7m


7m

hyundai

Kılıçdaroğlu'ndan kendisine mitingde hain diyen çocuğa mesaj

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu açıklamalarda bulundu

Siyaset 03.02.2022, 14:55
Kılıçdaroğlu'ndan kendisine mitingde hain diyen çocuğa mesaj

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti genel merkezinde düzenlenen programın ardından gazetecilerin sorularını cevapladı. Kılıçdaroğlu, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan enflasyon rakamlarının sorulması üzerine, "Pazara, alışverişe gidince hatta alışveriş merkezlerine gidince fiyatları zaten görüyorsunuz. Elektrik faturaları da bunun en açık kanıtıdır. Yüzde 127 elektriğe zam gelmiş; ama enflasyon oranına bakıyorsunuz yüzde 48-49 ya da 50 civarında. Gerçeği yansıtmıyor, gerçek mutfakta" dedi.

Kılıçdaroğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin "Enflasyonda yüzde 50 seviyelerini göreceğimizi düşünmüyorum; umarım yanılmam" sözlerinin hatırlatılması üzerine, "Yanılmamış doğru. TÜİK onun istediği şekilde yanıt vermiş. 50'nin biraz altında göstermiş Nebati Bey üzülmesin diye" diye konuştu. 

'BU ÜLKEDE DEMOKRASİNİN OLMADIĞINI BİLİYORUZ'

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi'nin Osman Kavala kararına ilişkin değerlendirmesinin hatırlatılması üzerine, şunları söyledi:

"Bu açıklama Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin itibarına darbe vuran bir açıklamadır. Bu açıklama; 'Bizim ülkemizde anayasa, hukuk, yasalar yok. Biz uluslararası sözleşmeleri tanımayız. Biz sadece kendi ülkemizi dilediğimiz gibi yönetir ve arzu ettiğimiz mahkemeden arzu ettiğimiz kararı çıkartırız' anlamına geliyor. Eğer siz bir anayasa yapmışsanız, anayasada düzenlemeler varsa o anayasaya göre Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararlarına uyacaksınız. Siz, 'Bunu zorunlu olarak bütün yargının uygulaması gerekiyor' demeliyken, 'Hayır, biz bunlara uymayacağız' demeniz, 'Bizim ülkemizde otoriter yönetim var; ben ülkemi istediğim gibi yönetirim. Siz ne derseniz deyin' anlamı çıkar. Bu Türkiye'nin itibarına, bugüne kadar süren bizim demokrasi mücadelemize vurulmuş ciddi bir darbedir. Bunu kimsenin unutmaması lazım. Söyleyen kişinin de unutmaması lazım. Bu ülkede demokrasinin olmadığını biz biliyoruz. Ama demokrasinin olmadığını Erdoğan bütün dünyaya ilan etti. Bu da bizim açımızdan son derece kritik bir süreç." 

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Trabzon'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı mitingde kürsüye çıkarak kendisine 'hain' diyen çocuğun daha sonra özür dilediği hatırlatılınca da "O sevgili evladımızı çok seviyorum, gözlerinden öpüyorum; hiç kimse merak etmesin" dedi.


Yorumlar (19)
KENAN 4 ay önce
Doğru söze daha ne denir
ERN 4 ay önce
Sayın Kılıçtaroğlu çocuğa terörist demeniz gerekirdi, olur mu hiç böyle siyaset aa...
Trabzonlu 4 ay önce
Ne durumlara düştük siz hala bıdı bıdı yapıyorsunuz şu zamları atmış yaşındayım böyle bir şey hic görmedim ac gabadaylık olmaz bay kemalmi bizim sorunumuz sorunları konuşalım karnımız ac hergün zam oluyor kimse cıkıp düzeleceğini söylemiyor siz hala oy peşindemi siniz yazık bize
OF61 4 ay önce
Iyi partili biri olarak kullandiginiz dil cok mükemmel,sizi takdir ediyoruz sayin baskan.
Mackali61 4 ay önce
siyaset gelip gecicidir,önemli olan arkada birakilan izdir,size 11 yasindaki cocugu programlayip hakaret ettirenler ve orada dede yasindaki insanlar bu cirkefligi gülerek izleyenler, buna birde alkis veren o insanlardan sonra ben Trabzonlu olarak UTANDIMMM,simde gösterdiginiz bu sahsiyetlik karsisinda birkez daha o platformda olan insanlar adina bir daha utandim,tarih bunu yazacaktir,Tesekkurler baskan.
Volkan 4 ay önce
Çocuk haksız mı? Eren bülbülün katilleriyle iş tutan haindir nokta.
Ahmet 4 ay önce
Allah senin gibi insanların canını alsında bu memleket senin gibi cahillerden kurtulsun. Ben bir Trabzonlu bir MHP li olarak üzüldüm sen kalkmış nerden bahsediyorsun.
Hakan 4 ay önce
Volkan unuttun galiba Habur’u Oslo’yu Dolmabahçe’yi Kürsüden TRT den okunan mektupları isterseniz biraz vicdanınızı sorgulayın. Bu ülkeye kim hainlik yaptıysa o benim gözümde haindir a partiside b partiside bırakın bu particiliği bu ülke hepimizin.
? 4 ay önce
megri megri yi unuttun galiba ????
benjaminx 4 ay önce
sorun çocukta değil, sende...
usta 4 ay önce
gözlerim yaşardı.
Ersan 4 ay önce
Yapmadığınız hakaret kalmadı birbirinize.Nerde yok demokrasi ?…
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@