seçim istiyoruz. Türkiye bu halde götüremez. Liyakat yok, tek kişinin iki dudağı arasında bir Türkiye.  Hesap verilebilirlik, adalet, hukukun üstünlüğü yok. Bunlar olmadığı için ekonomiye güven yok" diye konuştu.

İyi Parti lideri Meral Akşener, "Türkiye bir başka alana makas değiştiriyor" sözlerine ilişkin olarak şu açıklamada bulundu:

Sayın Adalet Bakanı adalet reformundan bahsetti sayın Erdoğan bu reform talebine ekonomiyi de işin içine katarak destek verdi. Hemen akabinde Sayın Kılıçdaroğlu tehdit edildi. O zaman da söyledim bu tehdit milli iradeye yapılmış bir tehditti. Hepimiz sırayla kınadık doğrusu da bu. İlginç olanı işte ekonomide, adalet sisteminde reform yapılacağı iddia edildi, hemen sayın Kılıdçaroğlu’na hapisten şartlı tahliye olmuş bir kişi tehdit etti, cumhur ittifakının küçük ortağının genel başkanı tarafından da bu tehdit sahiplenirdi. Bu Türk siyaset tarihinde ilk kez yaşandı. İlk defa bir siyasetçi tehdit sahibinin yanında durdu. Ben de dedim ki evet tehdit sayın Kılıdçaroğlu’na en şiddetli bir şekilde kınadığımız milli iradeye yapılmış bir saldırı. Ama buna yönelik AK Parti yöneticileri ne yapacak? Reformu dile getiren sayın Erdoğan’ı ‘ııı yapamazsın’ bir tavır bu dedim. Sonra Arınç bir konuşma yaptı, üstüne Cemil Çiçek telefonla katıldı. Ben de bir makas değişikliğine gidiliyorsa bu adımı görüyorum ben. Sonra bu kişiler konuştu. Sayın Arınç istifa etmek durumunda kaldı."

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@